wp-header-logo-889.png

هیوندای موتورز نخستین سدان الکتریکی را در تقابل با تسلا عرضه کرد. شرکت هیوندای موتورز اواخر هفته گذشته نخستین سدان الکتریکی خود را به نام آیونیک۶ عرضه و اعلام کرد سهم بیشتری از بازار خودروهای الکتریکی تحت سلطه تسلا را به خود اختصاص خواهد داد. آیونیک۶ یکی از ۳۱ مدل الکتریکی است که گروه هیوندایی موتور قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ معرفی کند.
به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا ، این خودروساز کره‌ای برنامه‌ریزی کرده که تا ۱۲ درصد از بازار جهانی خودروهای برقی را به خود اختصاص دهد.هیوندایی در بیانیه‌‌ای اعلام کرد آیونیک ۶ با یک بار شارژ می‌تواند تا ۶۱۰ کیلومتر را با باتری ۴/ ۷۷ کیلووات ساعتی خود طی کند، در حالی که آیونیک ۵ می‌تواند ۴۲۹ کیلومتر طی کند. تولید خودروی برقی جدید هیوندایی در سه ماه سوم سال جاری میلادی آغاز خواهد شد.
این سدان جدید هیوندایی، محدوده خودروهای برقی خود را فراتر از کراس اوورها و شاسی بلندهای فعلی‌اش گسترش خواهد داد تا با پرفروش‌ترین سدان مدل ۳ تسلا رقابت کند. بر اساس گزارش بلومبرگ، طبق تحقیقات SNE Research، هیوندایی و کیا در حال حاضر دومین ارسال‌‌کنندگان بزرگ خودروهای الکتریکی در سراسر جهان به استثنای چین در ماه‌های ژانویه تا می ‌امسال به حساب می‌آیند.
این گروه خودروسازی در مجموع ۵/ ۱۳ درصد از سهم بازار خودروهای برقی جهان را در اختیار دارد. این در حالی است که تسلا به عنوان خودروساز بزرگ آمریکایی با ۲۲ درصد سهم از بازار خودروهای برقی، از هیوندایی و کیا پیش است.آیونیک۶ برای بازار کره جنوبی بین ۵۵ میلیون وون (۴۱۹۴۹دلار و ۵۱ سنت) تا ۶۵ میلیون وون قیمت خواهد داشت.
 

آیونیک۶ می‌تواند از قیمت خود به عنوان یک امتیاز ویژه در بازار سدان‌های برقی استفاده کند، زیرا تسلا چندین بار قیمت‌ها را افزایش داده است. طبق اعلام هیوندایی، این خودرو در دو گزینه باتری، یکی ۵۳ کیلووات در ساعت و دیگری ۴/ ۷۷ کیلووات در ساعت عرضه خواهد شد. هیوندایی اعلام کرده تولید آیونیک ۶ در کارخانه شهر آسان در کره جنوبی امسال آغاز خواهد شد.آیونیک۶ امسال در کره جنوبی عرضه خواهد شد و انتظار می‌رود در سه ماه اول سال آینده در بازار ایالات متحده آمریکا نیز به عنوان دومین بازار بزرگ خودروی جهان پس از چین، عرضه شود.
 

هیوندایی اعلام کرده فروش آیونیک۶ در بازار ایالات متحده آمریکا در اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی آغاز می‌شود. این در حالی است که بناست زمان عرضه گسترده‌تر آن در آینده نزدیک اعلام شود.هیوندای قصد دارد در این دهه ۵/ ۹۵ تریلیون وون (۱۰۰ میلیارد دلار سنگاپور) در برقی‌‌سازی محصولات خود سرمایه‌‌گذاری کند.
 

هدف این شرکت این است که حداقل ۱۷ مدل جدید را بین سال جاری تا ۲۰۳۰ به تولید برساند. هیوندایی می‌خواهد  فروش سالانه ۸۷/ ۱ میلیون خودروی برقی را تا پایان دوره موردنظر هدف قرار دهد. این شرکت قصد دارد سهم ۱۱ درصدی فروش خودروهای برقی را در بازار ایالات متحده آمریکا تا سال ۲۰۳۰ میلادی به دست آورد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari