wp-header-logo-1182.png

سرانجام پس از مدت ها بلاتکلیفی صبح امروز (دوشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۲)، به ظاهر طلسم عرضه خودروهای وارداتی در هفته دولت شکست و تعدادی از این خودروها با حضور وزیر صمت تحویل شد. با توجه به عدم شماره گذاری و قیمت گذاری، این تحویل ها نمادین بودند و صرفاً جنبه نمایشی داشتند.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، صبح امروز تحویل اولین سری از خودروهای وارداتی به دست وزیر صمت جدید، عباس علی آبادی، انجام شد. این خودروها درست یک سال پس از برگزاری نمایشگاه تحول صنعت خودرو تحویل شد. سال گذشته در همین روزها، وزارت صمت خبر داد آیین نامه واردات خودرو را تدوین کرده است و پس از ۵ سال، روند ورود خودروهای صفر از سر گرفته خواهد شد.
البته با رفت و آمدهای این آیین نامه میان مجلس، دولت و شورای نگهبان، کار رسماً از آبان ماه با درخواست ثبت سفارش آغاز شد. اولین محموله از این خودروها نیز اسفند ۱۴۰۱ به گمرکات کشور رسیدند، اما از آن زمان تا امروز، نه تنها خبری از تحویل ها نبود، بلکه واردکنندگان در هزارتوی اخذ مجوزهای مختلف گرفتار شده بود. البته با پیگری برخی نمایندگان و سازمان ملی استاندارد روند اخذ تأییدیه های استاندارد این خودروها با سرعت و تسهیل بیش تری صورت گرفت. با این حال، براساس اخبار، تاکنون تنها دو مدل خودروی وارداتی تاگا (پیکاپ) و چانگان های وارداتی سایپا شماره گذاری شده اند، بنابراین این تحویل ها نمادین است و پیش از آن باید خودروها ترخیص شوند، مجوزهای لازم برای شماره گذاری را اخذ کنند و سپس قیمت گذاری شوند.
در این میان، به نظر می رسد این تحویل ها صرفاً به مناسبت هفته دولت است. البته علی آبادی در این مراسم، که در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، گفت: «مطالبه ما این است که روند تحویل سرعت و شتاب بگیرد و ظرف سه تا چهار ماه آینده همه خودروهای وارداتی تحویل داده شوند.»
در این مراسم، خودروهای چینی، کره‌ای و اروپایی وارداتی زیر ۲۵۰۰ سی‌سی به متقاضیان تحویل شد. واردکنندگان نیز در این مراسم، در خصوص مدل، میزان مصرف سوخت، قدرت موتور، کشور محل تولید و نوع خودروهای وارداتی توضیحاتی به وزیر صمت ارائه دادند. اولین نمایشگاه دستاوردها و اقدامات دولت سیزدهم با عنوان روایت خدمت و با شعار وعده وفا، که از چهارم شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرده تا هفتم شهریورماه پذیرای بازدیدکنندگان است.
پیشنهاد به عنوان یه دوست، هموطن مهاجرته، ازین دیوانه خانه، خراب شده برید، با ارامش زندگی کوتاهتون داشته باشید.
نمادین توی نمادین!
ترکیه ( که اصلا در برابر سهمی که ما میتوانیم از قدرت جهانی داشته باشیم ، عددی هم نیست !) خودروی برقی بومی ساز خودش رو تبلیغ می‌کنه ، ما هم تحویل خودروی وارداتی ( شما بر اساس بیانیه خودروسازان کره ای ، بخوان قاچاق !) رو جشن میگیریم و از اون به عنوان پیروزی در عرصه دیپلماتیک نام می بریم !! کوروش ! نمی‌خوای بیدار بشی ؟ لنگ ظهره !
دروغ شاخ دار به این میگنا
مردم رو دست انداختن
من قبل از عید ۵۰۰ میلیون بلوکه کردم تو حساب سازمان حمایت و اولویت ۳۱ هزار بهم تخصیص داده شده ولی بجز ثبت نام چند تا چانگان هیچ طرح فروشی توی سامانه Saleauto ابلاغ و انجام نشده.
پس چطور بدون اعلام عمومی خودروی اروپایی دادن؟
کدوم نور چشمی تحویل گرفته؟
هرچی هستن، باعث زیبایی شهرا میشن
ماشین وارد کردید ۳-۴ ماه طول میکشه تحویل بدید؟
مردم ایشالا در انتخابات حضور پررنگی خواهند داشت فقط قبلش ماشیناشونو بدید کافیه،دوباره ۵۰۰ میلیون دیگه میریزن که ۱ سال بعد ماشین بگیرن…
:))
به گفته دولت هر کد ملی میتونه یه خودررو وادراتی وارد کنه به جاش خودرو فرسوده بده من این شرایط رو دارم ولی نمیدونم چکار کنم
من هم خودرو فرسوده دارم
دقیقا معلومه همه سر کاریم عین بچه که گول میزنن ،خیلی زشته بخدا برای ما مردم که میخایم بگیم عقل داریم.
چطور مطالبه شما تسریع در تحویل است در حالیکه تا حال ۳ بار قیمت چانگان را افزایش داده اید و از ۲۰۰ هزار خودرو وعده داده شده تازه یک ماشین تحویل داده اید؟!!


اسب بخار فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ با محور تست و بررسی ویدیویی خودروها آغاز کرد. این رسانه در همان سال پایگاه خبری خودرو را در فضای وب تاسیس کرد و با انتشار اخبار مختلف صنعت خودرو، شاخه های فعالیت خود را گسترش داد. در حال حاضر پایگاه خبری اسب بخار یکی از پرمخاطب ترین رسانه های صنعت خودرو در ایران است و به صورت روزانه به اخبار و حواشی آن می پردازد.

source
تولید محتوا

توسط autokhabari