دیوان دادگستری اروپا ECJ به مرسدس بنز دستور داد در صورت اثبات استفاده از دستگاه‌های تقلب در خودروهای دیزلی و خسارت دیدن مصرف‌کنندگان کلیه غرامت‌های مربوطه را بپردازد.


اولین بار مالک یک خودروی کارکرده مرسدس بنز اعلام کرد یک نرم‌افزار تقلبی را در خودروی خود پیدا کرده است. این نرم‌افزار در زمانی که دمای هوا زیر حد معینی باشد میزان گردش گازهای خروجی اگزوز را کاهش می‌دهد و بنابراین آلایندگی اکسیدهای نیتروژن افزایش می‌یابد. استفاده از چنین دستگاهی به معنی نقض قوانین آلایندگی خودروهاست و به همین خاطر مرسدس در صورت اثبات باید جریمه بپردازد.
ارتباط مستقیم بین سازنده خودرو و خریدار به این معنی است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید به خریداران حق دریافت غرامت از خودروسازان در صورت نقض قوانین را بدهند. حالا دادگاه فدرال آلمان باید تشخیص دهد که آیا نرم‌افزار موردبحث به عنوان یک دستگاه تقلب شناخته می‌شود یا اینکه دلیل موجهی برای استفاده از آن وجود دارد. اگر نتیجه این پرونده نقض قوانین و آسیب دیدن مصرف‌کننده از خرید خودروی خود باشد، مرسدس بنز باید غرامت بپردازد. همچنین اعضای اتحادیه اروپا باید به‌صورت مستقل درباره غرامت مدنظر تصمیم‌گیری کنند. مرسدس بنز با انتشار بیانیه‌ای گفته است:
دیوان دادگستری اروپا به وضوح اعلام کرده است که فقط آسیب وارد شده به خریدار با این موضوع مرتبط خواهد بود. همچنین باید یک دستگاه تقلب و غیرقانونی وجود داشته باشد، چیزی که در پرونده مذکور مورد مناقشه و بحث است
دادگاه فدرال آلمان قبلاً ادعاها درباره آسیب‌های وارد شده به مصرف‌کننده را رد کرده و گفته بود که خودروساز موردبحث فقط درصورتی‌که آسیب وارد شده عمدی باشد موظف به پرداخت غرامت و جریمه خواهد بود. رویترز گزارش داده سخنگوی مرسدس بنز با انتشار بیانیه‌ای می‌گوید خودروهایی که به خاطر به‌روزرسانی نرم‌افزاری فراخوان شده‌اند هنوز هم بدون هیچ‌گونه محدودیتی می‌توانند استفاده شوند.

(Ali(chevynova
چی میشه گفت
مهندسی المانیه دیگه
ممد ژانگولر
خداکنه تمام ماشینا برقی بشه ببینیم دیگه بهانه ایی برای باج گرفتن دارن یا نه !
فعلا زوم کردن رو فولکس و مرسدس بنز تا ببینیم خوشبخت بعدی کیه
hamidreza
عجیبه… اونم از مرسدس😑
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.سایت پدال برگزیده مردم و داوران به عنوان بهترین سایت فارسی در حوزه خودرو از چهارمین، پنجمین و هفتمین جشنواره وب ایران است.
تلاش ما انتشار اخبار و مطالب روز حمل و نقل و وسایل نقلیه در ایران و جهان برای بازدیدکنندگان علاقه‌مند و ارائه و تبادل اطلاعات مفید و صادقانه در محیطی جذاب و دوستانه است. همچنین مایلیم تجربیات، دانسته‌ها و نظرات شما را که برای همگی ما مفید و راه‌گشاست، بدانیم.
افتخار می‌کنیم که همراه ما هستید.
logo-samandehi
آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari