کیان‌منش روز پنجشنبه در حاشیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی اتومبیلیتی ۲۰۲۳ در مسکو اظهار داشت که تاکنون ۱۲۰ دستگاه از انواع محصولات ایران‌خودرو به توزیع‌کننده روس تحویل شده که از این تعداد، ۱۲ دستگاه تارا به ناوگان تاکسیرانی یاندکس پیوسته‌اند.
در حال حاضر، شرکت رولف در روسیه وظیفه توزیع محصولات ایران‌خودرو را بر عهده دارد. این طور که به نظر می‌رسد، شرکت ایرانی در حال توسعه شبکه توزیع خودرو در روسیه و افزودن سایر شرکت‌های توزیع‌کننده خودرو به این چرخه همکاری است.
در صورت موفقیت تاکسی تارا در روسیه و رسیدن به نتایج رضایت‌بخش در تست جاده‌ای در نواحی مختلف شهر مسکو، سفارش قطعی از شرکت یاندکس دریافت خواهد شد. بنابراین تعداد خودروهای بیشتری به عنوان تاکسی راهی خیابان‌های این شهر می‌شوند.
طبق گزارش یکی از رسانه‌های روسی، ناوگان حمل و نقل این کشور از سال ۲۰۲۲ با کمبود شدید خودروهای اقتصادی مواجه شده و علیرغم تسلط بیشتر شرکت‌های چینی، محصولات آن‌ها را نمی‌توان به عنوان تاکسی ارزان‌قیمت به خدمت گرفت. اما تارای ایران‌خودرو که روی پلتفرم اصلاح‌شده پژو ۳۰۱ تولید شده، از جهات مختلف مثل قیمت، تجهیزات، مشخصات فنی و استانداردهای ایمنی مناسب پیوستن به سیستم حمل و نقل روسیه است.
تاکسی تارا در روسیه به پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی و گیربکس ۵ سرعته دستی یا جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک مجهز است که ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتن متر گشتاور را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. موتور تارا با فناوری‌های زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌های ورودی و پمپ روغن متغیر تقویت شده و مصرف سوخت بهینه‌ای دارد. این ماشین با تجهیزات ایمنی و رفاهی متنوع به روسیه صادر شده و مدل دستی و اتوماتیک آن به ترتیب با قیمت ۱.۴۸ میلیون روبل و ۱و۷ میلیون روبل به فروش می‌رسند.
تعداد جایگاه های سوخت فعال در شمال تهران بیشتر می‌شود
کاهش قیمت جزئی اکثر خودروهای خارجی صفرکیلومتر هفته دوم شهریورماه
سدان برقی بایک توسط دیار خودرو وارد بازار داخلی می‌شود
کمبود برق می‌تواند مانع اصلی واردات خودروهای برقی باشد
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مقالات پربازدید
شرایط اسقاط خودروهای فرسوده و مراحل آن در سال ۱۴۰۲ + اخبار مرتبط
مدارک، مراحل و شرایط تعویض پلاک خودرو در سال ۱۴۰۲
مدارک لازم برای تمدید گواهینامه رانندگی، مراحل و هزینه آن
علل استارت نخوردن ماشین و نحوه برطرف‌ کردن آن
۱۱ دلیل روشن شدن چراغ چک خودرو که باید بررسی شود
انواع صدای ماشین و ۱۲ مشکلی که می‌تواند دردسرساز شود
علت جا نرفتن دنده خودرو و یا سخت جا رفتن آن چیست؟
علت ریپ زدن ماشین در شرایط مختلف چیست؟
شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو و مدارک لازم در سال ۱۴۰۲
نکات نوشتن قولنامه ماشین به همراه نمونه قولنامه
جدیدترین مقالات
کارشناسی کیا سراتو
کارشناسی لاماری
گارانتی ایران خودرو شامل چیست و چه تفاوتی با کارت طلایی دارد؟
انواع دزدگیر خودرو و نکاتی برای انتخاب بهترین دزدگیر ماشین
کارشناسی هایما

source
تولید محتوا

توسط autokhabari