رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد برای سال جاری اطلاعات ۴۵۰ هزار خودروی گران‌قیمت از پلیس راهور دریافت شده است تا تعیین مبلغ مالیات و اعلام به مؤدیان انجام شود.


پرداخت مالیات، یکی از مهم‌ترین منابع کسب درآمد دولت در کشورهای مختلف است. پول دریافتی از این منبع، معمولا صرف خدمات عمومی، مثل عمران شهری، احداث جاده‌ و نهادهای امدادی می‌شود؛ اما شهروندان جامعه انتظار اجرای عدالت در تعیین مالیات نیز دارند.
کارمندان و کارگران ایرانی، ماهانه قبل از دریافت حقوق، مالیات مصوب دولت را می‌پردازند؛ درحالی‌که طبقه‌ی متمول و دارای ثروت‌های عظیم، شامل مالکان اموال گران‌قیمت و بنگاه‌های اقتصادی خصوصی از راه‌های مختلف اقدام به فرار مالیاتی می‌کنند. هرسال با وجود تورم، ثروت ریالی افراد در گروه‌های مختلف جامعه افزایش می‌یابد؛ اما ظاهرا برنامه‌ی جامعی برای تعیین مالیات مخصوص طبقه‌ی ابرثروتمند جامعه وجود ندارد.
بی ام و سری 7 ایران
طی سال‌های اخیر، نهادهای مختلف برای دریافت مالیات از مالکان خودروهای لوکس و خانه‌های بلااستفاده، اقداماتی انجام دادند که در نهایت، به شکل گسترده و هدفمند، اجرا نشد. امروز ۱۶ بهمن ۱۴۰۱، داوود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی در مصاحبه با تسنیم گفته است:
 ما تا الان بالغ بر ۴۳۰ میلیارد تومان مالیات خودرو‌های گرانقیمت سال قبل را وصول کرده ایم مؤدیان همکاری خیلی خوبی را با ما انجام می‌دهند باقی مانده آن‌ها هم الان درحال وصول است برای سالجاری هم حدود ۴۵۰ هزار رکورد خودروی گرانقیمت ما از پلیس راهور دریافت کرده ایم که در حال حاضر مشغول رسیدگی به آن اطلاعات و تعیین مبلغ مالیات و اعلام به مؤدیان هستیم.

توحید
واقعا خنده داره
خودروی ۲۰۰ تومنی (مثل سانتافه در سال ۱۳۹۷) رو خریدی، همون ماشین زیر پاته تا الان
بخاطر تورم شده حدود ۳ میلیارد
حالا باید بری بخاطر لوکس بودن ماشینت، بهشون مالیات هم بدی
MASOUD 0099
بد بختی منم همینه منم ۹۶ خریدم الان شده ۳_۴ میلیارد
علی جردن
ماشین چند میلیاردیتو بفروش خونه بخر. الان فرصت خوبیه واسه اینکار چون خودرو هم قیمت خونه شده بعداز مدتی ماشین مدل پائین می شه اما ملک رو نه دزد می تونه باخودش بدزده نه چیزی ..
ˈadɔlf ˈhɪtlɐ
مدل پایین میشه ولی شما هر چند سال ارتقاء میدی پس فرقی نمی منه
RENAULT5
ماشینت۴میلیارده نمیخوای مالیات بدی؟
اگه میخوای تو مالیات نده ما برا۴۰۵ مالیات بدیم!! ‌
phonix
این ماشین ۴ میلیارد می ارزه اخه ؟
من کیم کارخونه داره؟
بنز و بی ام وه نیست سانتافس کجا دنیا سانتافه لوکسه؟
Amiro
مشکل دیگه اینه که مازراتی که ۸۰۰ تومن بوده الان ۱۸تومن
نمیشه با قیمت اون موقع حساب کنن 😂😂
آرین
همه پولدارها لولو نیستن که!
تو ایران سرمایه‌دار غیر دولتی کم داریم ولی کلا صاحبان ثروت با سرمایه‌گذاری‌هاشون باعث پیشرفت و ایجاد شغل میشن.
نمیشه بزنی تو سر سرمایه‌دار بعد انتظار داشته باشی با سرمایه‌ش ارزش افزوده ایجاد کنه، میشه دلال. با این ایده‌های کمونیستی نابود میشیم.
RENAULT5
داش چی میگی خبر نداری نگو
من خودم به شهرک صنعتی سلیمی رفت وآمد دارم
سرمایه دار ها همشون بچه هاشونو فرستادن اونور آب خیلی هم وضعشون خوبه وپول خوبی به جیب میزنن از تولید وصادرات به کشورهایی مثل عراق
phonix
نابغه سرمایه دار میشه کسی مثل خانواده خیامی و…
نه کسی که یه کارگاه داره
بحث سر ملیونر هاس نه کسانی که کل دارایی شون رو دلار کنی ۵۰۰۰۰۰ بشه
همه میدونن افزایش تعرفه برای ثروتمندان یعنی فرار کردنشون
اونا با رفتنشون شغل هایی که ایجاد میکردن هم میبرن و این یعنی نابودی اقتصاد
اقتصاد ایران رو به ورشکستگی هست ( فردا روزی اگر این رو بگید میتونن به جرم ادعای کذب دستیگرتون کنند )
Sigma
سال ۹۶ تویوتا رافور منطقه برای خونه گرفتیم ۱۰۹ میلیون الان چیزی که من حساب کردم باید سالی ۶۰ میلیون مالیات داد بخدا که با عقل جور در میاد
محمدرضا اشتری – دبیر سایت پدال
رئیس سازمان امور مالیاتی: سلبریتی‌ها مانند سایر مودیان ما هستند و بر اساس میزان درامدی که دارند مشمول مالیات می‌شوند. اداره کلی در تهران فقط برای مالیات سلبریتی‌ها راه‌اندازی شده و همه قراردادهای این افراد را بررسی و شناسایی می‌کنند.
Ehsan
کاشکی یه مالیات سفت و محکمی از این بلاگرا و این تسترا بگیرن!
معلم مملکت باید مالیات بده با این همه اهمیت کارش و حقوق معمولی بعد اینا با درامد میلیاردی به ریش بقیه میخندن و کارشون هم ارزشی نداره
کمال پاشا
(مالیات صرف عمران شهری، احداث جاده‌ و نهادهای امدادی می‌شود.)
مگه اروپا هستش ؟ بعد بودجه ۷۳۰۰ میلیاردی ۴۳ نهاد مذهبی رو چطور تامین کنیم که ۱۰۰ درصد افزایش داشته نسبت به سال قبل
علی
به کسری بودجه هر سال از جمله سال آینده نگاه کنین ! این مثلاً مالیات که قراره از ماشینهای لوکس بگیرن ، میشه یه قطره از دریای کسری بودجه ، این یعنی یه بازی مسخره سیاسی!! از اون طرف دولت هی بودجه الکی درست کنه و در عوضش پول چاپ کنه!!! تا بشیم مثل ونزوئلا و ارزش یه گونی پهن بشه معادل یه گونی تراول چک!!! نمی‌دونم واسه چی زنده ایم!!!!
Afg
(اجرای عدالت برای گرفتن مالیات از ثروتمندان خواسته مردم از دولت هست؟) مگه چقدر میخوایید مالیات بگیرید که پای ملت رو وسط میکشید؟خواسته ملت برای برقراری عدالت در جامعه اینکه همه مسئولینی که باعث این اوضاع خراب فعلی شده محاکمه شوند
Ehsan
اون کمبود بودجه با این چیزا جبران نمیشه!! فقط با فروش روزی ٢/۵ میلیون بشکه نفت جمع میشه نه اینکه بیای از سرمایه دار مملکت پول بکشین!
ایران
دریک کشور نرمال
باید افرادی که درآمد بالاتری دارند نسبت که کسانی که درآمد پایینتر دارند مالیات بیشتری بدن
و مهمتر از آن مالیات باید صرف مردم مملکت بشه نه صرف تبلیغات سیاسی و افراد خودی
این دو شرط در کنار هم باید رعایت شود
البته برای برخی آقایان , منافع شخصی و حزبی در الویت است!
Arshia m3csl
مالیات بر خودرو خوبه ولی قیمت ماشین رو شدید میبره بالا بخاطر اینکه طرف تو فروش میخواد جبران کنه مالیاتی که ازش میگیرن رو و ماشینش رو به قیمت فضایی میخواد بفروشه از طرفی هم ماشین های ایران چند برابر قیمت جهانی هستن مثلا ۵۲۸ تو ایران ۱۱۰ هزار دلاره! هم قیمت پورشه ماکان جی تی اس نو هست در صورتی که قیمت جهانی بی ام و ۵۲۸ مدلای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ بین ۲۰ تا ۲۷ هزار دلاره قیمت بازار خودرو هم باید متعادل بشه تا مالیات های متعادل گرفته بشه با این شرایط مالیات قیمت خودرو بره بالا برای دنا پلاس اتوماتیک هم مالیات باید بگیرن باید دولت مالیات میگیره یک قیمت هم تایین کنه برای ماشین های لوکس که دسته دومن مثل بنز و بی ام و و پورشه و مازاراتی و لکسوس دلال های این ماشین های لوکس منتظر هر بهونه ای برای گرونتر کردن این ماشینان الان حتی ماشین های لوکس رو ۱ میلیارد تومن گرونتر از قیمتش تو بازار فعلی میزارن برای فروش
حسن
کشوری که قند و عسل داشت به زنبور دزدی افتاد. الان باید نصف کارخانجات دنیا را خریده باشیم سهامدار کمپانیهای معتبر دنیا باشیم یا تو نخ خرید تیم فوتبال خارجی برا برند شدن کشور باشیم داریم به ملت خودمون برا دو ریال زور میگیم مارادنا را ول کنید داورا بگیرید داره به جای جای مملکت …………..
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari