نسل تازه فورد موستانگ چهارشنبه گذشته پرده‌برداری شد تا این خودرو عضلانی را یک مرحله دیگر به جلو ببرد. فورد همانند قبل حاشیه‌هایی برای معرفی این خودرو ایجاد کرد که یکی از آن‌ها، انتشار تصاویر مربوط به اسکچ‌های این خودرو است. همان‌گونه که در تصاویر می‌بینید، فورد ایده ساخت نمونه سدان موستانگ را نیز در سر می‌پرورانده است.

فورد برای گرامیداشت مدل جدید خود و جذب خریداران، مجموعه‌ای تصاویر این خودرو را به همراه اسکچ‌های اصلی آن منتشر کرد که توسط طراح ارشد فورد، «کریستوفر استیونز»، طراحی شده‌اند. نکته جالب‌توجه در یکی از این طرح‌ها، سدان موستانگ است. این طرح که در سمت چپ و پایین عکس بالا قابل مشاهده است، یک نمونه سدان را نشان می‌دهد که خط سقفی کمی کشیده‌تر به همراه یک در کوچک‌تر دارد که فرم سدان کوپه را برایش ایجاد کرده است. باقی المان‌های طراحی مانند نسخه کوپه هستند.

فورد هنوز برنامه‌ای برای تولید موستانگ سدان را ندارد؛ حضور این طرح جدید در اسکچ‌های طراحی نیز می‌تواند امری کاملا منطقی باشد چون ممکن است طراح صرفا برای تمرین یا ایده‌گرفتن از یک طرح جدید استفاده کرده باشد. شاید فورد با تولید موستانگ مک-ای در گسترش زیربرند موستانگ علاقه‌مند باشد و در آینده قصد تولید نسخه‌های متفاوت آن را در سر داشته باشد اما هنوز خبری از آن نیست.

تصاویر موستانگ‌های موجود در اسکچ، بخشی از روند اصلی طراحی هستند که ممکن بود به طرح نهایی تبدیل شوند اما فورد به دلایل موجه خود آن‌ها را رد کرده تا موستانگ به شکل کنونی خود دربیاید. مجموعه «carscoops» برای اطمینان از تولید نسخه سدان موستانگ با فورد درتماس بوده اما هنوز خبری از جانب فورد منتشر نشده است.

آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند که موستامگ کوپه که در نمایشگاه خودروی دیترویت رونمایی شد، با یک موتور ۲.۳ لیتری ۴ سیلندر اکوبوست یا یک واحد ۵ لیتری تنفس‌طبیعی V8 کایوت عرضه خواهد شد. فورد رقم دقیق قدرت و گشتاور را منتشر نکرده اما مدعی شده که در نسل تازه افزایش یافته‌اند.
FTB
همون طور که همیشه گفتم ساختن خودرو ای که کاملا مطابق با اسکچ باشه به سختی اختراع کردن چیزای مختلفه …
ولی فورد تو کارش استاده …
R@min
تیم طراحی فورد یکی از بهترین ها تو این صنعت هست که همیشه نگاهش به میراث برند بوده و استقبال مشتری هم همیشه مهر تاییدی بر این سی.است بوده.
بی خیال اسم
ولی به نظرم جنرال موتورز بهتر عمل می کنه مثلا تو کوروت خیلی خوب بوده به نظرم
کامارو رو فاکتور بگیرید
HamiD
یه عزیزی به اسم کارن (فامیلی شریفشون رو یادم رفت) هم فکر کنم جزو تیم طراحی فورد باشن … البته دقیق مطمئنم نیستم
R@min
فکر نمی کنم ایرانی تو تیم فورد باشه حداقل من اطلاعی ندارم.
Porsche 911
نه رامین جان شوخی میکنه یکی از دوستانمون دوست داره توی فورد باشه الان سر به سرش گذاشت 😂
Nima RST
خیلی خوبه چراغای پشتی مثل موستانگ نسل اول شکستگی رو به داخل دارن و قسمت گلگیرهای عقب برجسته و عضلانی تر شده، پشت نسل قبلی یکم تخم مرغی بود
جلو پنجره بزرگترش هم تهاجمی ترش کرده که فعلا به ظاهرش عادت نداریم
ولی متاسفانه چراغای جلوش خیلی باریک شدن که الان چند ساله مد شده
حسین
این ویدیو درباره مراحل طراحی ماشینه. از ایده اولیه تا کانسپت تا تولید… البته بیشتر بچه های پدال این مراحلو میدونن 😉
https://youtu.be/Uw9IASmTp0c
پدرام
به نظرم مثل کمپانی دوج باید نسخه الکتریکی این ماشین طراحی عضلانی و آمریکایی داشته باشه نه این طوری
GTC فقط المانی و انگلیسی و ایتالیایی
چی میزنی اون اسطوره که از بین رفت این هم میخوای از بین بره
پدرام
جوری میگه از بین رفت انگار قرار بود سال ۲۰۲۴ وی ۸ رو بخری حالا نمی تونی
ما تو ایران زندگی می کنیم نهایت ماشین جذابی که می بینیم ماشین چینی شده
GTC فقط المانی و انگلیسی و ایتالیایی
حداقل چلنجر ۲۰۱۴ سوار شدم پلاک ارند سوار شدم به شدت بی نظیر بود
MohammaD
آقا فعلا که حفظ انجین های درون‌سوز هیجان انگیز اولویته بنظرم تا طراحی رترو و عضلانی و….
تازه طراحی موستانگ هم خیلی وقته حالت عضلانی مشابه چلنجرو نداره و با این وجود خیلی جای شکر هست که تو زمونه ای که همه طراحی ها افت داشتن موستانگ حتی پیشرفت هم کرده .
Radmehr
تو عکس فامبنیل چرا ۴ تا در داره؟
PURIYA
ینی من عاشق این طرح جدید شدم هم مدرن شده هم با اباهت تر و ابن خیلی کمیابه که خودرویی پیشرفت کنه و اباهتش رو از دست نده عشق
۹۱۱
ساخت ماشین با اسکچ یکمی سخته اما داریم درمورد فورد حرف می زنیم. اسکچ هم یکی از مراحل طراحی ماشین هست و خیلی به طراحی ماشین کمک میکنه. منم خیلی طراحی دوست دارم چه ماشین باشه چه هواپیما. خودم هم کلی ماشین و کشتی و قایق و هواپیما طراحی کردم.
mahan
اما وقعا نمیدونم ولی جلوی ماستنگ دیگه اون سنت قدیمو نداره.ولی عقبش بد نیست و اون سه تا خط چراغ خوبن.اما جلوش سنت قدیم رو نداره به نظرم
یه‌بنده‌خدایی
کلا ماشینای فورد موستانگ نسل به نسل انگار له تر میشن😂
zeg02
تو زمینه طراحی، چینی ها گوی سبقت رو از دنیا گرفتند
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari