wp-header-logo-276.png

مزدا ۳ یکی از خودروهای محبوب بازار است که پس از سه سال توقف تولید، هنوز هم می توان نسخه صفر کیلومتر آن را در بازار پیدا کرد. البته مزدا ۳ صفر، قیمتی فضایی دارد و صاحبان آن مبلغ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون را برای این خودرو در نظر گرفته اند که برای خیلی ها غیر قابل هضم است.
با کاهش تغییرات قیمت ارز و طلا در بازار آزاد، ارزش ریالی بسیاری از خودروهای صفر موجود در بازار تغییر خاصی نداشت و اکثر آن ها با همان قیمت دیروزی آگهی و یا خرید و فروش شد.
در این میان، پس از مدت ها توانستیم قیمت یکی از خودروهای محبوب بازار ایران که حدوداً سه سال است تولید نمی شود، یعنی مزدا ۳ نیو صفر، دست پیدا کنیم. نسخه های کارکرده این خودرو را می توان در بازه ۱ تا ۲ میلیارد تومان پیدا کرد، اما مزدا ۳ نیو صفر کیلومتر قیمتی برابر با ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دارد که نشان دهنده بازار بی منطق ایران است، زیرا یک خودروی قدیمی که آخرین مدل آن برای سال ۹۸ است فقط در ایران می تواند به این قیمت عجیب و غریب برسد.
بیشتر بخوانید: قیمت روز خودرو
در بازار امروز ایران خودرویی ها، تیپ ۳، تارا دنده ای و آریسان ۲ بیش تر از همه و حدود ۵ میلیون کاهش قیمت داشتند و در بین خودروهای تولیدی این کمپانی فقط رانا پلاس و تارا اتوماتیک بودند که به ترتیب ۲ و ۱۰ میلیون به ارزش‌شان اضافه شد. 
عمده محصولات سایپا تغییر قیمت خاصی نداشتند و در میان آن ها فقط کوییک آر سفید-مشکی و کوییک اتوماتیک بودند که به ترتیب ۲ و ۴ میلیون از قیمت‌شان کاسته شد.
بیش ترین رشد قیمتی به وجودآمده در بین محصولات چینی مربوط به تیگو ۸ پرو با ۳۰ میلیون افزایش است و یک پله پایین تر، دیگر محصول مدیران یعنی تیگو ۷ پرو به همراه کی ام سی J7 و ریسپکت، با ۲۰ میلیون رشد قرار می گیرند. از طرفی دیگر خودرویی مانند دیگنیتی پرایم و پرستیژ، که در روزهای گذشته به اندازه کافی گران شده بودند، امروز نسبت به دیروز تغییر قیمتی نداشتند و ثابت ماندند. در این میان، کی ام سی T8 هم اگرچه در حدود ۱۵ میلیون افزایش قیمت داد، اما توانست به ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون برسد و رکورد جدیدی برای خود ثبت کند.


اسب بخار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با محور تست و بررسی ویدیویی خودروها آغاز کرد. این رسانه در همان سال پایگاه خبری خودرو را در فضای وب تاسیس کرد و با انتشار اخبار مختلف صنعت خودرو، شاخه های فعالیت خود را گسترش داد. در حال حاضر پایگاه خبری اسب بخار یکی از پرمخاطب ترین رسانه های صنعت خودرو در ایران است و به صورت روزانه به اخبار و حواشی آن می پردازد.

source

توسط autokhabari