wp-header-logo-669.png

صنعت خودروسازی صنعت گسترده ای می باشد که به واسطه بخش های مختلف یک خودرو با صنایع متنوعی در ارتباط است. این صنایع شامل بلبرینگ صنایع فولاد برای بدنه و بخش های دیگر خودرو، صنایع پتروشیمی برای تولید تجهیزات با جنس پلاستیک به کار رفته در ماشین ها و بلبرینگ صنعتی برای بلبرینگ های داخل خودرو می باشد. در همه این بخش های تولیدی و در همه قسمت های خودرو یک عنصر کوچک اما با اهمیت صنعتی بسیار بالا وجود دارد که بر خلاف ظاهر ساده ای که دارد، علم فیزیک را به خدمت گرفته و کاربردهای پیچیده ای را ممکن می کند.
بلبرینگ ها نوعی از عناصر نورد هستند که به منظور ایجاد امکان چرخش بدون اصطکاک و فرسایش در ماشین آلات صنایع مختلف استفاده می شوند. به همین دلیل است که می گوییم بلبرینگ در همه مراحل طراحی، تولید و حرکت خودرو نقش پررنگی را ایفا می کند. نه تنها بلبرینگ ها پیش نیازی برای تولید متریال و تجهیزات خودرو می باشند، بلکه به عنوان یک جزء حیاتی برای تولید و به حرکت درآوردن یک وسیله نقلیه شناخته می شوند. اگر شما هم از علاقه مندان دنیای خودرو هستید، می توانید کاربردهای بلبرینگ در مراحل پیش از تولید و نیز تولید خودروها را در این مطلب بخوانید تا با دنیای جذاب مکانیک خودرو بیشتر آشنا شوید. هم چنین در ادامه به بررسی خرید بلبرینگ چینی و دیگر برندهای بلبرینگ از دیجی برینگ خواهیم پرداخت.
بلبرینگ قطعه ای مکانیکی و دایره ای شکل است که با تحمل بارهای محوری و شعاعی یا انواع دیگری از بارهای وارده، اصطکاک میان قطعات متحرک در خودرو و یا ماشین آلات دیگر را کاهش می دهد. به این صورت بلبرینگ ها به چرخش و حرکت روان قطعه ها در کنار هم کمک کرده و باعث افزایش دوام و عمر تمامی ماشین آلات متحرک خواهند شد. بلبرینگ در خودروها نقش متفاوتی را بر عهده دارد و یکی از مهم ترین و پراهمیت ترین قطعات در شکل گیری تمامی بخش های یک خودرو می باشد. انواع مختلفی از بلبرینگ ها و یاتاقان ها در خودرو شامل بلبرینگ های موتور، بلبرینگ های فرمان، بلبرینگ های تهویه مطبوع خودرو و بلبرینگ های چرخ خودرو به کار می روند. دینام، پلوس، گیربکس، دنده هرزگرد و اکسل از دیگر قطعات خودرو هستند که از بلبرینگ برای امکان حرکت استفاده می کنند.
به طور کلی می توان گفت که حرکت روان و امن خودروها مدیون وجود ده ها بلبرینگ در درون یک ماشین است. انتقال قدرت، پیشگیری از ایجاد اصطکاک و جلوگیری از بروز سایش، نقش های بلبرینگ ها در خودرو می باشد. بلبرینگ های متفاوتی در داخل یک خودرو وجود دارند و برندهای متنوعی نیز دارند. بلبرینگ چینی، بلبرینگ های ژاپنی و انواع دیگری از این بلبرینگ ها را می توان به عنوان برندهای نام آشنا در زمینه بلبرینگ های خودرو نام برد. هم چنین اگر بخواهیم به طراحی بلبرینگ های داخل خودرو بپردازیم، بلبرینگ های شیار عمیق و رولبرینگ استوانه ای از انواع طراحی بلبرینگ هستند که به علت کاربردهای ویژه، در صنعت خودروسازی مفید واقع می شوند.
بلبرینگ های صنعت پتروشیمی هم یکی از انواع بلبرینگ هایی هستند که در تولید مواد اولیه برای صنعت خودرو سازی موثر هستند. تمامی تجهیزات به کار رفته در این صنعت شامل پمپ ها، موتور ها، مخزن ها، دستگاه های تهویه و بسیاری دیگر از ماشین آلات صنعت بزرگ پتروشیمی هستند که با کمک بلبرینگ های صنعتی به چرخش خود ادامه می دهند. بلبرینگ های این صنعت از دقیق ترین و مقاوم ترین بلبرینگ های صنعتی هستند. بسیاری از مواد اولیه برای داشبورد، فرمان، صندلی های خودرو و نیز قطعات دیگر خودرو با کمک بلبرینگ ها در صنعت پتروشیمی تولید می شوند. برندهایی مانند بلبرینگ SKF از جمله برندهایی هستند که با کیفیت ترین رولبرینگ ها و بلبرینگ ها را برای صنعت پتروشیمی و نیروگاهی تولید می کنند. بلبرینگ شیار عمیق و رولبرینگ استوانه ای از نمونه های بلبرینگ صنعت پتروشیمی می باشند.
فولاد، عنصر اصلی برای صنایع زیادی می باشد که به عنوان ماده اولیه در بسیاری از صنایع به کار می رود. در صنعت فولاد هم بلبرینگ ها حضور همه جانبه ای دارند و در همه فرایندهای ریز و درشت این صنعت اساسی استفاده می شوند. از ریخته گری تا مخزن های ذخیره مواد مذاب تا مراحل نورد و شکل دهی به فولاد، بلبرینگ صنایع فولاد نقش اساسی در این صنعت بر عهده دارد. کیفیت بالای بلبرینگ و آب بندی آن، از ویژگی های مورد نیاز برای صنعت فولاد می باشد تا بتواند پاسخگوی مقاومت و استحکام لازم برای این صنعت پرکاربرد باشد. طیف گسترده ای از بلبرینگ ها و نیز رولبرینگ ها در صنایع فولاد به کار می رود که شامل رولبرینگ های مخروطی، رولبرینگ های استوانه ای و رولبرینگ های سوزنی می باشد.
طراحی بلبرینگ ها امری پیچیده، دقیق و حساس است که حتی تا مراحل نهایی، آزمایش های زیادی روی آن انجام می شود. بلبرینگ ها عنصر حیاتی ماشین آلات در صنایع مختلفی از جمله صنعت خودروسازی هستند که از زمان اختراع آنها در قرن ۱۸ میلادی تا کنون پیشرفت های زیادی داشته اند. برترین متخصصان جهان در شرکت های بزرگ جهانی، با تحقیق و توسعه، در پی ارتقاء بلبرینگ های مدرن برای بهبود عملکرد صنعت های بزرگ می باشند. این برندها که از میان آنها می توان به بلبرینگ چینی، بلبرینگ های ژاپنی، سوئدی، آلمانی و آمریکایی اشاره کرد، هر کدام سهم بزرگی از بازار جهانی بلبریگ را به خود اختصاص داده اند. مجموعه دیجی برینگ ارائه دهنده، تامین کننده و وارد کننده این بلبرینگ ها در ایران می باشد و انواع متفاوتی از یاتاقان ها و بلبرینگ های صنایع مختلف را می توانید در سایت این مجموعه به آدرس www.Digibearing.com مشاهده کنید.
بلبرینگ:))))))))
بلبرینگ اصطلاح کوچه بازاری بیرینگ هست. زشته تو سایت خودرویی همچین اصطلاحی برای انواع برینگ ها بکار بره.بال بیرینگ فقط یک نوع از انواع بیرینگ هاست


اسب بخار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با محور تست و بررسی ویدیویی خودروها آغاز کرد. این رسانه در همان سال پایگاه خبری خودرو را در فضای وب تاسیس کرد و با انتشار اخبار مختلف صنعت خودرو، شاخه های فعالیت خود را گسترش داد. در حال حاضر پایگاه خبری اسب بخار یکی از پرمخاطب ترین رسانه های صنعت خودرو در ایران است و به صورت روزانه به اخبار و حواشی آن می پردازد.

source

توسط autokhabari