هرچند افتخار اولین محصول هیبریدی بخش M ب‌ام‌و به کراس‌اوور XM می‌رسد اما قطعاً نسل بعدی M5 هم توجهات زیادی را به خود جلب خواهد کرد زیرا این خودرو مشهورترین سوپر سدان دنیا محسوب می‌شود؛ بنابراین، زمانی که چنین خودرویی به سمت استفاده از قوای محرکهٔ هیبریدی می‌رود توجه مردم و علاقه‌مندان را برمی‌انگیزد. حال در جدیدترین تصاویر جاسوسی می‌توان برخی ویژگی‌های طراحی M5 جدید را دید و به پنهان شدن قوای محرکهٔ پلاگین‌هیبریدی در سینهٔ آن پی برد.

هرچند پروتوتایپ M5 با پوشش‌های استتاری سنگینی پنهان شده است ولی بااین‌وجود می‌توان اندازهٔ معقول جلوپنجرهٔ کلیوی شکل خودرو را تشخیص داد که خبر خوبی است. به لطف این ویژگی و عدم وجود گلگیرهای عضلانی و برجسته، ظاهر M5 جدید خیلی رام به نظر می‌رسد. البته این خودرو هنوز در مراحل اولیهٔ توسعه قرار دارد و طراحی این نمونهٔ آزمایشی ممکن است هنوز نهایی نشده باشد.

به‌جز طراحی خودرو که به‌سختی قابل‌تشخیص است، نشان «خودروی هیبریدی آزمایشی» روی سپر عقب استفادهٔ M5 آینده از قوای محرکهٔ هیبریدی را تأیید می‌کند. درواقع، این ماشین به همان قوای محرکهٔ پلاگین‌هیبریدی کراس‌اوور XM مجهز خواهد شد که از یک پیشرانهٔ ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو به همراه یک موتور الکتریکی تشکیل شده است. گفته می‌شود این سیستم حدود ۷۵۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت که این یعنی نسل جدید M5 بسیار از نمونهٔ کنونی قوی‌تر خواهد بود.

هرچند با توجه به استفاده از قوای محرکهٔ پلاگین‌هیبریدی، باید انتظار وزنی بیش از ۲.۵ تن را برای M5 جدید داشته باشیم ولی قدرت عظیم، گشتاور فوری موتور الکتریکی و سامانهٔ چهارچرخ محرک باید این ماشین را به سریع‌ترین M5 تاریخ تبدیل کنند. البته باور این موضوع واقعاً سخت است زیرا M5 CS کنونی ظرف تنها ۲.۸ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و ۴۰۰ متر را در ۱۰ ثانیه طی می‌کند.
MAJking2
امیدوارم جذابیت نسل های قبل رو حفظ کنه
JDM lover
اگه واقعا قدرتش اینقدر باشه عالیه
فقط امیدوارم طراحیش خوب باشه
Aboalfazl demon
جلو پنجری خوکی نداره عین m4
ولی
جلو پنجرش نسبت به نسل قبل بزرگ شده
راستی طرفداری بی ام و یک سوال دارم
پرچم دار بی ام و کدوم مدله
سری ۵ یا سری ۸ یا سری ۷ ؟
شاعر
داداش بی ام و هر چی میزنه پرچمش بالاست همشون پرچمدارن
هیتلر
همه می دونن سری هفت لوکس ترین سدان بی ام و ست
Dian
من خودم سری ۸ مورد علاقمه
amirhosein23
همون ام فور هم زیباست ولی سلیقه ای هست
Reza Waffen SS
از اینکه جلوپنجرشو حفظ کرده خوشحالم
پدرام
چیزی که زیر این استتار معلومه با یه گریل نه چندان جذاب طرف هستیم m5 فعلی قطعا زیباتره
phonix
خوبه دماغش اریایی نیست:)
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari