wp-header-logo-1164.png

اسکای ول ET5 یکی از کراس اوورهای تمام برقی حاضر در ایران است که به زودی تولیدش آغاز خواهد شد.
اسکای ول (Skywell) ET5 یا همان اسکای ورث (Skyworth) EV6 یکی از خودروهایی است که از طرف نبکا (NEBKA) در نمایشگاه روایت خدمت ویژه هفته دولت حضور داشته و به دنبال این قضیه امروز توانستیم آن را از نزدیک ببینیم و بخش های مختلفش را مورد بررسی قرار دهیم.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، نشان اسکای ول یکی از سازندگان خودروهای مسافربری در بازار چین است که قدمت ۲۲ سال دارد. این شرکت هفت سال قبل با برنامه تولید خودروهای سواری برقی نشان اسکای ورث را ثبت کرد و حال کراس اوور EV6 را به بازار عرضه کرده است. البته که این خودروساز چینی کراس اوور برقی خود را با نشان اسکای ول و با نام ET5 هم به فروش می رساند و در تصاویر می بینیم که این خودرو با نشان دوم به بازار ایران آمده است.
اسکای ول ET5 به یک پیشرانه الکتریکی ۲۰۴ اسب بخار و ۳۲۰ نیوتن متر مجهز است که جعبه دنده تک سرعته توان آن را به چرخ های جلوی این کراس اوور برقی می رساند. این خودرو با توجه به ظرفیت ۷۲ کیلو وات ساعتی باتری اش می تواند در سیکل NEDC حداکثر پیمایش ۵۲۰ کیلومتری و در سیکل WLTP حداکثر تا ۴۰۰ کیلومتر را با آن رانندگی کرد. ET5 که وزن حدود ۱.۹ تن را دارد، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را طی ۹.۶ ثانیه ثبت می کند.
حداکثر سرعتی که این خودرو می تواند به آن برسد ۱۵۰ کیلومتر اعلام شده و حداکثر شیب روی اش هم ۳۰ درصد می باشد.
قرار است تا بزودی نسخه های قوی تر این کراس اوور برقی چینی با توانی نزدیک به ۲۹۰ اسب بخار هم به بازار معرفی شود و حداکثر پیمایش آن به مرز ۶۰۰ کیلومتر افزایش پیدا کند. همچنین نمونه قوی تر این کراس اوور، در آینده نزدیک شتاب کمتر از ۸ ثانیه را خواهد داشت. البته لازم به ذکر است که هنوز حرفی از مونتاژ نسخه قوی تر این خودرو در ایران زده نشده است و فعلاً شاهد حضور نسخه ۲۰۴ اسب بخاری آن در ایران هستیم.
همان طور که گفته شد برای این خودروی تمام برقی از پکیج باتری ۷۲ کیلو وات ساعتی با سیستم آب خنک استفاده شده که در عرض ۳۵ دقیقه طی شارژ سریع از ۲۰ به ۸۰ درصد می رسد و از طرفی دیگر طی شارژ عادی ۱۲ ساعته کاملاً پر می شود.
سیستم بازیابی انرژی توسط ترمز می توان تا حدود ۳۰ درصد انرژی باتری را مجدداً به آن برگرداند. در مورد میزان مصرف باتری در حالت ایستایی این خودرو می توان گفت که هر یک ساعت کمی بیشتر از ۱ درصد شارژ باتری کم می شود.
در نسخه انتخاب شده برای مونتاژ اسکای ول ET5 امکاناتی مانند شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سقف پانوراما، نور پردازی کابین، دوربین ۳۶۰ درجه، رادار خطی، رادار نقطه کور، رانندگی بین خطوط خودکار، ترمز اضطراری، کروز کنترل هوشمند، صندلی VIP و تخت خواب شو راننده، کولباکس، شیب سنج، گرم کن و سرد کن صندلی های جلو، خروجی برق ۲۲۰ ولت، سیستم تصفیه هوای درون کابین PM2.5 و… دیده می شود.
مهم ترین ویژگی ابعادی این خودرو مربوط به فاصله محوری و ارتفاع از سطح زمین است. فاصله بین دو محور ET5 دقیقاً ۲۸۰۰ میلی متر است که این مقدار می تواند فضای بار، فضای کابین و فضای پای بسیار مناسبی برای سرنشینان عقب و جلو فراهم کند.
از طرفی دیگر با توجه به قرار گرفتن پکیج باتری در زیر خودرو، ارتفاع آن حدود ۱۶ سانتی متر (۱۵.۹ سانتی متر) در نظر گرفته شده تا در جاده های ناهموار آسیب بسیار کمی به زیر خودرو وارد شود و باتری در امان بماند.
بیشتر بخوانید : اسکای ول در ایران به تولید می رسد
اسکای ول ET5 در آمریکا معرفی شد و حالا در کنار عرضه در بازار چین، در رومانی، لهستان، روسیه، ترکیه و آلمان نیز به فروش می رسد و قیمتی حدودی آن با توجه به قوای محرکه، سطح امکانات، استانداردهای الزامی و… حدود ۳۰ تا ۶۰ هزار دلار است. البته که در بازارهای مختلف، یارانه هایی به خریداران این دسته از خودروهای برقی تعلق می گیرد. البته در بازار چین قیمت ET5 در محدوده ۲۲ تا ۳۰ هزار دلار است.
وظیفه مونتاژ و عرضه این خودرو را شرکت نوین ماهان (نبکا) برعهده دارد که در این زمینه با کرمان خودرو و مپنا همکاری می کند. این کراس اوور بزرگ تمام برقی احتمالاً تا پایان امسال به طور کامل پیش نیازهای خط مونتاژش آماده شود.
پایگاه خبری اسب بخار
کاملا مشخصه کرمان موتوره دیگه ، وقتی در کنار KMC K7 و J4 حمل میشه کاملا مشخصه!
یک طرف داستان خودرو در ایران ، یک شرکت خودروساز چینی با قدمت ۲۲ سال فعالیت چه خودروی به روزی تولید کرده و طرف دیگه داستان ، شرکتهای خودروساز ایرانی مثل ایران خودرو با بیش از ۵۰ سال تولید خودرو چه آشغالهایی را در خط تولید خود دارند
فلاکت مردم افتخار نیست


اسب بخار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با محور تست و بررسی ویدیویی خودروها آغاز کرد. این رسانه در همان سال پایگاه خبری خودرو را در فضای وب تاسیس کرد و با انتشار اخبار مختلف صنعت خودرو، شاخه های فعالیت خود را گسترش داد. در حال حاضر پایگاه خبری اسب بخار یکی از پرمخاطب ترین رسانه های صنعت خودرو در ایران است و به صورت روزانه به اخبار و حواشی آن می پردازد.

source
تولید محتوا

توسط autokhabari