wp-header-logo-905.png


فهرست مطالب
همزمان با شروع دومین مرحله فروش لاماری ایما در سال 1401، قیمت جدید ایما نیز مشخص شده است. این کراس‌اور که در بهار 1401 با قیمت 989 میلیون تومان فروخته می‌شد، در تابستان 1401 با افزایش قیمت 90 میلیونی همراه شده و حالا قیمت جدیدش به 1 میلیارد و 79 میلیون تومان رسیده است.
قیمت لاماری x5 مشخصات لاماری x5 قیمت لاماری ایما مشخصات لاماری ایما اخبار شرکت آرین موتور مدیرعامل شرکت آرین موتور قیمت محصولات آرین موتور نمایندگی آرین موتور معرفی خودرو جدیدترین خودروهای وارداتی
آپشن های جدید ایما از نیمه دوم 1401
تیر 1401: محمدرضا سیفی، مدیرعامل شرکت آرین موتور، در جدیدترین مصاحبه خود، ضمن اشاره به تولید 2 محصول دیگر تحت برند لاماری، گفته یکی از این دو محصول، کراس‌اوری در سگمنت B اما ارزان‌تر از لاماری ایماست که احتمالا در زمستان 1401 رونمایی شود، ولی تولید آن در سال 1402 خواهد بود. دومین محصول نیز سدانی در سگمنت C خواهد بود که در 1402 رونمایی می‌شود.
آقای سیفی همچنین به موضوع آپشن‌های لاماری ایما نیز اشاره کرده و گفته که طبق بازارسنجی آرین موتور، قرار است سه آپشن جدید در آینده‌ای نزدیک، روی ایما نصب می‌شوند که عبارتند از:
مدیرعامل آرین موتور، ابراز امیدواری کرده که طبق قرارداد طرف چینی، این آپشن‌ها از ماه اکتبر 2022 در اختیار آرین موتور قرار می‌گیرد. بنابراین تیپ جدید ایما نیز احتمالا از اواسط پاییز 1401 در کشورمان عرضه می‌شود. آقای سیفی همچنین تاکید کرده که تیپ جدید لاماری ایما، حدود 5 تا 8 درصد افزایش قیمت خواهد داشت. ضمن اینکه با عرضه این تیپ جدید، تولید تیپ قدیمی لاماری متوقف خواهد شد.
قیمت لاماری x5 مشخصات لاماری x5 قیمت لاماری ایما مشخصات لاماری ایما اخبار شرکت آرین موتور مدیرعامل شرکت آرین موتور قیمت محصولات آرین موتور نمایندگی آرین موتور معرفی خودرو جدیدترین خودروهای وارداتی
رونمایی لاماری در نمایشگاه تهران 1401
اردیبهشت 1401: شرکت آرین پارس موتور، همزمان با اعلام شرایط فروش لاماری از طریق سامانه فروش یکپارچه خودرو و قطعی‌شدن قیمت رسمی 989 میلیون تومان برای این محصول جدید، در نمایشگاه خودرو تهران 1401 که در اردیبهشت‌ماه برگزار شده است، برای نخستین‌بار از لاماری ایما رونمایی کرد.
کراس‌اور چینی آرین موتور، با طراحی جذاب و جوان‌پسندش، قرار است جای پای دانگ‌فنگ را در بازار کشورمان، محکم‌تر کند.
آرین موتور به بازار کراس اورهای چینی آمد
بعد از عرضه میتسوبیشی و DS در قالب واردات و با در نظر گرفتن مباحث اقتصادی و ممنوعیت‌های مربوطه، شرکت آرین پارس موتور سراغ یک محصول چینی رفت که طبق پیش‌بینی‌ها باز هم یک کراس‌اور توربوشارژ است. آنطور که مدیران این شرکت می‌گویند، فعالیت‌های مربوط به مونتاژ خودروهای سواری آرین پارس موتور از این به بعد در قالب برند لاماری عرضه خواهد شد و ایما اولین عضو این خانواده است.
این خودرو که در حقیقت همان دانگ‌فنگ T5 EVO به حساب می‌آید، ماحصل دیگری از گسترش فعالیت‌های دانگ‌فنگ در ایران است. شرکتی که پیش از این یک بار طعم تلخ تحریم‌ها را در کنار ایران‌خودرو چشیده بود، ولی اکنون قصد دارد به استراتژی متفاوت و با تکنیک ریبجینگ، بار دیگر شانس خود را در بازار خودروی کشور بیازماید. درست مانند پروژه‌ای که پیش‌تر با گروه بهمن (برای مونتاژ دانگ‌فنگ iX5)، فردا موتور (برای مونتاژ دانگ‌فنگ X5) و احتمالاً در آینده با ایستا موتور (برای مونتاژ دانگ‌فنگ AX7 Pro) به اجرا خواهد گذاشت.
این چینی در کارخانه «آرین پارس موتور» به تولید می‌رسد؛ کارخانه‌ای که در اختیار شرکت آرین دیزل و هم‌اکنون محصولاتی تجاری جک (JAC) یعنی ون جک سانری و انواع کامیونت جک را مونتاژ می‌کند.
قیمت لاماری x5 مشخصات لاماری x5 قیمت لاماری ایما مشخصات لاماری ایما اخبار شرکت آرین موتور مدیرعامل شرکت آرین موتور قیمت محصولات آرین موتور نمایندگی آرین موتور معرفی خودرو جدیدترین خودروهای وارداتی
سال 2019 خبر مهمی از چین شنیدیم؛ خودروسازی دانگ‌ فنگ (DFM) خبر داده بود که نام زیرمجموعه خودروسازش، یعنی فنگ‌ژینگ (Fengxing) را می‌خواهد تغییر دهد تا محصولات این برند را با نام و لوگویی جدید، دوباره به بازار چین بفرستد. اما سال 2019 تمام شد و اتفاقی نیفتاد؛ سال 2020 هم آمد و رفت و بازهم خبری نشد. تا اینکه سرانجام از سال 2021، دانگ‌فنگ نام جدید این برند را فورتینگ (Forthing) اعلام کرد و لوگوی «شیر نشان» آنرا رونمایی نمود.
اگر برند فورتینگ را نمی‌شناسید، باید بگوییم همان شرکتی است که قبلا هم خودروهای معروفی را با لوگوی دانگ‌فنگ به بازار فرستاده؛ ازجمله کراس‌اور دانگ‌فنگ T5 و سدان دانگ‌فنگ S50 که قرار بود در سال 1399 و توسط خودروسازی آذویکو، در کشورمان مونتاژ شود اما نشد که نشد! حتما برای‌تان جالب خواهد بود که بدانید کراس‌اورهای شرکت خودروسازی فرداموتور، یعنی فردا SX5 و فردا SX6 نیز هردو محصول فورتینگ هستند.
اما نخستین محصولی که با برند جدید فورتینگ به بازار چین عرضه شده، کراس‌اوری کامپکت است که چینی‌ها نامش را T5 EVO گذاشته‌اند اما در بازار ایران آنرا با نام لاماری ایما می‌شناسیم. حتما با شنیدن این نام، حدس زده‌اید که ارتباطی با دانگ‌فنگ T5 دارد که حالا به فورتینگ T5 تغییر نام داده است. حدس‌تان درست است! هردوی این خودروها از پلتفرمی مشترک بهره می‌برند و موتور و گیربکس یکسانی نیز دارند.
قیمت لاماری x5 مشخصات لاماری x5 جدیدترین خودروهای وارداتی اخبار شرکت آرین موتور مدیرعامل شرکت آرین موتور مقایسه لاماری X5 تازه های خودرو در ایران
سبک و سیاق بصری لاماری ایما، برگرفته از جریان نوظهوری خودروسازی در چین است. پدیده استفاده از چراغ‌های باریک که نسخه‌های مشابه آن را روی ام‌ وی‌ ام X22 Pro و کی ام سی K7 کرمان موتور هم دیده‌ایم. این زبان گرافیکی ابتدا توسط جیپ چیروکی معرفی شد و حالا تبدیل به یکی از ترندهای اصلی خودروسازان نوگرای چینی شده است.
ایما بی‌تردید با توجه به فرم چراغ‌ها و صد البته حالت خاص جلوپنجره خود، با زبانی خشن و تهاجمی صحبت خواهد کرد که این روزها مشتریان جوان‌تر را هم مخاطب قرار می‌دهد. استفاده از الگوی مه‌شکن‌های بزرگ عمودی در کنار گریل عظیم‌الجثه، می‌تواند ایما را تبدیل پیشگام سبک طراحی‌های اروپایی‌پسند کند.
نکته جالب توجه در طراحی این خودرو دقت در اجرای زوایای روی گلگیرهای جلو و عقب بوده است. درست برخلاف بسیاری از کراس‌اورهای هم‌وطن که در نمای جانبی خود ساده و محافظه‌کار رفتار کرده‌اند. در نمای عقبی نیز می‌توان نوار زیبا و سرتاسری LED را دیده که هماهنگی معنادار با چراغ سوم ترمز آرواره‌ای آن دارند. رینگ‌های عریض و روف لاین منطقی، لاماری ایما را تبدیل به یک کراس‌اور چشم‌نواز کرده است.
در طراحی داخلی با حذف دکمه‌های مکانیکی، بخش عمده‌ای از رابط کاربری به یک نمایشگر دیجیتالی سرتاسری واگذار شده که در یک سوی خود اطلاعات و سرگرمی را به نمایش درمی‌آورد و در سوی دیگر داده‌های مربوط به پشت فرمان را. به نظر می‌رسد ایده استفاده از دریچه‌های تهویه مطبوع دایره‌ای با طراحی خاص، ادای احترامی به‌ویژه به مدل‌های جدید مرسدس‌بنز بوده است. یکی از جزئیات خاص لاماری ایما، محفظه موتور آن بود که به طرزی عجیب مانند یک پکیج سربسته بخشی از المان‌های فنی را زیر خود پنهان کرده بود.
لاماری ایما را می‌توان قوی‌ترین کراس‌اور 1.5 لیتری بازار ایران قلمداد کرد. چراکه توان 195 اسب‌بخاری و گشتاور 285 نیوتن‌متری آن دست‌کم روی کاغذ بی‌رقیب است. همانطور که انتظار می‌رفت، این پیشرانه نیز با فناوری میتسوبیشی توسعه پیدا کرده است. جعبه‌دنده لاماری 7 سرعته دوکلاچه و سیستم انتقال قدرت آن FWD محور جلو است.
»» کاتالوگ لاماری ایما آرین موتور (PDF) ««
اگرچه هنوز اطلاعات مربوط به شتاب صفر تا صد و سرعت نهایی آن منتشر نشده ولی با در نظر گرفتن این خروجی و لحاظ کردن وزن 1.5 تنی آن می‌توان پیش‌بینی کرد که با خودرویی چابک طرف باشیم.
از دیگر اطلاعات فنی این خودرو می‌توان به مصرف سوخت 7.5 لیتری و باک 55 لیتری آن اشاره کرد. در ضمن بد نیست بدانید فضای قسمت بار ایما 480 لیتر برآورد شده است.
در کاتالوگ رسمی این خودرو تجهیزات استانداردی مانند سیستم تهویه اتوماتیک با پاکسازی هوای کابین، کروز کنترل تطبیقی، سیستم ورود و استارت بدون کلید، درب صندوق برقی، رادار پارک جلو و عقب، دوربین 360 درجه، سیستم پایش فشار باد تایرها، سیستم کنترل کشش، سیستم کنترل پایداری، ترمز کمکی، سیستم نگهدارنده در سربالایی، سیستم کمکی در سرازیری، نورپردازی داخلی با 64 رنگ، شش کیسه هوا، پاور ویندوز، سانروف، سیستم صوتی مجهز به نویگیشن، سیستم تشخیص صدا، سقف پانوراما، تریم داخلی چرم مصنوعی، صندلی برقی راننده 6 حالته، رینگ آلومینیومی 19 اینچی و فرمان کمکی برقی اشاره کرد.
هم‌چنین گفته می‌شود لاماری ایما در تست تصادف موسسه CNCAP چین موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی شده است.
در بازار چین، خودروهایی مانند چانگان CS55 پلاس و هاوال H6 ازجمله رقبای اصلی لاماری ایما هستند. اما در بازار ایران، کراس‌اور لاماری ایما باید با انبوهی از رقبای هم‌وطنش رقابت کند؛ از کی‌ام‌سی K7 کرمان موتور بگیرید تا دیگنیتی بهمن موتور، از اسکیلاس T60 برای شهر خودرو و سوئیست DX3 برای دیار خودرو بگیرید تا فونیکس تیگو 7 پرو برای مدیران خودرو و دوقلوهای SWM برای سیف خودرو.
در بازار چین، قیمت فورتینگ T5 EVO از حدود 100 هزار یوآن شروع شده و تا 137 هزار یوآن هم بالا می‌رود؛ یعنی تقریبا 15 تا 21 هزار دلار باید برای خریدنش هزینه کنید. با این حال یکی از بحث‌برانگیزترین آیتم‌های مربوط به لاماری ایما، قیمت فروش آن است. از آنجایی که مدل پایه از لاماری ایما وارد بازار کشورمان شده، قیمت خارجی آن در حدود 20 هزار دلار است. آخرین قیمت لاماری ایما در بازار کشورمان، را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:
*در جدول فوق، قیمت مصوب نمایندگی اعلام شده است.
برای اطلاع از آخرین طرح‌های فروش لاماری در ایران، از جمله پیش فروش لاماری ایما و فروش فوری لاماری ایما، مقاله شرایط فروش لاماری را مطالعه کنید.
منبع : باما
تویوتا هایلوکس اپکس آفرود؛ غول جذاب +عکس
معرفی خودرو جدید گریت وال هاوال کول‌داگ +عکس
مشخصات فنی پیکاپ فولکس واگن آماروک 2023
معرفی کامل هیوندای آیونیک 6
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مطالب پربازدید
چگونه متوجه زمان تعویض تسمه تایم شویم؟
دلایل کم شدن آب رادیاتور چیست ؟
دلیل بالا رفتن دمای موتور خودرو در تابستان و سربالایی چیست؟
علت شنیدن صدای تق تق از زیر کاپوت چیست ؟
آغاز فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو -تیر 1401
عیب یابی و تعمیر
راهکارهایی برای نجات خودرو از گرمای آفتاب
دلیل فرمان ناپذیری خودرو و لاستیک سابی چیست ؟
مراحل رنگ کردن اتاق خودرو در کارخانه سایپا و ایران خودرو
خودرو اتاق دو تیکه چیست + عکس
علت دیر عوض شدن دنده در خودرو اتوماتیک چیست ؟
اخبار روز
ثبت‌نام 7هزار متقاضی در هر دقیقه در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو
چه خودروهایی از قرعه کشی سامانه یکپارچه خارج شدند؟
قیمت جدید جک S5 نیوفیس / تیر ۱۴۰۱
راهکارهایی برای نجات خودرو از گرمای آفتاب
به درون بدن انسان سفر کنید و اعضای بدن را لمس کنید!
۸۰ جایگاه بنزین و ۳۰ جایگاه CNG در تهران احداث شد
تردد تاکسی‌های سورن تا اواخر تیر ماه در تهران
کرایه نجومی برای خودروهای لوکس/ لامبورگینی روزی ۴۰ میلیون
ثبت‌ نام جاماندگان یارانه آغاز شد
5خودرو کاروان که راحت تر از خانه های معمولی هستند!
بیوگرافی حسن فتحی (کارگردان) و همسر و فرزند و آثار +عکس
علی خان فراش باشی کیست +عکس قاتل امیر کبیر
طرز تهیه کالباس مرغ خانگی، سالم و خوشمزه
دلیل فرمان ناپذیری خودرو و لاستیک سابی چیست ؟
بررسی جدیدترین خودرو چینی وارد شده به ایران
تویوتا هایلوکس اپکس آفرود؛ غول جذاب +عکس
خواص دمنوش میوه گل رز برای سلامتی و نحوه مصرف آن
مراحل رنگ کردن اتاق خودرو در کارخانه سایپا و ایران خودرو
خودرو اتاق دو تیکه چیست + عکس
افزایش ۲۵ درصدی نرخ پارکینگ‌ها در تهران
معرفی 10 جت اسکی پرطرفدار + عکس و قیمت
علت دیر عوض شدن دنده در خودرو اتوماتیک چیست ؟
پشت پرده کتک‌کاری خواهران منصوریان با یک مرد! + عکس
واردات خودرو با چه شرطی ممکن است؟
طرز تهیه بستنی یخی میوه‌ای در منزل
آشپزی
طرز تهیه مرغ بوفالو خوشمزه و آبدار
مزیت های آب کدو حلوایی برای بدن چیست ؟
طرز تهیه کباب تابه ای مرغ و گوشت چیست ؟
خواص گیاه بابونه و تاثیر آن در زیبایی پوست و مو
طرز تهیه حلیم خونگی خوشمزه +مواد لازم
اخبار داغ
آنچه در مورد تسمه تایمینگ خودرو باید بدانید ؟
بهترین روش‌های کاربردی برای جلوگیری از سرقت خودرو
میزبانی نمایشگاه خودرو نیویورک از خودروسازان
سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری کیست +عکس و سوابق
کیم کارداشیان سوار چه خودروهایی می شود؟ + عکس و بیوگرافی
خودرو
معرفی ۱۰ شرکت برتر تولیدکننده لاستیک خودرو در جهان
پیکاپ کینگ لینگ تاگا تازه وارد بازار ایران + عکس و مشخصات
اولین مدل کلاس A مرسدس بنز سال ۲۰۱۸ +عکس
قیمت تویوتا CH-R 2018 + عکس و مشخصات
گران‌ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۷ + تصاویر
مسابقات
علی دایی از قیمت پراید انتقاد کرد و اخراج شد
گرانترین خودروها زیر پای فوتبالیستها +تصاویر
کشتی فرنگی قهرمانی جهان- نروژ؛ ایران نایب قهرمان شد
اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی برای دیدار لبان و سوریه
آشنایی با بهترین رانندگان زن در جهان + عکس

source

توسط autokhabari