wp-header-logo-1297.png


علیرغم حذف خودروهای قدیمی سمند و پژو ۴۰۵ از سبد محصولات ایران‌خودرو، هنوز هم بخش عمده‌ای از تاکسی‌های پایتخت شامل این دو خودرو می‌شود. این در حالی است که حدود ۸ ماه از وعده نوسازی ناوگان حمل و نقل تهران می‌گذرد. البته به نظر می‌رسد بالاخره طرح نوسازی به حالت اجرا درآمده و خودروهای سورن پلاس جایگزین تاکسی های فرسوده می‌شوند.
معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی پایتخت، دلیل اصلی این تعویق ۸ ماهه را تکمیل موجودی، رفع برخی مشکلات فنی در خودروهای سورن و در نهایت دریافت مجوز لازم از سوی سازمان ملی استاندارد اعلام کرده است. به بیان بهتر، خودروهای سورن پلاس در حال حاضر مورد تأیید سازمان ملی استاندارد و قابل شماره‌گذاری هستند و فرایند تعویض تاکسی‌های فرسوده با خودروهای جدید و تازه‌نفس آغاز شده است.
خودروهای سورن پلاس جایگزین تاکسی های فرسوده می‌شود. در حقیقت سورن پلاس پایه گازسوز، مدل لحاظ‌شده برای سرویس‌دهی در خطوط تاکسیرانی است که از سطح آلایندگی یورو ۵ برخوردار بوده و قیمت آن به ۲۷۴ میلیون تومان می‌رسد. ورود این خودرو به خطوط تاکسیرانی تأثیر بسزایی در کاهش آلودگی پایتخت خواهد داشت، چراکه میزان آلودگی ناشی از خودروهای فرسوده به هیچ‌وجه قابل قیاس با میزان آلودگی خودروهای یورو ۵ نیست.
هم‌زمان با روز ملی حمل و نقل، طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی پایتخت نیز آغاز شده است. با شروع این طرح، امکان خرید خودروی سمند سورن برای مالکین خودروهای فرسوده میسر شده است. مالکین در وهله اول می‌بایست ضمن داشتن پروانه معتبر تاکسیرانی، به وب‌سایت فروش اینترنتی شرکت ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir مراجعه کرده و مراحل ثبت‌نام اولیه را به انجام برسانند. متقاضی پس از ثبت‌نام در وب‌سایت، باید به دفاتر هماهنگی امور اداره تاکسیرانی مراجعه کرده و ثبت‌نام خود را به صورت نقدی انجام دهند. قیمت تقریبی سمند سورن پلاس پایه گازسوز حدود ۲۷۴ میلیون تومان است، هرچند قیمت نهایی به ارائه پیش فاکتور صادرشده توسط ایران‌خودرو بستگی دارد.
نگاهی بر مشخصات خودروی تازه‌نفس ام وی ام X55 پرو IE
سود تولیدکنندگان خودرو در بورس کالا چقدر است؟
خرید خودروهای وارداتی تنها از طریق بورس کالا امکان‌پذیر است
ممنوعیت ورود تاکسی های اینترنتی به فرودگاه امام
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مقالات پربازدید
مدارک، مراحل و شرایط تعویض پلاک خودرو در سال ۱۴۰۱
شرایط اسقاط خودروهای فرسوده و مراحل آن در سال ۱۴۰۱ + اخبار مرتبط
علل استارت نخوردن ماشین و نحوه برطرف‌ کردن آن
انواع صدای ماشین و ۱۲ مشکلی که می‌تواند دردسرساز شود
۱۱ دلیل روشن شدن چراغ چک خودرو که باید بررسی شود
نکات نوشتن قولنامه ماشین به همراه نمونه قولنامه
شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو و مدارک لازم در سال ۱۴۰۱
علت ریپ زدن ماشین در شرایط مختلف چیست؟
علت جا نرفتن دنده خودرو و یا سخت جا رفتن آن چیست؟
مدارک، هزینه و مراحل نقل و انتقال سند خودرو
جدیدترین مقالات
اتاق رنگ چیست؟
معرفی تیپ‌های خودرو سمند: کدام مدل سمند را بخریم؟
کاپوتاژ خودرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟
معرفی انواع مدل‌ها و تیپ‌های پژو ۲۰۶
تسهیلات لیزینگ خودرو کارنامه | شرایط و مدارک مورد نیاز

source

توسط autokhabari