wp-header-logo-991.png

محمد صفایی با اشاره به تعریف خودروی نامتعارف در قانون بیمه با تاکید بر اینکه باید حتماً قیمت‌ خودرو و تعرفه بیمه اصلاح شود، اظهار کرد: امروز خودروی ۳۰۰ میلیون تومانی دیگر خودروی لوکس حساب نمی‌شود؛ بر همین اساس حتماً باید هم قیمت خودروها و هم تعرفه‌های بیمه اصلاح شود.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از تحریریه: وی با بیان اینکه «معمولاً در این زمینه دولت باید لایحه ارائه دهد»، خاطر نشان کرد: اگر دولت برای تغییر تعریف خودروی نامتعارف در قانون بیمه به مجلس لایحه ندهد، خودمان در مجلس مجبور به ارائه طرحی در این زمینه هستیم.
منظور از خودروی متعارف خودرویی است که در زمان وقوع حادثه رانندگی، قیمت آن برابر یا کمتر از سقف تعهدات جانی یا ۵۰ درصد دیه مرد مسلمان در ماه حرام باشد.
مطابق با قانون ارزش یک خودروی متعارف در سال ۱۴۰۰ کمتر یا برابر ۳۲۰ میلیون تومان است. هر خودرویی که ارزش آن کمتر از سیصد و بیست میلیون تومان باشد، در سال ۱۴۰۰ به عنوان یک خودروی متعارف به شمار می‌رود. ارزش واقعی هر خودرو هنگام وقوع حادثه توسط کارشناس بیمه یا کارشناس رسمی دادگستری مشخص می‌شود.قسمت دوم فصل هشتم اسب بخار به تست و بررسی دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور اختصاص دارد و در آیتم «خودروچی» هم به سراغ مقایسه هیوندای وراکروز و تویوتا پرادو دو در اتاق FJ120 رفته ایم که در یک رده قیمتی قرار دارند.
در قسمت اول فصل هشتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی سانگ یانگ تیوولی اسپشیال (توربو) رفته ایم و این کراس اوور کره ای را با پژو ۲۰۰۸ مقایسه کرده ایم.


source

توسط autokhabari