wp-header-logo-1231.png


اگر موتور خودروتان به لرزش می افتد به سادگی از آن نگذرید. در این گزارش شما را با عیب یابی خودرو یا به زبان ساده علت ریپ زدن خودرو آشنا خواهیم کرد.
آموزش مکانیک خودرو آموزش عیب یابی خودرو آموزش تعمیر خودرو صدای یاتاقان پراید صدای سوپاپ چه حالتی است صدای یاتاقان زدن چگونه است صدای شاتون زدن موتور علت صدای چلق چلق چیست صدای تق تق موتور از چیست صدای تق تق موتور پراید
ریپ زدن در خودروهای پژو 206 تیپ 2،3،5،6، SD، 405 پارس
یکی از ضروری ترین وسایل نقلیه ماشین می باشد که در برخی مواقع دچار عیوب و مشکلاتی می شود. یکی از این مشکلات ریپ زدن ماشین در حین حرکت است که می توان بدون اینکه نیاز به افراد متخصص باشد آن را برطرف نمود . پیشنهاد می کنیم این بخش از نمناک را مطالعه بفرمایید تا با علت ریپ زدن خودرو در حین حرکت و راه حل برطرف نمودن این مشکل آشنا شوید.
ریپ زدن ماشین پراید
ریپ زدن ماشین به چه علت است؟
عیب یابی خودرو به زبان ساده ( وقتی موتور ریپ می زند)
در زیر علت ریپ زدن زدن موتور خودرو را به زبان ساده بیان کرده ایم و سعی نموده ایم با توجه به پیچیدگی ها و گستردگی های خودرو این مبحث به سمت پیچیدگی پیش نروند .
مقایسه خودرو مجله خودرو مقایسه تیبا با پژو 405 slx مقایسه ساینا با پژو 405 معایب سایپا ساینا مشخصات ساینا قیمت ساینا مشخصات پژو 405 SLX قیمت پژو 405 SLX معایب و مزایای پژو 405 کدام خودرو ایرانی بهتر است پژو 405 بخرم یا ساینا مقایسه ایران خودرو با سایپا
وقتی در همه شرایط موتور ریپ می زند
وقتی در همه شرایط موتور ریپ می زند احتمالامسیر خروج دود گرفتگی دارد . در این صورت دود حاصل از احتراق به سختی از خودرو خارج می شود وباعث ریپ زدن می شود. دقت کنید اگر مسیر خروجی دود کاملا مسدود شده باشد، خودرو روشن نمی شود و خفه می کند .
وقتی در همه شرایط موتور ریپ می زند احتمالا مدار جرقه خراب است. بنابراین لازم است به بررسی مدار جرقه، چکش برق و بپردازید تا مطمئن گردید که تمام اجزای سیستم خشک و تمیز هستند ودرست کار می کنند.
وقتی در همه شرایط موتور ریپ می زند احتمالا شمع ها خراب هستند. برای رفع این مشکل شمع ها را بشویید و سپس پلاتین را تنظیم کنید و در مدار قرار دهید. اگر مشکل برطرف نشد ، شمع ها را تعویض کنید .
وقتی در همه شرایط موتور ریپ می زند احتمالا بنزین کافی نیست وجود ندارد یا با آب مخلوط شده است . برای رفع این مشکل مخزن را کاملا تخلیه، پاکسازی کنید و نهایتا بنزین خالص جایگزین نمایید .
وقتی در همه شرایط موتور ریپ می زند احتمالا بنزین به موتور ارسال نمی شود و لوله ها گرفته است بنابر این لوله ها را بررسی کنید تا در صورت وجود گرفتگی، آن را برطرف کنید . مخزن بنزین را از هرگونه رسوب ، پاک کنید .
tiba saipa قیمت TIBA MVM 315 MVM 315 Excellent قیمت mvm 315 معایب MVM 315 مقایسه تیبا هاچ بک با ام وی ام 315 مقایسه خودرو ایرانی با چینی تیبا 2 بهتره یا ام وی ام 315 هاچ بک مشخصات تیبا 2 مزایا و معایب تیبا معایب ام وی ام 315 قیمت ام وی ام 315 هاچ بک قیمت تیبا 2 هاچ بک مشاوره خرید خودرو
علت ریپ زدن ماشین تیبا
دلایل ریپ زدن ماشین
وقتی در زمان فعالیت ، موتور روان کار نمی کند و ضربه می زند
در صورت این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:
محفظه های احتراق موتور آلوده اند . می توانید موتور را باز نموده و دوده و جرم های تک تک محفظه های احتراق را تمیز نمایید.
دمای موتور بالاست یا به زبان عامیانه موتور داغ کرده است . در این صورت سیستم خنک کننده را بررسی کنید.
شمع ها داغ می شوند. برای رفع مشکل داغی شمع ها ابتدا دهانه پلاتین را تنظیم کنید و در صورت رفع نشدن مشکل داغی، شمع های مناسب را جایگزین نمایید .
آوانس دلکو بیشتر از میزان استاندارد است. مقدار آوانس را با اندازه استاندارد درج شده در کاتالوگ تنظیم کنید .
عملکرد آوانس اتوماتیک گریز از مرکز،نادرست است . می توانید این فنرها را بررسی و در صورت نیاز ، عوض کنید .
آموزش مکانیک خودرو تعمیرات تخصصی 405 تعمیرات تخصصی 206 آموزش عیب یابی ماشین آموزش مکانیک به زبان ساده علت بوی سوختگی از ماشین علت بوی بنزین در پراید علت بوی روغن سوخته در سمند
علت ریپ زدن ماشین در دنده 2
بررسی علل ریپ زدن ماشین
وقتی در سرعت های بالا، موتور ریپ می زند
وقتی در سرعت بالا خودرو ریپمی زند علت آن پلاتین سوخته است که می توان آن را با برس زبر تمیز نمود و در صورتی که این سوختگی زیاد باشد و شکل پلاتین تغییر کند باید آن را تعویض کرد . در شمع هایی که تعداد پلاتین بیش از یک عدد است، تمام آنها رابررسی و رفع عیب کنید .
فاصله دهانه پلاتین تنظیم نیست که می توانید با استفاده از فیلر اندازه را تنظیم کنید .
وایرها اتصال محکمی ندارند و سر آن ها کثیف هستند. باید آن ها را بازکنید و تمیز کنید سپس سر جایشان محکم ببندید و تمام اتصالات داخلی دلکو را نیز محکم و تمیز نمایید.
وقتی در زمان فعالیت موتور، با وجود استاندارد بودن دما، آب از اگزوز خارج می شود
اگر در زمان فعالیت موتور آب از اگزوز خارج می شود احتمالا سرسیلندر ترک خورده است که وجود این ترک سبب می شود آب سیستم خنک کاری در قسمت های دیگر مجموعه مولد قدرت جریان پیدا کند و از اگزوز خارج گردد.
اگر در زمان فعالیت موتور آب از اگزوز خارج می شود احتمال دارد واشر سر سیلندر سوخته باشد . در این صورت سر سیلندر را از بلوکه جدا کنید، واشر سر سیلندر سوخته شده را با کاردک وتینراز بین ببرید تا کاملا تمیز شود .سپس واشر سر سیلندر نو را به چسب مخصوص آغشته و در جایش قرار دهید.
خدمات فنی خودرو آموزش عیب یابی ماشین آموزش سرویس و نگهداری خودرو سرویس کولر ماشین اصول نگهداری از خودرو آموزش شارژ گاز کولر خودرو دلایل جوش اوردن خودرو آموزش تعویض ترموستات سمند فواید ضدیخ برای موتور ایرادات سیستم تعلیق کاهش استهلاک خودرو
علت ریپ زدن ماشین کاربراتوری
ریپ زدن ماشین در سرعت کم و زیاد
وقتی موتور در دور آرام خاموش می شود
وقتی موتور در دور آرام خاموش می شود احتمالا لوله های مکش نشتی دارد. برای رفع این مشکل منیفولد و تمام قطعات مرتبط را کنترل کنید تا نشتی نداشته باشند و سپس اتصالات را محکم نمایید .
وقتی موتور در دور آرام خاموش می شود احتمالا پیچ گاز تنظیم نیست. به تنظیم آن تا جایی که دور آرام موتور افزایش پیدا کند و از خاموش شدن موتور جلوگیری شود، بپردازید .
