هرگاه که یک ویدئوی جدید از مجموعه خودروهای رالی یا دریفت «جمکانا» منتشر می‌شود، شاهد هنرنمایی راننده مشهور، «کِن بلاک»، هستیم که با یک خودروی چهارچرخ محرک درحال کندن آسفالت‌های یک خیابان، فرودگاه متروکه یا انبار قدیمی است. شاید نشستن پشت خودروهای افسانه‌ای این افسانه رانندگی کار محالی به‌نظر برسد اما حالا و به لطف همکاری جدید مجموعه هونیگان و «Team Associated»، همه می‌توانند این کار را بکنند!

البته منظورمان نشستن پشت فرمان خودروی اصلی نیست و به خودروی رادیو کنترلی هونیکورن اشاره داریم که براساس یک ماستنگ ۱۹۶۵ جمکانا ساخته شده است و کمتر از ۴۰۰ دلار قیمت دارد. قیمت ۳۹۵.۹۹ دلاری این خودروی رادیو کنترلی تقریبا با قیمت یک کنسول Xbox برابر است. اگر کسی طرفدار دوآتشه خودروها باشد، حقیقتا میان مجموعه بازی‌های فورتزا و این خودرو انتخاب سختی دارد!

البته این خودرو مانند دیگر خودروهای رادیو کنترلی نیست. فناوری ساخت آن باعث شده تا بدنه آن کاملا تحت لیسانس باشد؛ بنابراین به نوعی می‌توان آن را یک ماکت متحرک فرض کرد که علاوه‌بر دقت بالا، برای استفاده در سرعت‌های بالا ساخته شده است. راننده این ماستنگ کوچک می‌تواند با استفاده از کنترل‌کننده مخصوص آن، مانند کن بلاک دریفت بکشد.

شاسی «Apex2» این خودروی RC برای حفظ دوام آن، از حلقه و چرخدنده‌های فلزی کاملا واقعی استفاده می‌کند. جزئیات این ماستنگ RC به اینجا ختم نشده و سازندگان برای گذر مناسب از سطوح ناصاف، آن را به ضربه‌گیرهای روغنی و تایرهایی مجهز کرده‌اند که در سرعت‌های بالا و درحالت دریفت‌کشیدن، چسبندگی مناسب خود را با جاده حفظ می‌کند.

اجزای تمام مستقل سیستم فنربندی این خودرو به هر چرخ اجازه می‌دهد تا به‌تنهایی تنظیم شود. میل انتقال توان این ماستنگ کاملا پوشیده و عایق شده است تا از ورود ماسه و سایر خورده سنگ‌ها به درون آن جلوگیری شود. یک صفحه ۲.۵ میلی‌متری ضخیم نیز در بخش زیرین این ماستنگ قرار دارد و از اجزای گوناگون دربرابر ضربه محافظت می‌کند.

موتور این هونیکورن یک «Reedy Sport 550» است که نیروی موردنیاز را برای هر چهار چرخ تامین می‌کند. خریداران می‌توانند یا خودشان یک باتری را به خودرو اضافه کنند یا از باتری ۷.۴ ولتی «Reedy 2S» استفاده کنند. این ماستنگ که یک مدل با مقیاس ۱:۱۰ محسوب می‌شود از چرخ‌های لیسانس‌شده «American Racing VF503» استفاده می‌کند که چهره و مواد یکسانی با تایرهای خودروی اصلی هونیکورن جمکانا دارد. بخش خارجی بدنه حتی توربوشارژرها، روتورهای ترمز، ورودی‌های هوا و دیفیوزر پشتی خودرویی اصلی را نیز با دقت بالا نمایش می‌دهد.

سازنده هر دستگاه از این خودروهای رادیو کنترلی را به‌همراه جعبه نمایشی «Burnyard» عرضه می‌کند اما کلکسیونرها حتما به ساختن استند مخصوص و بزرگتری فکر می‌کنند. در ادامه می‌توانید از طریق یوتیوب کلیپی را از این ماستنگ کوچک مشاهده کنید و خودتان به تحسین آن بپردازید. به‌نظر شما درصورت ورود این مدل به ایران، با چه مبلغی به فروش خواهد رسید؟! آیا پرداخت قیمت گزافی که فروشندگان روی آن خواهند گذاشت عقلانی خواهد بود؟!

Lamborghini
قبلا کمپانی hpi racing نمونه RC از همین ماشین کن بلاک رو تولید کرده و هنوز هم در حال تولیده ایران هم وارد کردن فکر کنم حول حوش بیست تومن هم باشه
zeg02
این که بچه بازیه!
akrh78
هونیکورن اسم ماشینه، سازندش هونیگان هست
اونم جیمکانا هست
ادم احساس میکنه نویسنده وسط دو نیمه فوتبال پاشده گفته برم یه مطلب خودرویی تو پدال بزارم دوباره رفته سر همون فوتبال
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari