مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: افزایش ۳۴ درصدی عرضه در گروه صنعتی ایران خودرو، موجب خروج برخی خودرو‌ها از روند قرعه کشی شده است.
آقای مهدی خطیبی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: از ابتدای سال تاکنون تولید کامل ۲۹۰ هزار دستگاه خودروی سواری و سنگین محقق شده که با افزایش عرضه، به ندرت فروش همه خودرو‌ها از حالت قرعه کشی خارج می‌شود.
وی اضافه کرد: همان طور که هایما از چرخه قرعه کشی خارج شده، تا دو ماه آینده تارا هم از روند قرعه کشی خارج خواهد شد.
خطیبی با اشاره به برنامه فروش خودرو‌ها در وزارت صمت گفت: ما فقط پیگیر برنامه تولید و افزایش عرضه محصولات هستیم و خوشبختانه یا متاسفانه برنامه فروش دست وزارت صمت است.
وی خودروی تارا تمام برقی را از دستاورد‌های همکاری با شرکت‌های دانش بنیانی دانست و افزود: این محصول از قابلیت شارژ سریع ۲۰ دقیقه‌ای برخوردار است.
خطیبی ادامه داد: تارا تمام برقی با توان ۱۲۰ کیلووات ساعت معادل ۱۶۰ اسب بخار بوده و از گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر برخوردار است که می‌تواند با یک بار شارژ تا ۳۰۰ کیلومتر پیمایش کند که از منظر مشخصات فنی قابل رقابت با خودرو‌های هم کلاس خود است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به این‌که خودروی ری‌را از ابتدای طراحی و تولید، دارای بستر و ساختار برقی‌سازی بوده است، گفت: به جز سلول‌های باتری و قطعات الکترونیکی، صددرصد این محصول تولید داخل است و این موضوع کاملا قابل اثبات بوده و جزو افتخارات کشور به شمار می‌رود.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
با ما در شبکه های اجتماعی همراه شوید:
نقل مطالب، اخبار و تصاویر، حتی با ذکر منبع، ممنوع بوده و فقط با مجوز کتبی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» مجاز است.
طراحی و تولید: گروه مهندسی رادین سامانه
Copyright©2000-2018 khabarMachine.com

source

توسط autokhabari