wp-header-logo-941.png

نسخه لارین و کلمنت اشکودا انیاک با ویژگی های متفاوت تری نسبت به نسخه های قبلی معرفی شد که می توان گفت بیشتر تغییرات صورت گرفته در بخش فنی بود و این نسخه از لحاظ ظاهری تغییر خاصی را به خود ندیده.
نسخه لارین و کلمنت اشکودا انیاک با ویژگی های متفاوت تری نسبت به نسخه های قبلی معرفی شد که می توان گفت بیشتر تغییرات صورت گرفته در بخش فنی بود و این نسخه از لحاظ ظاهری تغییر خاصی را به خود ندیده.
اشکودا انیاک (Skoda Enyaq) یکی از خودروهای کشور چک است که در دو کلاس بدنه اما با یک نام عرضه می شود و این کمپانی برای نسخه کراس اوور و کوپه این خودرو نام های جداگانه ای در نظر نگرفته.
جدیدترین نسخه اشکودا انیاک برای ادای احترام به موسسان این کمپانی با پسوند لارین و کلمنت (Laurin & Klement) معرفی شده که شاید از بابت تغییرات ظاهری فقط نوشته Laurin & Klement به گلگیر اضافه شده باشد اما از لحاظ فنی شاهد تغییرات زیادی هستیم که توان تولیدی و حداکثر مسافت طی شده با یک بار شارژ را افزایش داده است.
همان طور که گفته شد این خودرو از لحاظ ظاهری تغییرات خاصی نداشته و فقط جلوپنجره کریستالی با ۱۳۱ LED است که اضافه شده، نورپردازی چراغ های جلو در نسخه جدید به طور کامل با LED مسیر را روشن می کند و رینگ های ۲۰ اینچی جایگزین رینگ های قبلی شده.
تریم داخلی تمام چرم، گرم کن و سرد کن صندلی های جلو، ماساژور صندلی های جلو و نرم افزار بروز شده مولتی مدیا از امکاناتی است که به نسخه جدید این خودرو اضافه شده است.
دو نسخه کراس اوور و کوپه این خودرو در دو نوع دیفرانسیل عقب و ۴ چرخ محرک قابل عرضه اند که نسخه تک موتوره (دیفرانسیل عقب) و دو موتوره (۴ چرخ محرک) از لحاظ توان خروجی هیچ فرقی ندارند و جفت آن ها می توانند حداکثر توان ۲۸۲ اسب بخار را تولید کنند. این یکسانی نشان می دهد که نسخه دو موتوره از لحاظ نرم افزاری طوری برنامه ریزی شده که عملکرد محدودی داشته باشد زیرا تولید خروجی یکسان با نسخه تک موتوره عقلانی نیست.
در مورد توانمندی موتورهای الکتریکی در نظر گرفته شده برای اشکودا انیاک بدانید که فولکس واگن قرار است از همین پیشرانه دو موتوره برای ID7 استفاده کند اما با توان و گشتاور بالاتر. بنابراین کشش این پیشرانه بیشتر از چیزی که در حال حاضر هست هم خواهد شد.
علاوه بر ارتقاء خود پیشرانه، پکیج باتری های در نظر گرفته شده برای این خودرو نیز بهبود یافته و اشکودا انیاک جدید می تواند به جای حداکثر پیمایش ۵۴۴ کیلومتر، ۵۷۰ کیلومتر را با یک بار شارژ بپیماید.
علاوه بر افزایش ظرفیت باتری، زمان شارژ شدن نیز کم تر شده و سیستم پیش گرمایش هم برایش در نظر گرفته شده است. این باتری ها جدید می توانند از ۱۰ تا ۸۰ درصد را در ۳۰ دقیقه شارژ شوند و سیستم پیش گرمایش نیز به دو صورت دستی و اتوماتیک فعال می شود. برای فعال کردن سیستم پیش گرمایش به صورت دستی، راننده می تواند از بخش تنظیمات فنی موجود در مولتی مدیای خودرو این کار را انجام دهد و فعال شدن این سیستم به صورت اتوماتیک هم با استفاده از ناوبری یا مسیریابی (Navigation) رخ می دهد. به این طریق که هنگام حرکت خودرو به سمت یک ایستگاه شارژ سریع (fast-charging station) (زمانی که مقصد انتخاب شده در ناوبری، ایستگاه شارژ باشد)، سیستم پیش گرمایش باتری ها به صورت اتوماتیک شروع بکار می کند تا شارژ باتری ها بهینه تر انجام شود.
نسخه قبلی این خودرو با حداکثر توان ۲۰۱ اسب بخار، شتاب صفر تا صدی برابر با ۸.۷ ثانیه داشت اما نسخه دیفرانسیل عقب تریم لارین و کلمنت با مشخصات فنی جدیدش ۲ ثانیه سریع تر است و در عرض ۶.۷ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.
منبع : Motor1.com
دو نسخه کراس اوور و کوپه این خودرو در دو نوع دیفرانسیل عقب و ۴ چرخ محرک قابل عرضه اند که نسخه تک موتوره (دیفرانسیل عقب) و دو موتوره (۴ چرخ محرک) از لحاظ توان خروجی هیچ فرقی ندارند و جفت آن ها می توانند حداکثر توان ۲۸۲ اسب بخار را تولید کنند.
تریم داخلی تمام چرم، گرم کن و سرد کن صندلی های جلو، ماساژور صندلی های جلو و نرم افزار بروز شده مولتی مدیا از امکاناتی است که به نسخه جدید این خودرو اضافه شده است.
نسخه قبلی این خودرو با حداکثر توان ۲۰۱ اسب بخار، شتاب صفر تا صدی برابر با ۸.۷ ثانیه داشت اما نسخه دیفرانسیل عقب تریم لارین و کلمنت با مشخصات فنی جدیدش ۲ ثانیه سریع تر است و در عرض ۶.۷ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.اسب بخار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با محور تست و بررسی ویدیویی خودروها آغاز کرد. این رسانه در همان سال پایگاه خبری خودرو را در فضای وب تاسیس کرد و با انتشار اخبار مختلف صنعت خودرو، شاخه های فعالیت خود را گسترش داد. در حال حاضر پایگاه خبری اسب بخار یکی از پرمخاطب ترین رسانه های صنعت خودرو در ایران است و به صورت روزانه به اخبار و حواشی آن می پردازد.

source
تولید محتوا

توسط autokhabari