برنامه استفاده از پیام‌های جاده‌ای و ترافیکی جالب توسط اداره حمل‌ونقل نیوجرسی متوقف شد. سازمان بزرگراهی فدرال آمریکا FHWA به مقامات این ایالت دستور داد نمایش پیام‌های ایمنی خلاقانه و جالب در ۲۱۵ بیلبورد متحرک را متوقف کنند. از ماه اکتبر بود که اداره حمل‌ونقل نیوجرسی شروع به نمایش پیام‌های خلاقانه با هدف افزایش ایمنی رانندگی کرد؛ اما حالا یکی از مدیران روابط عمومی اداره حمل‌ونقل نیوجرسی می‌گوید FHWA دستور توقف نمایش این پیام‌ها را صادر کرده است. FHWA اشاره‌ای به دلیل توقف نمایش این پیام‌های ایمنی نکرده اما گفته که از نمایش این موارد آگاه بوده و با مقامات مسئول تماس گرفته است.
پیام‌های به نمایش درآمده شامل مواردی همچون “ما صریح خواهیم بود پس در زمان مستی و استعمال مواد مخدر رانندگی نکنید” و “خودروی خوشگلی داری، آیا ماشینت چراغ‌راهنما داره؟” و… بوده‌اند. با افزایش روز افزون تعداد کشته های ناشی از تصادفات رانندگی، ایالت‌های مختلف آمریکا به دنبال کاهش آمار تصادفات رانندگی هستند و نیوجرسی تنها ایالتی نیست که از چنین روش‌های خلاقانه‌ای برای جلب نظر رانندگان استفاده می‌کند. ایالت‌های یوتا، دلاور، تنسی، پنسیلوانیا و… نیز پیام‌های ترافیکی مشابهی را روی بیلبوردهای بزرگراهی به نمایش درآورده‌اند.
در سال ۲۰۲۱ میزان کشته‌های تصادفات رانندگی آمریکا به بالاترین رقم در ۱۶ سال اخیر رسید و تعداد ۴۲۹۱۵ نفر جان خود را از دست دادند که رشد ۱۰.۵ درصدی را نشان می‌دهد. میزان مرگ‌ومیر ناشی از تصادفات در نیمه اول امسال نیز اندکی افزایش یافته اما داده‌ها نشان می‌دهد برای اولین بار از سال ۲۰۲۰ تاکنون آمار شروع به کاهش کرده‌اند. میزان تلفات تصادفات خودرویی در نیوجرسی با رشد ۱۱ درصدی به ۶۱۸ نفر رسیده است. مقامات نیوجرسی در ماه گذشته با انتشار توییتی از رانندگان درخواست کرده بودند عکاسی از این پیام‌های خلاقانه را متوقف کنند چراکه عملی بسیار خطرناک بوده و درست در نقطه مقابل هدف پیام‌ها قرار دارد. این پیام با تصویر جالبی از یک گربه که صورتی اخمو دارد همراه شده بود.
پدرام
دلیلش این بوده که این پیام ها برا مردم جنبه فان داشته تا رعایت مقررات! بخاطر همین ازش عکاسی می کردن!!! بخاطر همین نمایش پیام رو متوقف کردن
فرید
بهترین راه برای کاهش آمار تلفات تو دنیا، محدود کردن سرعت ماشینها به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت است.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari