wp-header-logo-1137.png

علیرضا میرهادی
از روز گذشته اخباری مبنی بر تغییر سهمیه بندی بنزین منتشر شد و نتیجه آن موجی از نگرانی ها در جامعه از بابت افزایش قیمت احتمالی بنزین بود.
در واقع، در طرح دولت اشاره ای به افزایش قیمت بنزین نشده اما به نظر می رسد که زین پس هر خودرو تنها مقدار مشخصی بنزین آزاد می تواند مصرف کند.
در اصل این خبر برای اولین بار توسط مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه اعلام شد. وی در سخنان خود گفت کارت سوخت هر ماشین در ابتدای ماه 210 لیتر شارژ می شود؛ 60 لیتر بنزین سهمیه ای (با قیمت 1500 تومان) و 150 لیتر بنزین آزاد (با قیمت 3000 تومان)
 این مقام مسئول تاکید داشت که سهمیه بنزین دولتی در صورت استفاده نشدن در کارت سوخت باقی می‌ماند اما سهمیه بنزین آزاد در صورت عدم استفاده، در پایان ماه صفر می‌شود. به عبارتی بنزین آزاد در کارت سوخت افراد تجمیع نمی‌شود و امکان استفاده از آن برای ماه‌های آینده وجود ندارد.
زمان اجرای سهمیه‌ بندی جدید بنزین هنوز اعلام نشده اما شواهد موجود نشان می دهند که این طرح فعلا قرار است به صورت پایلوت در ارومیه اجرا شود.
شرایطی که در اینجا اعلام شده دقیقا مشابه خبری است که در هشتم شهریور ماه سال گذشته اعلام و سهمیه آزاد خودروها از 300 به 150 لیتر کاهش یافت.
دولت از مدتی قبل اقدام به جمع آوری کارت سوخت های پمپ بنزین ها کرده بود و تاکید بسیاری داشت تا مالکان خودرو ها از کارت سوخت شخصی برای خرید بنزین استفاده کنند. هرچند کارت سوخت تمام پمپ های بنزین به صورت کامل جمع آوری نشد، اما محدود شدن آن ها باعث شد تا بسیاری از افرادی که کماکان کارت سوخت شخصی نداشتد نسبت به دریافت آن اقدام کنند.
ترکیب این اقدام ها با یکدیگر، یعنی جمع آوری کارت سوخت های عمومی با محدود شدن سهمیه بنزین آزاد در کارت سوخت شخصی شائبه سه نرخی شدن بنزین را تقویت می کند. با توجه به این که بسیاری از رانندگان مصرف سوختی بالاتر از 210 لیتر در ماه دارند، احتمالا دولت برنامه دارد تا با گران کردن بنزین موجود در کارت های پمپ بنزینی، مصرف بنزین های ارزان قیمت را کنترل کرده و هزینه بیشتری بابت بنزین از پر مصرف ها بگیرد.
همچنین این اقدام می تواند مقدمه ای بر افزایش قیمت کامل بنزین در آینده باشد.
گروه صنعتی ایران خودرو در بخشنامه ای شرایط فروش محصولات خود ویژه بخش سوم اولویت های پاییز 1402 را اعلام کرد. متن این بخشنامه به شرح ذیل است: شرايط پيش…
گروه صنعتی ایران خودرو در بخشنامه ای شرایط فروش محصولات خود ویژه بخش سوم اولویت های تابستان 1402 را اعلام کرد. متن این بخشنامه به شرح ذیل است: به اطلاع…
شرکت ایران خودرو دیزل دعوتنامه های تسویه حساب برای افرادی که قبلا کشنده فوتون 430 دستی را با موعد تحویل خرداد 1402 پیش خرید کرده بودند ارسال کرد. قیمت جدید…
گروه صنعتی ایران خودرو در بخشنامه ای، طرح تبدیل حواله خودرو های خود را منتشر کرد. متن بخشنامه به شرح ذیل است: شرايط تبديل متمركز مختص تعهدات منقضي، مطابق جدول…
معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: زمان واریز وجه و ثبت‌نام منتخبان خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو که سفارش درخواست خرید خودرو را از سایر خودروسازان به…
با اعلام شرکت مکث موتور، طرح فروش پیکاپ کلوت اتوماتیک و کلوت دنده ای از روز شنبه هفته آینده آغاز خواهد شد. در این طرح پیکاپ کلوت اتوماتیک با قیمت…
بعضی رسانه های زرد مثل این رسانه شدن بلندگوی شایعه پراکنی دولت.
هر جور نگاه کنی، دولت نمی تونه (نه که نخواد، نمی تونه) با شرایط موجود بنزین رو گران یا حتی سه نرخی کنه.
دولت سهمیه آزاده آزاد با نرخ سوم مثلا 5000 تومن هم بده مردم موج تورم و گرانیش نظام رو میشوره و میبره !
دولت میدونه که با افزایش نرخ بنزین به هر مبلغی یه جرقه تو انبار باروت زده و مملکت رو منفجر میکنه
این آقا کیه که این قدر تند داره می‌ره واقعا همه چیز دست اینه؟ انگار…
حدود ۵۰۰ میلیون تومان
واقعا خنده داره! مردم رو چی فرض کردید؟ چرا به شعور مردم توهین میکنید؟ جک…
هنوزم تولید می‌شه نیسان؟!
ثبت نام
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.

source
تولید محتوا

توسط autokhabari