فورد به عنوان کمپانی مادر لینکلن در حال فراخوان ۱۴۲,۷۳۴ دستگاه کراس اور MKC است. علت این فراخوان نقصی در محفظه پیشرانه است که می‌تواند باعث آتش‌سوزی شود.


NHTSA به خاطر این نقص خطرناک به فورد دستور فراخوان فوری لینکلن MKC مدل ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ را داده است. گفته می‌شود گزارش‌های متعددی درباره آتش‌سوزی برخی از این خودروها منتشر شده و شاید علت آن‌ها مشکلی باشد که در ادامه ذکر خواهیم کرد. فورد به مالکان خودروهای شامل فراخوان توصیه کرده است تا زمان حل مشکل خودروی خود را به دور از منازل مسکونی و سایر خودروها پارک کنند.
به‌طور خاص باید گفت مشکل موردبحث به حسگر پایش باتری که زیر باتری قرار دارد مربوط می‌شود. بر اساس اسناد منتشر شده توسط فورد، محل نصب این حسگر به گونه‌ای است که احتمال آسیب دیدن آن در زمان سرویس باتری یا تعمیر قطعات نزدیک به آن وجود خواهد داشت. این حسگر در محفظه‌ای پلاستیکی قرار دارد و اگر آسیب ببیند احتمال اتصال کوتاه وجود خواهد داشت. اگر اتصال کوتاه رخ دهد شاید جریان برق موجود برای شروع آتش‌سوزی کافی باشد. حسگر یاد شده دائماً برق دریافت می‌کند و بنابراین حتی با وجود خاموش بودن خودرو نیز احتمال وقوع اتصال کوتاه و آتش‌سوزی وجود خواهد داشت.
خبر خوب اینکه فورد راه‌حل رفع این مشکل را ارائه کرده است. نمایندگی‌های خودروساز موردبحث فیوز ویژه‌ای را برای حسگر در نظر خواهند گرفت تا اگر اتصال کوتاهی رخ دهد سریعاً برق حسگر قطع شود. از آنجایی که فراخوان موردبحث یک فراخوان کارخانه‌ای است بنابراین تعمیرات بدون دریافت هزینه انجام خواهند شد. اگرچه گزارشی از آسیب دیدن یا فوت ناشی از این مشکل به دست فورد نرسیده اما ۱۹ گزارش آتش‌سوزی MKC که دلیلش آسیب دیدن حسگر پایش باتری بوده ثبت شده است. در تمامی موارد خودروها خاموش و پارک بوده‌اند. از این میان ۷ گزارش در ۶ ماهه اخیر ثبت شده‌اند و اکثراً نیز به آمریکای شمالی تعلق داشته‌اند. در کل ۱۱ گزارش به آمریکا، ۱ گزارش به کانادا و ۷ گزارش نیز به چین اختصاص دارد. لینکلن MKC های تولیدی بین ۲۰ آگوست ۲۰۱۳ تا ۲ آگوست ۲۰۱۹ می‌بایست به نمایندگی‌های مجاز فورد مراجعه نمایند.

Kamy
دمشون هم گرم
(Ali(chevynova
احسنت به این تعهد و مشتری مداری
BMW
دم این مشتری مداری تون گرم و تعهد بین فروشنده و خریدار واقعا لایک داری لایک
سالار فصل
کره ایه؟
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.زومیتزومجی کجارو
زومیتزومجی کجارو
سایت پدال برگزیده مردم و داوران به عنوان بهترین سایت فارسی در حوزه خودرو از چهارمین، پنجمین و هفتمین جشنواره وب ایران است.
تلاش ما انتشار اخبار و مطالب روز حمل و نقل و وسایل نقلیه در ایران و جهان برای بازدیدکنندگان علاقه‌مند و ارائه و تبادل اطلاعات مفید و صادقانه در محیطی جذاب و دوستانه است. همچنین مایلیم تجربیات، دانسته‌ها و نظرات شما را که برای همگی ما مفید و راه‌گشاست، بدانیم.
افتخار می‌کنیم که همراه ما هستید.
آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari