wp-header-logo-906.png

مدیر مرسدس بنز در کشور هند می گوید: در سال جاری محدودیت های زنجیره تامین همچنان بر بخش خودرو تاثیر می گذارد و امیدی به بهبود شرایط نیست.
به گزارش خودروتک به نقل از اقتصادآنلاین، محصولات مرسدس بنز با افزایش حجم سفارشات همچنان پرفروش هستند، اما به گفته مارتین شونک، مدیر مرسدس بنز در هند، نگرانی در مورد عدم قطعیت های اقتصاد جهانی و بحران ژئوپلیتیکی که بر هند تأثیر می گذارد. وجود دارد.
 به گفته شونک، مشکل کمبود نیمه هادی و محدودیت های زنجیره تامین که صنعت خودرو را تحت تاثیر قرار داده، بعید است امسال حل شود و وضعیت ممکن است تنها در سال ۲۰۲۳ بهبود یابد.
او در ادامه گفت: وضعیت عرضه، متأسفانه، بهبود نیافته است. ما هنوز کمبود نیمه هادی داریم. ما در ترخیص محموله ها در بنادر ازدحام داریم. ما در تولید خود قطعات هم کمبود داریم. بنابراین می توانم بگویم متأسفانه، پیش بینی آینده نیز بسیار سخت است. 
 وی در توضیح تاثیر این موضوع گفت: "ما هنوز در کل زنجیره خود، محدودیت های عرضه قابل توجهی داریم که ما را در تحویل خودروهای زیادی که در حال حاضر می خواستیم محدود می کند. هنوز هم ما را در دوره های انتظار طولانی برای بیشتر افراد قرار می دهد.  این وضعیت تاسف بار در حال حاضر است."
 شونک با تاکید بر اینکه این وضعیت در طول سال تغییر نخواهد کرد، گفت: "من احتمالی برای بهبود را نمی بینم. اگر چیزی باشد، شاید سال آینده، اما امسال نه. من هیچ پیشرفتی را پیش بینی نمی کنم."
 وی در مورد عدم قطعیت های اقتصادی جهانی و بحران ژئوپلیتیکی گفت: "سطح بی ثباتی بهبود نیافته است. اوضاع حتی در مقایسه با سه، چهار ماه پیش، ناپایدارتر شده است."
 شونک با اشاره به افزایش نرخ بهره توسط بسیاری از بانک‌های مرکزی، گفت که این موضوع سوالات زیادی را در مورد وضعیت اقتصادی در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت و تأثیر آن بر تجارت ایجاد می‌کند.
 "من فکر می کنم از این نظر، عدم اطمینان زیادی در جهان وجود دارد. البته، جنگ اوکراین و روسیه این عدم اطمینان را نیز افزایش داده است و بازارهای سهام واکنش نشان داده اند.
 وی افزود: در هند نیز روند مشابهی در بازار سهام وجود دارد و RBI نیز نرخ بهره را افزایش داده است.
 

 او گفت: "بنابراین وضعیت جهانی تا حدی (در حال سرازیر شدن) به هند است، اما من در حال حاضر نمی توانم آن را در عملیات واقعی خود ببینم. با این حال، اکنون برای ۶ تا ۱۲ ماه آینده چند علامت سوال وجود دارد.
 وی در مورد تقاضا گفت: این شرکت همچنان شاهد افزایش سفارشات خود از جمله در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل است و بیش از ۵۰۰۰ سفارش باز دارد.
 وی افزود: ما شاهد تقاضای بسیار قوی برای محصولات خود هستیم.
 وی همچنین گفت: "امیدوارم که ما شتاب رشد کافی برای جبران آن داشته باشیم، زیرا تقاضا وجود دارد و در خود جامعه تجاری مثبت اندیشی قوی وجود دارد که تا حد زیادی بر اساس این زوج موفق است.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari