wp-header-logo-833.png

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از سفر رییس و اعضای کمیسیون کشاورزی و ۷ معاون وزیر کشاورزی به گیلان خبر داد و گفت: مسئولان مذکور جهت بررسی مسائل امروز به گیلان سفر می‌کنند.
اگر در جریان اصلاح نظام یارانه‌ای، کالا برگ الکترونیک،‌ در دستور کار دولت قرار بگیرد، این‌گونه نیست که کارتی جداگانه و یا کوپن به مردم ارائه شود بلکه همان کارت بانکی، صرفا برای خرید کالاهای اساسی شارژ خواهد شد. بحث کالابرگ الکترونیک و یا کوپن در سال‌های اخیر بارها در جریان اصلاح یارانه‌های پنهان و یا حمایت از مردم جهت تامین کالاهای اساسی مطرح شده اما هیچ گاه به نتیجه نرسیده است.​
 مجلس برای سال جاری با توجه به مجوزی که برای اصلاح نرخ ارز ترجیحی به دولت داد، آن را موظف به ارائه کالابرگ الکترونیک برای تامین کالاهای اساسی کرد. اما اخیرا با ورود دولت به اجرای قانون بودجه در رابطه با تغییر رویه تامین ارز واردات و اصلاح نظام یارانه‌ای، موضوع نحوه حمایت‌ها مطرح است که اعلام مسئولان دولتی از این حکایت داشت که برای شروع این جریان، دو مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومانی به حساب خانوارهایی که توسط وزارت رفاه تعیین و دهک بندی شده‌اند، واریز خواهد کرد که این اتفاق افتاد و حساب یارانه بگیران شارژ شد.
موضع دولت این بود که تا زمانی که بخواهد در مورد کالابرگ الکترونیک زیرساخت‌های لازم را مهیا و اجرایی کند، با توجه به زمانبر بودن آن فعلا پرداخت نقدی انجام داده است. آخرین اخبار درباره پرداخت کالابرگ را با هم در سایت فردا می خوانیم.
ابراهیم نجفی از سفر اعضای کمیسیون کشاورزی به گیلان خبر داد و اظهار داشت: رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس و 7 معاون وزیر در حوزه جهاد کشاورزی و نیرو برای بررسی مشکلات 9 تیرماه به رشت سفر می‌کنند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه این مسئولان روز جمعه نیز به بررسی مسائل در آستانه‌اشرفیه می‌پردازند گفت: رییس و اعضای کمیسیون کشاورزی و معاونان وزیر 12 ظهر وارد گیلان شده و در جلسه شورای اداری استان حضور می‌یابند.
نجفی به برنامه‌های سفر مسئولان به استان گیلان اشاره کرد و ابراز داشت: بازدید از مراکز تحقیقاتی مرکز استان، بازدید از مرکز تحقیقات برنج، بازدید از مرکز تحقیقات تاسماهیان دریای خزر از جمله برنامه‌های مسئولان مذکور در سفر به استان گیلان است.
وی درباره پیگیری مجلس جهت جلوگیری از واردات بی‌رویه برنج خاطرنشان کرد: براساس قانون واردات برنج در 4 ماه از مرداد تا آبان‌ماه ممنوع است و اکنون طبق قانون محدودیتی برای واردات برنج وجود ندارد؛ مسلماً برنج مورد نیاز مردم نیز باید تأمین شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari