wp-header-logo-285.png

بر اساس آمار تولید پیکاپ های مونتاژی در ۵ ماه نخست سال، کل تعداد ۷۲۷۳ دستگاه از این نوع خودروها تولید شده است. این مقاله به بررسی این آمار و توزیع تولید می‌پردازد.
بیش از ۶۰ درصد از این تعداد، به مدل “کی ام سی T8” تولید شده توسط شرکت کرمان موتور اختصاص دارد. این مدل با تیراژ ۴۵۵۷ دستگاه، رتبه اول تولید در این دسته را به خود اختصاص داده است.
کلوت مکث موتور با ۱۵۲۶ دستگاه و فوتون دیزلی ایران خودرو دیزل با ۵۱۶ دستگاه، به ترتیب رتبه های دوم و سوم را در اختیار دارند. آمار تجمیعی تولید پیکاپ در ایران خودرو به عدد ۶۱۲ می‌رسد، اما مشخص نیست که این فاصله ۹۶ دستگاهی به کدام محصول اختصاص دارد.
بهمن دیزل نیز موفق به تولید ۴۱۷ دستگاه کاپرا در این بازه زمانی شده است. تیراژ تولید سه محصول تیوان، صحرا، و زاگرس نیز به تعداد ۴۳ دستگاه اعلام شده است.
بنابراین، توزیع تولید پیکاپ های مونتاژی در این ۵ ماه نشان می‌دهد که جک تی ۸ توانسته است رتبه اول را به خود اختصاص دهد و شرکت کرمان موتور به عنوان یکی از تولیدکنندگان برجسته در این حوزه ظاهر شود.

جدول تولید پیکاپ مونتاژی کشور در 5 ماه نخست 1402

رتبه نام محصول شرکت تولید کننده تیراژ
۱ تی ۸ کرمان موتور ۴۵۵۷
۲ کلوت اتوماتیک مکث موتور ۱۵۲۶
۳ فوتون دیزلی ایران خودرو دیزل ۵۱۶
۴ کاپرا بهمن دیزل ۴۱۷
۵ آسنا اتوماتیک توربوشارژ ارس خودرو دیزل (آمیکو) ۱۶۲
۶ کلوت دنده ای مکث موتور ۵۲
۷ تیوان، صحرا، زاگرس زامیاد ۴۳

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد
برای ارسال سوالات خود و یا رزرو تبلیغات در خودروبانک، از طریق ایمیل و یا تلفن همراه در ارتباط باشید
جدیدترین اخبار و مقالات درباره خودرو را قبل از دیگران در ایمیل و یا گوشیتان داشته باشید
گروه خودروبانک با شعار دسترسی به بهترین انتخاب تلاش دارد از طریق این وب سایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وب سایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروسازی کشور اداره می شود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود تا بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم.
خودرو بانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران
تمامی حقوق مادی و معنوی برای خودرو بانک محفوظ می باشد
ورود

source
تولید محتوا

توسط autokhabari