wp-header-logo-453.png


فهرست مطالب
سید جواد هاشمی در سال ۱۳۴۴ خورشیدی در محلهٔ نواب تهران متولد شد. خانوادهٔ او از گیلان و شهر پره‌سر در شهرستان رضوانشهر به تهران مهاجرت کرده بودند. تحصیلاتش را در رشتهٔ کارگردانی در دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران ادامه داد و در سال ۱۳۷۳ فارغ‌التحصیل شد.
سید جواد هاشمی بازیگر، با شرکت در رئالیتی شوهای شبکه خانگی و سریال زخم کاری، نگاه‌ها را به خودش جلب کرده است. با بیوگرافی سید جواد هاشمی همراه بمانید.
سید جواد هاشمی کیست ؟ سید جواد هاشمی، بازیگر و کارگردان، در تاریخ ۲۷ دی ۱۳۴۴ در تهران به دنیا آمد. وی لیسانس رشته کارگردانی را از هنرهای زیبای دانشگاه تهران دریافت کرده است. تاکنون، او در ۳۹ فیلم و سریال به عنوان بازیگر حضور داشته است و همچنین تجربه نویسندگی و مجری‌گری نیز دارد. او که چندسالی در سناریوهای مختلف مافیا در شبکه خانگی ایفای نقش می‌کند، با فصل جدید زخم کاری به نام بازگشت، مجدد بر سر زبان‌ها افتاده است.
سید جواد هاشمی پوراصل در تاریخ ۲۷ دی ۱۳۴۴ در یکی از محله‌های تهران، به نام محله نواب، به دنیا آمد. او هنرپیشه، کارگردان، نویسنده و مجری ایرانی اصالتاً اهل گیلان و شهر انزلی است. تحصیلات خود را در رشته کارگردانی در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران ادامه داد و در سال ۱۳۷۳ فارغ التحصیل شد. پدر و مادر سید جواد هاشمی از هم جدا شده‌اند و او فرزند طلاق است.
زندگی خصوصی سید جواد هاشمیبیوگرافی سید جواد هاشمی همسر سید جواد هاشمی زدواج بازیگران اخبار بازیگران خودرو بازیگران عکس جدید بازیگران اینستاگرام درآمد بازیگران
سید جواد هاشمی در خانواده‌ای کاملاً هنرمند متولد شد. پدرش اهل موسیقی و مادرش نیز شاعر بود. خواهرش، که به رحمت خدا رفته است، علاقه‌ی زیادی به شعر داشت و به همین دلیل، او نیز به یکی از طرفداران هنر تبدیل شد. با ذوق و استعدادی که به صورت ژنتیکی در وجود او بود، او به دنبال حرفه بازیگری رفت.
سید جواد هاشمی و همسرش فرزانه سادات پور حسینی صاحب دو فرزند به نام های محسن و فاطمه هستند. فرزند اول آنها، محسن در سال 1370 و فرزند دوم این زوج، فاطمه نام دارد و در سال 1374 متولد شده است.
در سال ۱۳۶۳، وقتی سید جواد هاشمی ۱۹ سال داشت، به عنوان معلم در آموزش و پرورش استخدام شد و همزمان با تدریس، در زمینه‌های سرود و آهنگ‌های انقلابی فعالیت می‌کرد.
وقتی سید جواد هاشمی ۲۰ سال داشت، با تشویق مادرش و علاقه‌ی خودش، تصمیم گرفت در سال ۱۳۶۴ به جبهه برود. اما به دلیل قد کوتاهی که داشت، به شادگان رفت و از آنجا با تیپ قدس خوزستان به جبهه اعزام شد. او چند مدت در بخش تبلیغات گردان محمد رسول الله خدمت می‌کرد، تا اینکه به جبهه رفت و در آنجا با رسول ملاقلی پور، کارگردان معروف، آشنا شد.
 بیوگرافی سید جواد هاشمی  همسر سید جواد هاشمی  فیلم های سید جواد هاشمی  بازیگران سریال زخم کاری  اخبار بازیگران  ازدواج بازیگران  بهترین بازیگران ایرانی
زندگی شغلی سید جواد هاشمی در ابتدا به عنوان مسئول حراست در یکی از شبکه‌های تلویزیونی وارد عرصهٔ هنر شد. در یکی از سکانس‌های تله فیلم، با حضور چند ثانیه‌ای در دوربین، توجه کارگردان را جلب کرد و به دلیل پوشش و ظاهری که داشت، بیشتر در نقش‌های مثبت و انقلابی دعوت به همکاری شد.
تئاتر “حج ابراهیم حج عاشورا”، به کارگردانی کمال الدین قراب، اولین فعالیت سید جواد هاشمی بود که در سال ۱۳۵۸ در تالار آزادی برگزار شد. پس از این تئاتر، در بخش هنری وزارت آموزش و پرورش، فعالیت خود را در زمینهٔ تئاتر ادامه داد و در زمینهٔ سرود و آهنگ‌های انقلابی نیز اقدامات متنوعی را انجام داد. سپس در سال ۱۳۶۵ با بازی در فیلم “پرواز در شب” به کارگردانی رسول ملاقلی پور وارد صنعت سینما شد.
بیوگرافی سید جواد هاشمی همسر سید جواد هاشمی زدواج بازیگران اخبار بازیگران خودرو بازیگران عکس جدید بازیگران اینستاگرام درآمد بازیگران
بیوگرافی سید جواد هاشمی همسر سید جواد هاشمی زدواج بازیگران اخبار بازیگران خودرو بازیگران عکس جدید بازیگران اینستاگرام درآمد بازیگران
سید جواد هاشمی در سال ۱۳۷۲ به خاطر درخشش در سریال “سیمرغ” شهرتی فراوان به دست آورد. این سریال به کارگردانی حسین قاسمی جامی ساخته شده بود و زندگی دو خلبان ارتش جمهوری اسلامی ایران، یعنی احمد کشوری و علی اکبر شیرودی را به تصویر می‌کشید.
سید جواد هاشمی نقش شهید کشوری را در این سریال بازی کرد و با درخشش در این کاراکتر، به شدت مورد توجه مخاطبان تلویزیونی و مردم قرار گرفت. این بازی برای وی به شهرت فراوانی منجر شد و او از محبوبیت بسیاری برخوردار شد. بعد از این عملکرد، بیشتر پیشنهاداتی که به سید جواد هاشمی داده می‌شد، نقش‌های ارزشی، انقلابی و مذهبی بودند.
یکی از مجموعه‌های تلویزیونی که سید جواد هاشمی در آن نقش بسیار موفقی داشت، مجموعه “بهترین تابستان من” بود. این مجموعه دربارهٔ داستان یک پسر جوان به نام علی صادقی بود که در آن نقش اصلی را ایفا می‌کرد. علی صادقی تلاش فراوانی می‌کرد تا بتواند به جبهه بروید، اما به دلیل عدم رسیدن به سن قانونی، اجازه حضور در جبهه را نداشت. در این مجموعه، سید جواد هاشمی نقش فرماندهٔ وی را بازی می‌کرد.
در بازنویسی متن، سعی شده است که اصطلاحات و عبارات کمی ساده‌تر و قابل فهم‌تر شوند.
 بیوگرافی سید جواد هاشمی  همسر سید جواد هاشمی  فیلم های سید جواد هاشمی  بازیگران سریال زخم کاری  اخبار بازیگران  ازدواج بازیگران  بهترین بازیگران ایرانی
پس از پخش سریال “زخم کاری” و صحنه‌ای که سید جواد هاشمی در آن لخت می‌شود کنار استخر، حواشی زیادی به وجود آمد و برخی از سلبریتی‌ها با انتشار پست‌ها و استوری‌های طنزآمیز نسبت به این واقعه نگاه کردند. این حواشی به حدی ادامه یافت که مشکل‌ساز برای بازیگر شد. قسمت اول برنامه “نشان ارادت” که قرار بود با حضور سید جواد هاشمی به عنوان مهمان، پخش شود، به دلیل مشکلات فنی لغو شد و جایگزین آن، حضور شهرام عبدلی در برنامه شد.
سید جواد هاشمی به این شکل پاسخ داد:
“بله، پس از انتشار این قسمت از فیلم، بررسی‌هایی انجام شد که باعث عدم حضور من در برنامه “نشان ارادت” شد. اما نمی‌دانم تا چه حد این بررسی‌ها می‌توانند درست باشند و چقدر غیرمنطقی هستند! به نظر من، این واقعه هیچ ارتباطی با هم ندارد، اما دوستان آن را به هم مرتبط می‌کنند. درباره این حواشی، می‌توانم بگویم که چرا لخت شدن در مراسم عزاداری امام حسین اشکالی ندارد و اما لخت شدن کنار استخر برای بازیگری در یک سریال مشکلاتی دارد؟”
سید جواد هاشمی، شخصیتی شناخته شده است که اغلب مردم او را به خاطر بازیگری‌اش می‌شناسند، اما علاقه‌اش به آفرینش شعر و فیلمنامه بیشتر از بازیگری است. او در دانشگاه تمام رشته‌های هنری را انتخاب کرده، به جز بازیگری.
از همان کودکی، سید جواد هاشمی علاقهٔ فراوانی به نمایشنامه داشته است. او به یاد دوران کودکی می‌گوید که دو نمکدان بر روی طاقچهٔ خانهٔ او قرار داشت و بر روی آنها عکس یک دختربچه و یک پیرمرد قرار گرفته بود. او از آنها به عنوان دو شخصیت نمایشی استفاده می‌کرد و نمایش را برای خواهرش اجرا می‌کرد.
یکی از خاطرات جالب او از دوران کودکی، این است که در خانهٔ پدربزرگش تئاتری برگزار می‌کرد و به بچه‌های محله‌اش پول می‌داد تا بلیط نمایشش را خریداری کنند و نمایش را تماشا کنند.
شرکتهای زیرمجموعه گروه صنایع خودروسازی کرمان چیست و متعلق به کیست؟
بیوگرافی محسن قصابیان (صدرا) بازیگر سریال بازپرس +عکس
جواد نجم الدین رئیس هیات مدیره ایران خودرو کیست ؟
امیر میرمنصف مدیرعامل جدید بهمن موتور شد +سوابق
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مطالب پربازدید
4 راه کار برای جلوگیری از رد کردن و بردین تسمه تایم 
قطعه ای که خرابی آن باعث لرزش شدید خودرو در حرکت می شود
عواملی موثر در گاز نخوردن خودرو سمند و پژو پارس
دلایل نوسان دور موتور خودرو چیست؟
کار جعبه فیوز کنار باطری ماشین پراید چیست؟
پربحث ترین ها
جدیدترین قیمت انواع باطری خودرو در بازار – شهریور 1402
معرفی کامیونت باراد زامیاد + مشخصات فنی
وانت پیکاپ جی ام سی ویگاس 7 پلاس در راه بازار ایران
قیمت جدید هایما 8S شرکت ایران خودرو -شهریور 1402
بیوگرافی محسن قصابیان (صدرا) بازیگر سریال بازپرس +عکس
اخبار روز
جدیدترین قیمت انواع باطری خودرو در بازار – شهریور 1402
بادی فنس (Body fence) چیست؟
معرفی مرسدس بنز E کلاس All-Terrian
خودرو شاهین مشتریان در حال تحویل است
ساخت یک تونل زیرگذر در هلند تنها در دو روز
علائم خرابی سنسور ABS و روش‌های بررسی آن +عکس
بررسی خودرو تمام برقی اسکای ول ET5 شرکت نبکا +عکس
«هزاردستان» چه خودروهایی سوار می‌شدند؟
دفترچه راهنمای استفاده از دیگنیتی DIGNITY گروه بهمن
مقایسه فنی خودرو اسکای ول ET5 و دیگنیتی پرستیژ
جیپ واگنیر اولین خودرو شاسی بلند لوکس جهان +عکس
توقیف بنز ۷۵ میلیاردی در بندرخمیر
شرکتهای زیرمجموعه گروه صنایع خودروسازی کرمان چیست و متعلق به کیست؟
رقیب سرسخت برای تسلا مدل S Plaid از چین +عکس
افتخارات و فیلم های سید جواد هاشمی در سینما و تلویزیون
بررسی کامیون کمپرسی C7H 440 پیلسان
بلبرینگ وسط پلوس خودرو چیست و علائم خرابی آن چیست؟
عوامل و علائم خرابی رادیاتور خودرو چیست ؟
تصادف پراید با اسب جان جوان ۲۰ ساله را گرفت!
ویژگی های انواع روغن هیدرولیک فرمان مناسب خودرو +عکس
بررسی مشخصات فنی موتور بنللی 300 +عکس
راهنمای تعمیرات ECU زیمنس
حکم پرونده موسوم به کامیون‌داران تأیید شد
پشت‌پرده کمبود لاستیک خودرو در بازار چیست؟
چپ شدن یک خودرو تویوتا در تهران و وضعیت عجیب راننده!
اخبار داغ
حذف رانت ارزی خودروساز مونتاژکار
تصادف شدید “فِراری”کالیفرنیا در تهران +عکس
قیمت مازراتی کواتروپورته ۲۰۱۵ در بازار / خرداد ۹۶
جدول قیمت انواع لنت ترمز مزدا ،تویوتا ، جنسیس ،سانتافه / اردیبهشت ۹۶
واردات ۹۰۰ دستگاه اتوبوس از روسیه به ایران/دی۹۵
خودرو
بهترین لاستیک ایرانی برای ماشین های ایرانی کدام است؟
آیا ماشین حریم خصوصی است ؟نگاه مراجع تقلید به حریم خصوصی در خودرو
معرفی ولوو S60 Black Edition سال 2022
درچه زمانی موتور کشش کافی را ندارد !
روشن شدن چراغهای پشت آمپر در هنگامیکه موتور روشن است و با گاز دادن خاموش میشوند
ورزش
برندگان جوایز 2022 فرانس فوتبال +عکس
دستمزد رانندگان مسابقات فرمول یک چقدر است ؟+ جدول
بهترین بازیکنان ماه لیگ جزیره +عکس
ماشین‌های لاکچری نیمار در عربستان +عکس
پاداش جام‌جهانی 2022 قطر به تیم ها
مطالب مختلف
شرایط جدید اعتبارسنجی مشتریان بانک‌ها / پرداخت جرایم رانندگی هم اضافه شد
دختر مسافر قربانی نقشه شوم برادران دوقلو
آخرین جزئیات واردات خودرو به کشور اعلام شد
داخلی‌سازی سامانه تله‌ماتیک خودروهای متصل ایران‌خودرو
عرضه خودرو در بورس کالا چه مزایایی دارد ؟

source
تولید محتوا

توسط autokhabari