wp-header-logo-1156.png
پیشرانه – طی ماه های اخیر اخبار زیادی از ثبت سفارش و یا ترخیص خودروهای وارداتی منتشر شده است؛ با این حال هنوز غیر از شماره‌گذاری یکی دو محصول کار خاصی دیگری صورت نگرفته است؟ آیا تعلل در عرضه خودروهای وارداتی تعمدی است؟
پیشرانه – طی ماه های اخیر اخبار زیادی از ثبت سفارش و یا ترخیص خودروهای وارداتی منتشر شده است؛ با این حال هنوز غیر از شماره‌گذاری یکی دو محصول کار خاصی دیگری صورت نگرفته است؟ آیا تعلل در عرضه خودروهای وارداتی تعمدی است؟
به گزارش وب سایت خبری «پیشرانه» به گفته وزیر صمت تعداد زیادی خودرو آماده تحویل به مردم است و وزارت صمت با تسهیل گری شرایط را فراهم می‌کند و مردم در این مورد نگران نباشند.
علی‌آبادی همچنین با توجه به چشم انتظاری مردم در خصوص دست دوم ها گفته است: آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده تنظیم و تدوین شد و به دولت ارسال شده است، در جلسه هیئت دولت مطرح و تصویب خواهد شد که در این بخش تسریع خواهیم داشت. همچنین روال کاری واردات خودروهای نو انجام می‌شود و تعداد زیادی خودرو وارد شده که یک نمایشگاهی برپا می‌کنیم و مردم می‌توانند خودروها را ببینند.
وی برای آسودگی بیشتر خیال بازار نیز گفته است که امسال رکورد تولید خودرو را خواهیم زد.
با توجه به این سخنان و همچنین وعده‌های برقی وزیر صمت از یک سو به نظر می‌رسد که سکاندار صنعت کشور برای برون رفت خودروسازی از وضعیت فعلی برنامه‌های جدید در دستور کار قرار داده است. حتی برخی بر این عقیده هستند که اولین برنامه وزیر صمت با عدم تامین ارز خودروسازان از پیش برداشته شده است. اما از سوی دیگر جنس این نوع گفته‌ها و خبرها بی شباهت به صحبت های سایر متولیان و مسئولان نیست.
به عبارت بهتر این هم بخشی از خبردرمانی برای آرام نگاه داشتن بازار و جلوگیری از نا‌امیدی و بی‌اعتمادی مردم نسبت به قول ها، وعده‌ها و سخنان مسئولان کشور است. چرا که با گذشت نزدیک به ۱۰ ماه از آغاز واردات خودرو، هنوز یک دستگاه از این خودروها به کشور وارد نشده است. هر چند خبر ترخیص و شماره‌گذاری های اخیر را می‌توان با دید مثبت مبنی بر انجام شدن این کار در نظر گرفت. با این وجود تعلل در عرضه این خودروها برای مردم، بازار و حتی فعالان واردات خودرو به یک علامت سوال بزرگ بدل شده است.
به همین علت برخی به سخنان و گفته های وزیر صمت و افراد پیگر واردات خودرو به دیده شک و تردید نگاه می‌کنند.
در مقابل برخی معتقد هستند که درحال حاضر مسئولان با توجه به برخی دلایل از جمله عدم تامین ارز مورد نیاز و همچنین ناترازی در خودروهای وارداتی و نیاز بازار، به صورت تعمدی سعی می‌کنند که تعداد این خودروها به حد قابل قبولی برسد. به باور این بخش از کارشناسان کندی حرکت در ورود خودروهای صفر و سرعت در فراهم شدن زمینه های ورود خودروهای دست دوم ارتباط مستقیم و حساب شده‌ای باهم دارد.
متولیان در نظر دارند که حجم عرضه این خودروها به در اولین قدم به اندازه‌ای شود که بتواند بر قیمت‌ها اثر گذارباشد. در غیر این صورت با تزریق در پارت‌ها کم تعداد نه تنها قیمت خودروهای بازار کاهش پیدا نخواهد کرد، بلکه با توجه به حجم تقاضا و عظش بازار احتمال افزایش قیمت نیز وجود دارد. در همین حال آنها در نظر دارند زمان عرضه را تا پایان تابستان به تعویق بی‌اندازند. چون تا پایان تابستان و شروع سال تحصیلی به طور معمول تقاضای بازار کاهش پیدا می‌کند. بنابراین احتمال کنترل بازار نسبت به زمان پر تقاضا خیلی بیشتر می‌شود.
در این حالت به نظر می‌رسد تا زمانی که میزان عرضه به حد نصاب نرسد، از حجم خبردرمانی کاسته نخواهد شد. شاید بازار در این فاصله بازهم شاهد رونمایی از خودروهای وارداتی و یا تولید داخل جدید شود. شاید اتفاقات جدید به وقوع بپیوندد، اما هر چه هست مشخص نیست که آیا بازار تاب این همه انتظار را خواهد داشت یا اینکه شرایط به گونه دیگری پیش خواهد رفت؟
نوشته :مهدی اسدی
پست قبلی

قیمت و مشخصات سانگ یانگ تورس در اروپا، ورود تورس به بازارهای جهانی
آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده به دولت ارسال شد
واردات خودروهای کارکرده، یک تیر و چند نشان
لئو MX8 در خیابان های تهران دیده شد

ارسال یک پاسخ


آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاهین سایپا
تست و بررسی
تست شبانه جک اس ۵ ؛ پرفروش‌ترین خودرو تاریخ کرمان موتور
پربازدیدترین خبرها
شاهین محصول جدید سایپا؛ مشخصات فنی، قیمت و رقبا
آموزش گام‌به‌گام و تصویری تنظیم و تعویض لنت‌های عقب کاسه‌ای
معرفی تصویری سایپا شاهین
آموزش گام‌به‌گام و تصویری تعویض لنت جلو خودرو پراید
قیمت سایپا شاهین چه قدر خواهد بود؟
گارانتی خودرو و نکاتی بسیار مهم درباره آن!
تعمیر و نگهداری
تایرهای تابستانی، چهار فصل و زمستانی. تفاوت ها، قابلیت ها و کاربردها
سوپرشارژر و توربوشارژر چه عملکردی داشته و چه تفاوت‌هایی باهم دارند؟
پیشرانه با تنفس مضاعف
بررسی عواملی که منجر به جوش آوردن پیشرانه می‌شود
وقتی پیشرانه جوشی می‌شود!
۶ اقدام اساسی برای سالم نگه داشتن خودرو
دلایل استارت نخوردن خودرو
تنظیم موتور خودرو چه زمانی لازم است؟
تلاش ما انتشار اخبار و مطالب روز حمل و نقل و وسایل نقلیه در ایران و جهان برای بازدیدکنندگان علاقه‌مند و ارائه و تبادل اطلاعات مفید و صادقانه در محیطی جذاب و دوستانه است. همچنین مایلیم تجربیات، دانسته‌ها و نظرات شما را که برای همگی ما مفید و راه‌گشاست، بدانیم.
افتخار می‌کنیم که همراه ما هستید.
پربازدیدترین خبرها
شاهین محصول جدید سایپا؛ مشخصات فنی، قیمت و رقبا
آموزش گام‌به‌گام و تصویری تنظیم و تعویض لنت‌های عقب کاسه‌ای
معرفی تصویری سایپا شاهین
اخبار داخلی
«پیشرانه» گزارش می دهد

گزارش تصویری از عرضه خودرو‌های برقی…
تست شبانه جک اس ۵ ؛ پرفروش‌ترین…
قیمت و مشخصات سانگ یانگ تورس در…
آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده…
«پیشرانه» گزارش می دهد
واردات خودروهای کارکرده، یک تیر و…
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد

source

توسط autokhabari