طبق گفته‌ها، فراری پیشنهادی ۴۰ میلیون پوندی به لوئیس همیلتون داده تا وی برای فصل آینده از مرسدس جدا شده و به تیم ایتالیایی بپیوندد.


در جدیدترین پادکست اسکای اسپرت F1 بحث جالبی در مورد احتمال پیوستن لوئیس همیلتون به فراری مطرح شده است. قرارداد کنونی همیلتون با مرسدس در پایان فصل جاری به پایان می‌رسد و طبق گزارش‌ها، فراری به او پیشنهادی ۴۰ میلیون پوندی برای پیوستن به تیم ایتالیایی داده است. در پادکست مذکور، «سیمون لازنبی»، مجری اصلی فرمول یک اسکای اسپرت با «نائومی شیف» (رانندهٔ مسابقه و مجری تلویزیونی) و «تد کراویتز» (گزارشگر بریتانیایی فرمول یک) در این رابطه گفتگو داشته‌اند.

پس از پنج مسابقهٔ اول فصل ۲۰۲۳، همیلتون با ۶۳ امتیاز کمتر از ورشتپن پیشتاز، هم‌اکنون در ردهٔ چهارم جدول رانندگان قرار دارد اما از رانندگان فراری یعنی کارلوس ساینز و چارلز لکلرک به ترتیب ۱۲ و ۲۲ امتیاز بیشتر دارد. مرسدس نیز در جدول تیمی با ۱۸ امتیاز اختلاف بالاتر از فراری قرار دارد. به همین دلیل، لازنبی این سؤال را مطرح می‌کند که چرا همیلتون باید به تیمی بپیوندد که در حال حاضر بیشتر از مرسدس با قهرمانی فاصله دارد. به گفتهٔ وی، این یک تصمیم بسیار ریسکی برای لوئیس خواهد بود زیرا وی باید تیمی را رها کند که آن همه موفقیت برایش به ارمغان آورده و شاید فصل آینده دوباره بتواند با ردبول درگیر شود برای اینکه فقط در دوران حرفه‌ای خود عنوان رانندگی برای فراری را داشته باشد.

شیف نیز این گفته را تأیید کرده و می‌گوید هرچند دیدن قهرمان هفت دورهٔ جهان با لباس قرمز هیجان‌انگیز خواهد بود اما فکر نمی‌کند او به‌طورجدی به پیوستن به فراری فکر کند. این در حالی است که توتو ولف رئیس تیم مرسدس اظهار داشته که همیلتون فصل‌های آینده هم در تیم آلمانی خواهد ماند. کراویتز هم معتقد است پیشنهاد ۴۰ میلیون پوندی فراری احتمالاً ۵ میلیون پوند کمتر از چیزی است که او هم‌اکنون از مرسدس می‌گیرد و فکر نمی‌کند این رانندهٔ ۳۸ ساله تا زمانی که قهرمانی هشتم خود را با مرسدس کسب کند از این تیم جدا شود.

به اعتقاد کراویتز، همیلتون هنوز هم معتقد است که می‌تواند هشتمین قهرمانی جهان خود را در فرمول یک کسب کند. این در حالی است که مرسدس اولین آپدیت بزرگ خودروی این فصل یعنی W14 را این هفته به گرند پری موناکو خواهد آورد. این آپدیت شامل بدنهٔ جدید، کف جدید و تعلیق جلوی جدید می‌شود. لازنبی احساس می‌کند همیلتون پیش از تمدید با مرسدس منتظر بوده ببیند این قطعات جدید چه پیشرفتی را به همراه خواهند داشت. به گفتهٔ وی، بسیاری از تصمیمات لوئیس در مورد آینده‌اش به این آپدیت بستگی دارد.

با همهٔ این‌ها، به اعتقاد شیف، اگر همیلتون نهایتاً به فراری بپیوندد، تجربهٔ او می‌تواند به ایتالیایی‌ها کمک کند تا به قحطی قهرمانی خود که از سال ۲۰۰۷ شروع شد پایان دهند.

Rerace777
تصور مرسدس بنز تو فمول یک بدون همیلتون ازار دهنده اس.
harry.potter
مخصوصا با نتایج درخشانش در مسابقات جاری
(شیر اگر پیر هم شود پیر است)
دیگه وقت بازنشستگیه
harry.potter
😂😂😂😂
اصلاحیه: پیر اگر شیر هم باشد ، باز پیر است.
Tesla
هیچوقت به مرسدس خیانت نمیکنه
فرشاد
همیلتون و مرسدس گره خوردن
فراری رو همیلتون برونه😑
اصلا بهش نمیاد
Behnood
تصور همیلتون با لباس قرمز فراری خیلی سخته
Ypusef44ham
لوییس رو بدنش تتو‌ وفادار زده به نشانه وفاداریش به مرسدس خودش گفته با مرسدس شروع کردم با مرسدس هم تموم میکنم.
BMW
همیلتون واقعا دلت میاد بری از مرسدس
Sphr
قیمت پیشنهادی کمتر از چیزیه که میگیره
کلا غیرمنطقیه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.زومیتزومجی کجارو
سایت پدال برگزیده مردم و داوران به عنوان بهترین سایت فارسی در حوزه خودرو از چهارمین، پنجمین و هفتمین جشنواره وب ایران است.
تلاش ما انتشار اخبار و مطالب روز حمل و نقل و وسایل نقلیه در ایران و جهان برای بازدیدکنندگان علاقه‌مند و ارائه و تبادل اطلاعات مفید و صادقانه در محیطی جذاب و دوستانه است. همچنین مایلیم تجربیات، دانسته‌ها و نظرات شما را که برای همگی ما مفید و راه‌گشاست، بدانیم.
افتخار می‌کنیم که همراه ما هستید.
آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari