wp-header-logo-283.png


مقاومت و استحکام هر خودرو به عوامل متعددی از جمله ضخامت ورقه های بدنه، جنس و همچنین طراحی بدنه بستگی دارد. به علاوه، نحوه چینش قطعات نقش مؤثری در تضمین استحکام بدنه خودرو ایفا می‌کند. بدین ترتیب می‌توان گفت نحوه جوشکاری، فرم دهی، قالب دهی و پرس و کلیه تجهیزات مربوطه، در استحکام و مقاومت خودرو در برابر آسیب‌های جزئی و شدید مؤثر هستند.
کاربرد ورقه‌های فولادی استاندارد در بدنه و توجه به ضخامت آن‌ها در بخش‌های مختلف ماشین، موجب افزایش ایمنی و عملکرد می‌شود. به گفته رئیس سازمان ملی استاندارد، این نهاد مهم به طور پیوسته و دوره‌ای، استانداردهای مختلف خودرویی از جمله ضخامت بدنه در بخش‌های متعدد را مورد بررسی و پایش قرار داده و در صورت تشخیص تخلف خودروسازان و استفاده از ورقه های فولادی غیراستاندارد، با آن‌ها برخورد شدید خواهد کرد.
مقاومت و استحکام بدنه در آزمایش‌های مختلف از طریق میزان ضربه‌ای که به آن‌ها وارد می‌شود، مشخص می‌شود. ضخامت ورقه های فولادی استاندارد در بدنه خودرو ۷ میلی‌متر است و خودروسازان ملزم به رعایت این استاندارد در سفارشات خود هستند.
آمار تصادفات جاده‌ای به طور خاص در فصل تابستان بالا می‌رود و متأسفانه اکثر آن‌ها به تلفات جانی ختم می‌شوند. به طور خاص در سال‌های اخیر، تصاویر متعدد از مچاله شدن خودروهای داخلی در فضای آنلاین منتشر شده و مدت‌هاست بدنه ضعیف و اصطلاحا حلبی آن‌ها مورد انتقاد و تمسخر عمومی قرار گرفته است. نارضایتی از بدنه ضعیف و ظریف خودروها به جایی رسیده که حتی رئیس‌جمهور در فرامین هشتگانه خود، به افزایش کیفیت ساخت خودرو اشاره کرده و بر همین اساس سازمان ملی استاندارد فرصتی را در اختیار خوردوسازان قرار گرفته تا استانداردهای ایمنی را در محصولات خود پیاده‌سازی کنند. کاربرد ورقه های فولادی استاندارد در بدنه خودرو با ضخامت ۷ میلی‌متر نیز جزو استانداردهای مهمی به شمار می‌آید که از این به بعد، تمامی شرکت‌های خودروساز کشور ملزم به پیروی از آن هستند.
برخورد شدید پلیس راهور با خودروهای دودزا و فاقد برگه معاینه فنی
عوامل مؤثر در خروج تدریجی دلالان از بازار خودرو
کاهش ۳۰ درصدی قیمت خودروهای چینی از ابتدای سال
دستورالعمل واردات خودروهای کارکرده اعلام شد
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.




مقالات پربازدید
شرایط اسقاط خودروهای فرسوده و مراحل آن در سال ۱۴۰۲ + اخبار مرتبط
مدارک، مراحل و شرایط تعویض پلاک خودرو در سال ۱۴۰۲
مدارک لازم برای تمدید گواهینامه رانندگی، مراحل و هزینه آن
علل استارت نخوردن ماشین و نحوه برطرف‌ کردن آن
۱۱ دلیل روشن شدن چراغ چک خودرو که باید بررسی شود
انواع صدای ماشین و ۱۲ مشکلی که می‌تواند دردسرساز شود
علت جا نرفتن دنده خودرو و یا سخت جا رفتن آن چیست؟
علت ریپ زدن ماشین در شرایط مختلف چیست؟
شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو و مدارک لازم در سال ۱۴۰۲
نکات نوشتن قولنامه ماشین به همراه نمونه قولنامه
جدیدترین مقالات
کارشناسی چانگان
همه‌چیز درباره کمپرسور کولر ماشین و علائم خرابی آن
کارشناسی کیا سراتو
گارانتی ایران خودرو شامل چیست و چه تفاوتی با کارت طلایی دارد؟
کارشناسی لاماری

source
تولید محتوا

توسط autokhabari