wp-header-logo-50.png


گارانتی خودرو به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب و خرید خودرو، تأثیر بسزایی در رضایت مشتریان دارد. زیرا، علاوه‌بر تضمین کیفیت و ایمنی محصولات، به مشتریان اطمینان می‌دهد که در صورت بروز خرابی یا نقص در خودرو، تعمیرات و خدمات لازم به‌طور رایگان ارائه خواهد شد. همراه‌مان بمانید؛ در این مطلب به بررسی گارانتی ایران خودرو، مزایا و شرایط آن می‌پردازیم تا با اطلاعات کامل‌تری بتوانید خودروی مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید.
عناوین این مطلب
گارانتی ایران خودرو مجموعه‌ای از تعهدات و خدماتی است که پس از خرید محصولات این شرکت به مشتریان ارائه می‌شود. این تعهدات شامل تعمیر و تعویض قطعات و همچنین ارائه خدمات فنی در دوره زمانی یا مسافت تعیین‌شده توسط شرکت است. هدف اصلی گارانتی، تضمین کیفیت، ایمنی و عملکرد مطلوب خودروها به مشتریان است. مدت زمان گارانتی و محدودیت‌های آن می‌تواند بسته به نوع خودرو و شرایط خرید متفاوت باشد.

در دوره گارانتی تمام قطعات خودرو به‌جز قطعات مصرفی و موارد خارج از پوشش گارانتی (که در ادامه به آنها اشاره شده است)، مشمول گارانتی هستند و در صورت بروز ایرادی در خودرو، می‌توانید با مراجعه به یکی از نمایندگی‌های مجاز از خدمات رایگان گارانتی بهره‌مند شوید. رفع ایراد بنا به تشخیص کارشناس فنی نمایندگی با تعمیر یا تعویض قطعه معیوب انجام خواهد شد.
تمام قطعات تعویض‌شده در تعمیراتی که با هزینه گارانتی انجام شده باشند، حداکثر تا پایان دوره گارانتی خودرو، تحت پوشش گارانتی خواهند بود.
همچنین، داغی تمام قطعاتی که در زمان گارانتی و به حساب گارانتی تعویض می‌شوند، متعلق به ایران‌خودروست و قطعات شکسته یا تعویضی، به مشتری تحویل داده نمی‌شود.
دوره گارانتی سیستم صوتی خودرو (رادیو پخش و سی‌دی پلیر و مالتی‌مدیا)، مطابق گارانتی خودرو است و تمامی خدمات در شبکه نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو ارائه می‌شود.
گارانتی‌های خاص ایران خودرو
براساس استانداردهای ابلاغی، عملکرد صحیح کیسه هوا در دوران تعهد برعهده ایران خودرو است.
قطعات مصرفی به قطعاتی گفته می‌شود که عمر آنها نسبت به سایر قطعات خودرو محدودتر است و به‌صورت عادی پس از گذشت مدت محدودی یا مقدار کارکرد خاصی فرسوده می‌شوند و لازم است تعویض شوند. قطعات مصرفی مشمول گارانتی نمی‌شوند؛ اما اگر قطعه مصرفی ایراد کیفی داشته باشد یا خرابی و ایراد کیفی یک قطعه دیگر باعث بروز ایراد در قطعه مصرفی شود، قطعه مصرفی هم مشمول گارانتی می‌شود.
با توجه به جدول زیر، در حالت عادی روغن‌ها (مثل روغن موتور، روغن گیربکس، روغن ترمز روغن هیدرولیک)، مایعات (مثل ضد یخ و مایع شیشه‌شور) و فیلترها (مثل فیلتر بنزین، فیلتر هوا، فیلتر روغن، فیلتر گاز و فیلتر اتاق) گارانتی ندارند.
گارانتی قطعات مصرفی
اگر خودروی شما دچار یکی از مشکلات بالا شود، تحت پوشش گارانتی ایران خودرو نخواهد بود و شما باید هزینه تعمیرات یا خدمات را خودتان بپردازید.
در شرایط زیر گارانتی خودرو باطل می‌شود:
 

گارانتی ایران خودرو برای همه خودروهای این شرکت ارائه می‌شود. مدت این گارانتی ۳ سال یا ۶۰,۰۰۰ کیلومتر است (هرکدام زودتر فرا برسد) و در این مدت، تعمیر یا تعویض قطعات معیوب به‌صورت رایگان انجام می‌شود.
اما کارت طلایی ایران خودرو که برای خودروهایی با طول عمر کمتر از ۱۰ سال است، در چند سطح مختلف ارائه می‌شود و مزایا و پوشش‌های بیشتری نسبت به گارانتی این شرکت دارد.
لیست کامل خدمات و پوشش‌های کارت طلایی را در تصویر زیر می‌بینید:
لیست-خدمات-کارت-طلایی-ایران-خودرو
اگر کارت طلایی دارید، باز هم باید سرویس دوره‌ای خودروی خود را طبق برنامه و در نمایندگی‌های مجاز ایران‌خودرو انجام دهید. سرویس دوره‌ای به حفظ سلامت و عملکرد خودرو کمک می‌کند و می‌تواند از خرابی‌های گران‌قیمت جلوگیری کند. نمایندگی‌ها، تجهیزات و دانش لازم برای انجام سرویس دوره‌ای خودرو را دارند و می‌توانند قطعات اصلی خودروی شما را تأمین کنند. به یاد داشته باشید در هنگام مراجعه به نمایندگی برای سرویس دوره‌ای، حتماً کارت طلایی خودرو را همراه داشته باشید.
با انجام کارهای زیر می‌توانید از خرابی‌های گران‌قیمت جلوگیری کنید و عمر مفید خودرو را افزایش دهید:
گارانتی ایران خودرو برای خودروهای جدید ۳ سال یا ۶۰,۰۰۰ کیلومتر است (هرکدام زودتر فرا برسد).
اگر خودرو گارانتی دارد، می‌توانید برای تعمیر یا تعویض قطعات معیوب به نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو مراجعه کنید. برای استفاده از گارانتی ایران خودرو، باید کارت گارانتی را به نمایندگی ارائه دهید.
در این صورت، می‌توانید برای تعمیر یا تعویض قطعات معیوب به نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو مراجعه کنید؛ اما باید هزینه تعمیر یا تعویض قطعات را خودتان پرداخت کنید.
انواع دزدگیر خودرو و نکاتی برای انتخاب بهترین دزدگیر ماشین
همه‌چیز درباره روغن ترمز خودرو؛ انواع و زمان تعویض آن
۱۶ دلیل بالا رفتن مصرف بنزین که باید بدانید
بهترین برندهای ایرانی و خارجی روغن موتور را بشناسید
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مقالات پربازدید
شرایط اسقاط خودروهای فرسوده و مراحل آن در سال ۱۴۰۲ + اخبار مرتبط
مدارک، مراحل و شرایط تعویض پلاک خودرو در سال ۱۴۰۲
مدارک لازم برای تمدید گواهینامه رانندگی، مراحل و هزینه آن
علل استارت نخوردن ماشین و نحوه برطرف‌ کردن آن
۱۱ دلیل روشن شدن چراغ چک خودرو که باید بررسی شود
انواع صدای ماشین و ۱۲ مشکلی که می‌تواند دردسرساز شود
علت جا نرفتن دنده خودرو و یا سخت جا رفتن آن چیست؟
علت ریپ زدن ماشین در شرایط مختلف چیست؟
شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو و مدارک لازم در سال ۱۴۰۲
نکات نوشتن قولنامه ماشین به همراه نمونه قولنامه
جدیدترین مقالات
کارشناسی لاماری
گارانتی ایران خودرو شامل چیست و چه تفاوتی با کارت طلایی دارد؟
انواع دزدگیر خودرو و نکاتی برای انتخاب بهترین دزدگیر ماشین
کارشناسی هایما
بهترین خودروهای هیبریدی بازار ایران؛ کدام خودرو مناسب شماست؟

source
تولید محتوا

توسط autokhabari