وقتی موتور در دور آرام خاموش می شود احتمالا سوراخ هوا دور آرام مسدود است. برای رفع این مشکل گرفتگی را باز کنید .
اخبار دولت تعرفه گمرکی واردات لوازم یدکی اخبار بازار خودرو تخصیص ارز به واردات اخبار مهم قیمت لوازم یدکی خودروسازی ایران
علت ریپ زدن ماشین در حالت گاز
ریپ زدن ماشین و خاموش شدنش
وقتی قدرت موتور به طور کاملا محسوس افت کرده است
وقتی قدرت موتور به طور کاملا محسوس افت کرده است احتمالا فیلر سوپاپ ها صحیح نیست بنابر این فیلرگیری کنید .
وقتی قدرت موتور به طور کاملا محسوس افت کرده است احتمالا فشار کمپرس از میزان مجاز کمتر می باشد پس ایراد را در مجموعه داخلی سیلندرها جست وجو کنید .
وقتی قدرت موتور به طور کاملا محسوس افت کرده است احتمال دارد در مسیر لوله های هوا نشتی وجود داشته باشد . پس تمام قطعات متصل به منیفولد را بررسی و محکم کنید .
وقتی قدرت موتور به طور کاملا محسوس افت کرده است احتمال دارد بنزین به اندازه کافی به موتور ارسال نمی شود. پس رسوب مدار را پاک کنید. والوهای سوزنی در خودروهای کاربراتوری، را بررسی کنید .
وقتی قدرت موتور به طور کاملا محسوس افت کرده است احتمالا اهرم گاز تنظیم نیست. مطمئن شوید که تمام گاز پدال با تمام گاز دریچه گاز برابر باشد .
وقتی قدرت موتور به طور کاملا محسوس افت کرده است احتمالا دلکو نیاز به تنظیم دارد .
وقتی قدرت موتور به طور کاملا محسوس افت کرده است احتمالا آوانس اتوماتیک خلأ خراب است. پس آن را تنظیم کنید، و در صورت نیاز عوض نمایید .
دلایل گاز خوردن ال 90 دلایل گاز خوردن الکی رفع ایراد گاز خوردن 206 دلایل گاز خوردن پراید علت گاز خوردن پراید زیمنس علت گاز خوردن پیکان علت گاز خوردن خودرو تو دنده 2 علت گاز خوردن ماشین گاز خوردن پژو 405 گاز خوردن خودرو اول صبح گاز خوردن خود به خود پژو پارس گاز خوردن دنا گاز خوردن زانتیا گاز خوردن سمند ef7 علت گاز خوردن پراید ساژم آموزش تعمیر خودرو آموزش عیب یابی خودرو آموزش مکانیک و برق خودرو آموزش نکات فنی خودرو
ریپ زدن ماشین پارس
ریپ زدن ماشین و افت قدرت موتور
ریپ زدن ماشین در خودروهای پژو (206 تیپ 2،3،5،6، SD ، 405 پارس) سمند، تندر 90 (ال90) و پراید :
در صورت سالم بودن موتور خودرو هیچ گونه صدایی از آن شنیده نمی شود اما اگر بعد از روشن شدن خودرو ریپ بزند مشکلات زیر را دارد:
اگر بعد از روشن شدن خودرو ریپ بزند مشکل از سیستم برق رسانی است که که شامل شمع، وایر و کوئل می باشد.
اگر بعد از روشن شدن خودرو ریپ بزند سوخت یا برق به یکی از سیلندرها نمی رسد، مثلا کوئل به یکی از سیلندرها برق نمی دهد، یا سوزن انژکتور در یکی از سیلندرها بنزین را ارسال نمی کند پس آن سیلندر کار نکرده و نقش خود را در چرخه حرکت های موتور بازی نمی کند، بنابر این موتور دچار لرزش و ریپ زدن می شود.
اگر بعد از روشن شدن خودرو ریپ بزند نسبت مخلوط بنزین و هوا مناسب نیست . علت این امر موارد زیر می باشد:
فشار بنزین به دلیل خرابی پمپ بنزین یا کیپ شدن فیلتر بنزین ضعیف است.
سوزنهای انژکتور خراب است .
دریچه گاز و یا سنسورهای مربوط به هوای ورودی. خراب یا کثیف است از اسپری شوینده “گانک” برای رفع کثیفی دریچه گازاستفاده کنید.
بنزین با آب یا مواد دیگرمخلوط شده است.
تعمیرات تخصصی پژو 206 بررسی مشکلات خودرو صداي تق تق فرمان 206 صدا گیری تق تق ماشین صدای تق تق موتور 206 صدای تق تق موتور از چیست علت صداى تق تق موتور دنا آموزش تعمیر خودرو آموزش عیب یابی خودرو آموزش مکانیک خودرو اگزوز چیست
ریپ زدن ماشین اول صبح
ریپ زدن ماشین هایی مثل 206 و پراید
یکی از علت های ریپ زدن صبحگاهی خودرو خرابی سیستم برق رسانی موتوراست، اما علت لرزش شدید و دائمی عبارتند از:
1. از شایع ترین دلایل به هم خوردن نسبت تراکم محفظه احتراق است که آب بندی نبودن کامل سوپاپها یا خرابی آنها، سفت بودن فیلر سوپاپ باعث به هم خوردن نسبت تراکم می شود.
2. فرسوده شدن وایرها، کهنه شدن یا مناسب نبودن شمعها موجب نشتی برق یا اصطلاحاً برق دزدی سیستم، که علت ریپ زدن خودرو است می شود.
3. خراب شدن سنسور اکسیژن، سنسور دمای موتور و یا سنسور فشار هوای ورودی که مستقیماً با ترکیب سوخت و هوا، و موتور در ارتباط هستند.
4. خراب شدن سوزن انژکتور.
5. هر چیزی که موجب اشتباه کامپیوتر مرکزی موتور خودرو (ECU) می شود به طوری که آن نتواند لحظه درست پاشش سوخت و مقدار آن و زمان جرقه زدن را تشخیص دهد .
ریپ زدن چیست
ریپ زدن ماشین در اول صبح
بالانس چرخ علت لرزش موتور در سرعت بالای 80 کیلومتر می باشد.
سه شاخ پلوس علت لرزش موتور در حین حرکت و سر بالایی می باشد.
لرزش درحین دنده زدن و رها کردن کلاج برای فلایویل و صفحه کلاج می باشد.
لرزش در حالت نیم کلاج و تنه زدن به شاسی خودرو برای دسته موتورها می باشد.
خرابی ماشین
علت لرزش و ریپ زدن ماشین
بررسی علت های دیگر ریپ زدن ماشین
اگر خودرویتان هنگام حرکت یا تعویض دنده ها با گاز دادن ریپ می زند، علت آن موارد زیر است.
1. شمع ها باید تعویض شوند
اصلی ترین دلیل ریپ زدن خودرو کثیفی شمع هاست که باید هر 30000 کیلومتر تعویض شود.وقتی احتراق ناقص صورت بگیرد، بنزین به صورت خام می سوزد و در سیلندر جمع می شود و با جرقه ضعیف (گاهی شانسی) محترق شده و انفجار خفیفی ایجاد می کند. در این صورت مصرف بنزین بالا است و خودرو شتاب خوبی ندارد و در سربالایی کم می آورد .
2. شستشوی انژکتور :
اگر خودرویتان هنگام حرکت یا تعویض دنده ها با گاز دادن ریپ می زند، علت آن کثیف شدن انژکتور است که باید آن را سالی یکبار بشویید.
تعمیرات ماشین
ریپ زدن ماشین و نکات ایمنی خودرو
3. تنظیم نبودن موتور :
اگر خودرویتان هنگام حرکت یا تعویض دنده ها با گاز دادن ریپ می زند، یکی از علل آن تنظیم نبودن موتور است.که باید سالی یک الی دوبار به صورتی که صدای خروج دود از اگزوز یکنواخت باشد و کم و زیاد نشود آن را تنظیم نمود.
4. پمپ بنزین :
کثیفی پمپ بنزین خودرو نیز عامل دیگری در ریپ زدن آن است که زمان تعویض آن سرویس های دوره ای (زمان تعویض روغن موتور و فیلترها) می باشد.
وقتی آمپر آب بالا رفت چه کنیم ؟
آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو
پدال شیفتر چیست و چه مزایا و معایبی دارد ؟
موتورشویی و تمیز نگه داشتن اجزای زیر کاپوت خوب است یا بد؟
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


مطالب پربازدید
قلق روشن کردن کولر بدون آسیب رسیدن به خودرو
عوارض ریختن نوشابه و شکر در باک بنزین چیست؟
نتیجه ریختن ضدیخ در باک بنزین خودرو
دلیل فرمان ناپذیری خودرو و لاستیک سابی چیست ؟
آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو
عیب یابی و تعمیر
وقتی آمپر آب بالا رفت چه کنیم ؟
علت اصلی ریپ زدن ماشین در حالت های مختلف
آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو
پدال شیفتر چیست و چه مزایا و معایبی دارد ؟
موتورشویی و تمیز نگه داشتن اجزای زیر کاپوت خوب است یا بد؟
اخبار روز
رونمایی از سوزوکی ویتارا 2022 + تصویر
خبر مهم سخنگوی وزارت صنعت برای بازار خودرو
تعمیر خودرو در منزل به قیمت جان صاحب خودرو تمام شد
سهمیه بنزین مردادماه واریز شد
کیک خانگی موز و هویج؛ عصرونه ای بی نظیر
طرز تهیه نان بریوش ؛باطعم و مزه ای فوق العاده
معرفی کیا اکسید 2023 +عکس
وقتی آمپر آب بالا رفت چه کنیم ؟
علت اصلی ریپ زدن ماشین در حالت های مختلف
آموزش کامل تمیز کردن استپر موتور Steper خودرو
پدال شیفتر چیست و چه مزایا و معایبی دارد ؟
طرز تهیه شیرینی لب دلبر، خوشمزه و ساده
موتورشویی و تمیز نگه داشتن اجزای زیر کاپوت خوب است یا بد؟
حذف قرعه کشی خودرو به تدریج اتفاق خواهد افتاد
بیوگرافی ستاره پسیانی و همسرش +عکس
ایرادت فرمان خودرو به زبان ساده
بیوگرافی الهام نامی شکوه السلطنه سریال جیران +عکس
ایرادات گیربکس خودرو به زبان ساده
ایرادت موتور خودرو به زبان ساده
ایرادات ترمز خودرو به زبان ساده
قیمت ارز در صرافی ملی ایران +جدول
پنج نشانه‌ی مهم برای بازدید سیستم ترمز خودرو
عیادت امیرعبداللهیان از مصدومان حادثه برخورد خودرو تشریفات وزارت امور خارجه
فواید دمنوش عناب + طرز تهیه دمنوش عناب
مهم ترین خواص رازیانه چیست و چرا مصرف کنیم؟
آشپزی
گیاه شیرین بیان چیست و چه خواص درمانی دارد ؟
طرز تهیه کوکو هویج ساده و خوشمزه + مواد لازم
طرز تهیه کباب تابه ای مرغ و گوشت چیست ؟
طرز تهیه باسلوق با شیره انگور
گیاه پنج انگشت چیست و چه خواصی دارد ؟
اخبار داغ
خودروی هیبریدی یا دیزلی ؟
ستاره هایی که ماشینهای ارزان قیمت سوار می‌شوند! + تصاویر
خودرو لوکس محسن افشانی بازیگر جنجالی + عکس و بیوگرافی
١٠ عادت اشتباه رانندگی که به خودرو آسیب می‌رساند
درآمد کارواش‌ها در شهر تهران چقدر است؟+ هزینه احداث و قیمت وسایل کارواش
خودرو
معرفی خاص‌ترین پراید ایران +عکس
۱۰ خودروی خارجی که خیلی‌ها آرزو دارند پشت فرمانشان بنشینند +تصاویر
سوباروی ۱۶ هزار دلاری، خاص‌ترین خودروی پلیس
خودروهای جذاب آمریکایی‌ که دنیا را تغییر داده‌اند! +تصاویر
معرفی بهترین خودروهای لوکس و هیبریدی در سال ۲۰۲۰ (عکس)
مسابقات
نگاهی به کلکسیون ماشین سرخیو راموس +عکس
زمان و مکان مبارزه هالک ایرانی با مارتین فورد اعلام شد
جایگاه قطعی ایران در سیدبندی جام جهانی مشخص شد
باخت وحشتناک بسکتبال ایران مقابل اردن
حمایت ویلیامز از لطیفی در مقابل انتقادها  

source

توسط autokhabari