wp-header-logo-421.png

تیم تحریریه
چکیده : 6 علت اصلی که باعث شکستن شیشه خودرو می شود چیست؟ و راه حل جلوگیری از آن
شیشه های ماشین دیر به دیر می شکند و ممکن است برای برخی افراد تا به حال رخ نداده باشد. اما ما می خواهیم در این مقاله 6 علت اصلی ترک خوردن شیشه ماشین را بررسی کنیم تا از خطرات احتمالی شکست شیشه بتوانید جلوگیری کنید.چون موقعی که شیشه ترک بخورد باید سریعا یا ترمیم شود یا تعویض وگرنه احتمال خطر جانی برای سرنشینان دارد.
از آن جایی که تعویض و ترمیم شیشه اتومبیل یک کار کاملا تخصصی است. و نصاب شیشه اتومبیل باید کاملا حرفه ای باشد و کاربلد.اگر نصاب نتواند به خوبی شیشه را آب بندی کند. گرد و غبار و آب وارد کابین می شود.
قیمت شیشه جلو تیگو 7 سنسور دار و بدون سنسور با هم تفاوت دارند. همچنین شیشه جلو تیگو 7 و تیگو 7 پرو نیز متفاوت از یکدیگر هستند. که علت شکست شیشه جلو تیگو 7 می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که در ادامه به طور کامل به آن پرداختیم.شیشه جلو تیگو 7 در شیشه اتومبیل عبدالهی موجود است.
456.jpg
شیشه جلو تیگو 5 از نوع شیشه ایمن است و برای ایمنی بیشتر سرنشینان از این نوع شیشه برای صنعت خودروسازی استفاده می شود.شیشه جلو تیگو 5 از نوع لمینت که از 3 لایه تشکیل می شود و لایه ی مکیانی آن پلیمری است. قیمت شیشه جلو تیگو 5 در برند های مختلف مانند آسیا امید و ونوس متفاوت است. برای استعلام قیمت می توانید به عبدالهی گلس مراجعه کنید.
شیشه جلو تیگو 5 این قابلیت را دارد که در فصل ها سرد برف و سرما را از روی شیشه ذوب نمایند.
789.jpg
شکستن شیشه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن می پردازیم:
شیشه ماشین ممکن است به دلیل ضربه قوی مانند تصادف ، و برخورد با اشیا سفت و سخت باعث میشه که شیشه خودرو شما ترک خورد.در صورت برخورد با سرعت بالا به یک اشیا یا دیوار و یا حتی ماشین دیگری در جاده ممکن است سبب شکست شیشه خودرو شود.
از قدیم تا کنون گرم و سرد شدن سبب شکست شیشه شده است. برای اینکه بهتر این موضوع را درک کنید می توانید یک لیوان را داخل یخچال قرار دهید و بعد از مدتی آن را برداری و داخل آن چای بریزید به احتمال 99 درصد این شیشه ترک می خورد. در مورد شیشه خودرو نیز به همین صورت است.اگر شیشه خودرو با تغییرات دما چشم گیری مواجه شود ممکن است ترک بخورد.
مثلا ممکن است شما ماشینتان را زیر یک ساختمان نیمه کاره پارک کنید و از آن سنگ آجر و .. بیفتد روی شیشه و باعث شکستن شیشه خودرو شما شود. و یا حتی ممکن است در حین رانندگی باشید و یک سنگ ریزه زیر لاستیک خودرو رود و به شیشه پرتاب شود. که در نهایت موجب ترک می شود. گاهی اوقات ترک به اندازه یک عدس است که قابل ترمیم است . اما گاهی اوقات به اندازه ی 16 سانتی متر به بالا است که نیاز به تعویض دارد.
در برخی موارد شیشه خودرو ممکن است از ابتدا در ساختار شیشه مشکلتی باشد که به چشم هم دیده نمی شود و می تواند باعث شود که شیشه مقاومتش در برابر کوچکترین ضربه پایین آید.و درنهایت منجر به شکست شود.
اگر فشار هوای درون خودرو کنترل شده و استاندارد نباشد نیز منجر به شکست شیشه می شود. فشار هوای درون خودرو بستگی به درب خودرو دارد. که فشار درست استاندارد از درب ها خارج شود.
شاید دیده باشید که برخی شیشه ها موج دارد و یا دارای خط و خش بی اندازه است. این شیشه های مشکل دار است. که موج شیشه شاید از دید شما مهم نباشد اما رفته رفته بعد از مدتی باعث ایجاد ترک های پی در پی می شود. که این ترک ها در نهایت منجر به شکست می شود.
البته بستگی به نوع کار و نوع خودرو این قیمت متغیر است. اما معمولا در نصب شیشه اتومبیل قیمت خود شیشه بیشتر است و هزینه نصب بین 300 الی 350 هزار تومان بوده است. در شیشه اتومبیل عبدالهی زمانی که شما تماس میگیرید هزینه ای که به شما اعلام میشود معمولا هزینه شیشه با اجرت نصب است. و اگر شما شیشه تنها را بخواهید اجرت نصب از آن کسر می شود و قیمت خود شیشه به شما اعلام می گردد.
برف پاک کن خراب می تواند به شیشه آسیب برساند و همچنین موقع نصب برف پاک کن جدید اگر صاب ماهر نباشد ممکن است به شیشه فشاری وارد کند که آن لحظه متوجه نشوید و در روزهای آینده آسیب آن روز کم کم نمایان می شود.
همانطور که گفتیم شیشه جلو خودرو از نوع لمینت است که دارای ویژگی هایی است مانند:
مکث موتور شرایط فروش جدید تیارا را که ویژه متقاضیان خرید از سامانه یکپارچه خودروهای داخلی با اولویت پاییز ۱۴۰۲ اعلام شده منتشر کرد. بر اساس آنچه در این بخشنامه…
مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودروها، با اشاره به فرصت فراهم شده در پی افزایش ظرفیت ایجادشده برای محصولات سه خودروساز (سایپا، کرمان‌موتور و مدیران‌خودرو) برای تغییر خودروهایی که نوبت تحویل…
قیمت 5 محصول جدید گروه خودروسازی سایپا در جلسه عصر دیروز شورای رقابت تعیین شد، قیمت های اعلام شده در جلسه دیروز شورای رقابت بدون محاسبه مالیات و دیگر هزینه…
گروه صنعتی ایران خودرو با صدور بخشنامه ای از شرايط انتخاب و تكميل وجه اختياري براي بخش دوم مشتريان هايما S7 پلاس اتوماتيك با اولويت هاي زمستان 1402 ويژه طرح…
ایران خودرو قیمت جدید 2 خودرو پژو پارس سفارشی و پژو پارس سفارشی ELX ویژه شهریورماه 1402 را منتشر کرد.بر این اساس قیمت پژو پارس سفارشی با افزایشی حدودا 19…
گروه خودروسازی سایپا قیمت جدید خودرو ساینا S را ویژه برگزیدگان شهریور ماه سامانه یکپارچه اعلام کرد؛ بر این اساس قیمت ساینا S با افزایشی حدودا 6 میلیون تومانی از248…
فقط دو شرکت مدیران و کرمان هستن… سایپا نیست… احتمالا برای اینکه آمار مراجعه به…
اینم از قیمت گذاری شورای خائنین لطفا سخنگو یا یکی از اعضای این شورا ابهامات…
با سلام و احترام در متن خبر اشاره شده شرکت های سایپا، کرمان موتور و…
حیف از خون اون شهدای عزیزی که بخاطر بی لیاقتهایی مثل شماها ریخته شدند. حیف…
توراخداسایت دعوت نامه نیسان تک سوز ششم شهریور1402بازنمی شد خواهشن بازکنید دعوت نامه زامیاد تک…
وب سایت خودرو با هدف اطلاع رسانی در حوزه خودرو در آذر 92 فعالیت خود را آغاز نموده است. سعی بر آن بوده که مرجعی برای اطلاعات و مشخصات فنی خودروهای داخل ایران باشیم و بتوانیم به صورت تخصصی مقایسه، قیمت، تست و بررسی خودرو‌ها را انجام بدهیم. همواره پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما خواهیم بود.
تمامی حقوق محتوای منتشر شده در این سایت متعلق به car.ir است.
بازنشر محتوا بدون اشاره به منبع، غیرمجاز و حق car.ir برای پیگیری از طریق DMCA محفوظ است.

source
تولید محتوا

توسط autokhabari