مجله همراه مکانیک » اخبار خودرو » شرایط فروش » سامانه یکپارچه فروش خودرو؛ ثبت نام خودرو
صنعت خودرو مدت‌ها است درگیر چالش‌های متفاوتی است. اما چند سالی است نامتعادل بودن عرضه و تقاضا در بازار خودرو، باعث شده تا رد پای دلالی هم در میانه ماجرا دیده شود و در نتیجه اختلاف بسیاری بین قیمت کارخانه و بازار بسیار فاحش به وجود بیاید.
این چالش‌ها و مشکلات دست به دست هم دادند تا نارضایتی مردم از خودروسازان داخلی بالا بگیرد و دولت هم به مسئله ورود کند. در همین راستا، در  اسفند ماه سال ۱۴۰۰ رئیس‌جمهوری با صدور ۸ فرمان خواستار تحول در عرضه و خرید خودرو شد. ابراهیم رئیسی ضمن تاکید بر افرایش ۵۰ درصدی تولید خودرو، بر حذف  تدریجی روند عرضه خودرو به صورت قرعه‌کشی تاکید کردند.
 ما در این مقاله ضمن معرفی سامانه یکپارچه فروش خودرو، به جزییات ثبت نام، نحوه ورود و مشکلات به وجود آمده در سامانه یکپارچه خودرو و شیوه رفع آن ها می پردازیم. این سامانه به نشانی sale.iranecar.com در دسترس است.
فراخوان مرحله بیستم ایران‌خودرو ویژه سه محصول پژو پارس سال، پارس سال سفارشی و پارس سال سفارشی elx با افزایش قیمت 6 الی 34 میلیونی اعلام شد. متقاضیان عادی پژو پارس ایران‌خودرو که از طریق فروش یکپارچه خودرو ثبت نام کرده‌اند و پیام در پروفایل ایران‌خودرو و یا پیامک ایران‌خودرو جهت تکمیل وجه برای آن‌ها ارسال شده است، از تاریخ سه شنبه 21 شهریور به مدت 10 روز فرصت دارند مطابق جدول زیر نسبت به ثبت نام و تکمیل وجه اقدام کنند:
خودرو
قیمت روز
رنگ
تحویل
شرایط تبدیل اختیاری
پارس با موتور XY7P
۲,۹۴۱,۳۳۲,۱۳۶
سفید
30 روزه
ندارد
پارس ELXبا موتور XY7P
۳,۳۳۸,۹۷۸,۰۰0
سفید، مشکی، خاکستری
90 روزه
تبدیل به پارس با موتور XU7P کد کلاس 35106 یا برنامه فروش 106210 و موعد تحویل 30 روزه
پارس سفارشی با موتور XU7P
۳,۰۹۵,۴۵۵,۰۰۰
سفید، مشکی، خاکستری
90 روزه
تبدیل به پارس با موتور XU7P کد کلاس 35106 یا برنامه فروش 106211 و موعد تحویل 30 روزه
 
بخشنامه جدید محصولات بهمن موتور ویژه متقاضیان عادی خودرو فیدلیتی پرایم در تیپ های یک و دو که از طریق سامانه یکپارچه ثبت نام کرده‌اند، مطابق با جدول زیر اعلام شد:
فروش یکپارچه فیدلیتی
گروه بهمن موتور بخش نامه جدید خود را ویژه تکمیل وجه متقاضیان عادی خودرو ریسپکت که از طریق فروش یکپارچه خودرو ثبت نام کرده‌اند، اعلام کرد. متقاضیان مطابق جدول زیر می‌توانند با پرداخت مبلغ نهصد و هفتاد و سه میلیون تومان خودرو خود را در هفته آخر آبان ماه امسال تحویل بگیرند:
 
فروش یکپارچه ریسپکت
 
سایپا زمان واریز مبلغ علی الحساب پیش‌پرداخت خود را برای محصول شاهین با موعد تحویل مهر الی آذر 1403 اعلام کرد. مطابق جدول زیر متقاضیان عادی خودرو شاهین در دومین طرح فروش یکپارچه باید مبلغ دویست و دوازده میلیون تومان بپردازند:
پیش فروش شاهین
فراخوان نوزدهم شرکت ایران خودرو، ویژه متقاضیان عادی سامانه یکپارچه خودرو با اولویت تحویل اسفند ماه امسال اعلام شد. آن دسته از متقاضیان که به عنوان بخش سوم اولویت زمستان 1402 یکی از خودروهای سورن پلاس دوگانه سوز، پژو 207 دستی، پژو 207 اتوماتیک و دنا پلاس را انتخاب کرده‌اند، مطابق جدول زیر لازم است مبلغ پیش پرداخت را بپردازند:
اخبار ایران خودرو
 
سایپا فراخوان دوازدهم خود را برای متقاضیان عادی خودروی شاهین با اولویت تحویل خرداد الی شهریور 1403 اعلام کرد. آن دسته از متقاضیان عادی شاهین که از طریق سامانه فروش یکپارچه خرداد ماه برای خرید این خودرو اقدام کردند و اولویت تحویل آن‌ها تابستان 1403 است، مطابق جدول زیر باید 212 میلیون و پانصد هزار تومان بپردازند:
پیش فروش سایپا
گروه خودرو خودرو سازی سایپا فراخوان مرحله دهم خود را برای سه محصول ساینا اس با گیربکس اتوماتیک، کوئیک پلاس با گیربکس اتوماتیک و ساینا اس، ویژه طرح عادی متقاضیان فروش یکپارچه خرداد ماه اعلام کرد. متقاضیان مطابق با جدول زیر از 25 مرداد می‌توانند با مراجعه سایت فروش شرکت سایپا مبلغ پیش پرداخت را بپردازند:
سایپا
فراخوان سایپا برای دو محصول ساینا اس و شاهین ویژه منتخبین طرح عادی که در دومین طرح فروش یکپارچه خودرو ثبت نام کرده‌اند، اعلام شد. متقاضیان می‌توانند با پرداخت مبلغ علی الحساب پیش پرداخت مطابق جدول زیر جهت تحویل خودرو با اولویت بهار 1403 و قیمت روز کارخانه در موعد تحویل، اقدام کنند:
پیش فروش سایپا
فراخوان مرحله هجدهم اولویت بندی سامانه یکپارچه خودرو، ویژه متقاضیان منتخب بخش دوم اولویت پاییز 1402 اعلام شد. متقاضیان طرح عادی هایما s7 که از طریق سامانه یکپارچه خودرو ثبت نام کرده بودند، مطابق جدول زیر می‌توانند با پرداخت مبلغ یک میلیارد و 7 میلیون تومان جهت دریافت 3 ماهه خودرو خود اقدام کنند:
فراخوان هایما s7
زمان واریز وجه و ثبت نام منتخبین سایپا در دومین طرح سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام شد. آن دسته از منتخبین که پیامک سایپا برای آن‌ها ارسال شده است یا در پروفایل سایپا شرایط پرداخت برای آن‌ها باز شده است، مطابق جدول زیر می‌توانند با پرداخت مبلغ علی‌الحساب خودروی خود را در اسفند امسال یا بهار 1403 تحویل بگیرند:
پیش فروش یکپارچه سایپا
فراخوان ایران خودرو برای متقاضیان تارا اتوماتیک ویژه بخش دوم اولویت پاییز اعلام شد. متقاضیان تارا اتوماتیک که در سامانه یکپارچه فروش خودرو ثبت نام کرده‌بودند، در صورتی که از طریق ایران‌خودرو پیامک دریافت کرده‌اند یا اسامی‌ آنها در سایت فروش اینترنتی ایران‌خودرو درج شده است، مطابق جدول زیر می‌توانند با پرداخت مبلغ 490 میلیون و 585 هزار تومان خودروی خود را 90 روزه تحویل بگیرند:
 
فراخوان تارا اتوماتیک
 
ششمین مرحله قرعه کشی خودرو توسط شرکت ایران خودرو از روز پنجشنبه 19 آبان 1401 آغاز خواهد شد و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت. طبق بخشنامه ایران خودرو، ثبت نام از طریق وبسایت ایران خودرو بوده  و دیگر در قالب سامانه یکپارچه نخواهد بود.
پنجمین مرحله قرعه کشی خودرو توسط شرکت ایران خودرو از روز پنجشنبه 5 آبان 1401 آغاز خواهد شد و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت. طبق بخشنامه ایران خودرو، ثبت نام از طریق وبسایت ایران خودرو بوده  و دیگر در قالب سامانه یکپارچه نخواهد بود.
چهارمین مرحله قرعه کشی خودرو توسط شرکت ایران خودرو از روز سه شنبه 12 مهر 1401 آغاز خواهد شد و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت. طبق گفته‌ی سخنگوی وزارت صمت، قرعه کشی های خودرو از‌این‌پس توسط وب‌سایت خودروسازان انجام شده و دیگر در قالب سامانه یکپارچه نخواهد بود. برای اطلاع از آخرین شرایط فروش ایران خودرو به مقاله زیر مراجعه کنید.
به دنبال وجود مشکلاتی در سامانه یکپارچه خودرو و عدم موفقیت متقاضیان برای ثبت نام خودرو، مرحله سوم قرعه کشی یک روز دیگر نیز تمدید شد و تا پایان روز شنبه 19 شهریور 1401 برقرار است.
به گفته دبیر کل صنایع خودرویی، زمان سومین مرحله ثبت نام و تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از 16 شهریور 1401 آغاز خواهد شد و به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت. همچنین به گفته ایشان تعداد خودروهای قابل عرضه در این طرح 60 هزار خودرو خواهد بود. وزارت صمت در تلاش است تا بتواند میزان تولید خودرو در سال جاری را به یک میلیون و ششصد هزار دستگاه تا پایان سال برساند. قابل ذکر است 50 درصد این ظرفیت قرعه کشی به طرح جوانی جمعیت و 20 درصد ظرفیت قرعه کشی به خودروهای فرسوده اختصاص می‌یابد.
در شرایط قبل متقاضیان خرید خودروهای شرکت های خودوسازی نظیر ایران خودرو، سایپا، گروه بهمن و غیره مستقیما به سایت هر یک از خودروسازان مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام می کردند. اما در قانون جدید برای حمایت از مصرف کنندگان واقعی، افزایش رضایت مردم و ایجاد شفافیت در قرعه کشی و ظرفیت های اختصاص یافته؛ تمامی شرکت ها موظف هستند تا به جای فروش خودرو در سایت های خود، محصولات را برای عرضه در این سامانه عرضه کنند.
ازین پس متقاصیان خرید خودرو باید تنها از طریق سایت سامانه یکپارچه فروش خودرو برای ثبت نام در قرعه کشی خودرو یا خرید خودرو بدون قرعه کشی اقدام کند. این سامانه به آدرس sale.iranecar.com از تاریخ 12 اردیبهشت در دسترس بوده و متقاضیان می توانند برای ثبت نام به آن مراجعه کنند.
از مزایای عرضه خودرو در سامانه یکپارچه:
ورود به سامانه یکپارچه فروش خودرو
نکته مهم: اگر پس از ورود صحیح اطلاعات با پیام نام کاربری یا رمز عبور اشتباه است مواجه شدید، مجددا درخواست فراموشی رمز عبور زده تا رمز عبور جدیدی را تعیین کنید. رمز جدید باید شامل حروف انگلیسی بزرگ و کوچک و یکی از علائم نگارشی باشد.
ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو
سامانه یکپارچه فروش خودرو
سپس به فرم بعدی متقل شده و باید اطلاعات تکمیلی خود را به طور صحیح وارد کنید.
اطلاعات تکمیلی سامانه خودرو
نکته مهم : حتما قبل از ثبت نام و وارد کردن اطلاعات تکمیلی، مشخصات آدرس محل سکونت و کدپستی خود را با سامانه سخا بررسی نمایید. در صورت مغایرت اطلاعات وارد شده با سامانه سخا در مراحل تخصیص خودرو و اعتبار سنجی دچار مشکل خواهید شد.
شماره شبای وارد شده حتما باید به نام خود متقاضی خرید خودرو از سامانه یکپارچه بوده و در صورت مغایرت از تخصیص خودرو به وی جلوگیری خواهد شد.
نکته مهم : در انتخاب طرح فروش بسیار با دقت عمل کرده و اشتباها از طرح هایی که مربوط به طرح جوانی جمعیت است انتخاب نکنید. چرا که این اشتباه موجب ابطال ثبت نام و جلوگیری از ثبت نام شما تا دو دوره بعدی خواهد شد.
برای ثبت نام در طرح های فروش خودرو چه در قالب فروش فوری خودرو یا پیش فروش خودرو رعایت شروط زیر لازم است:
ابتدا به سایت اصلی sale.iranecar.com مراجعه کرده و در قسمت میانی صفحه روی گزینه ” نتایج قرعه کشی” کلیک کنید. 
نتایج اصلی و رزرو ثبت نام قرعه کشی
در کادر مشخص شده، کد ملی یا کد رهگیری خود را که در زمان ثبت نام دریافت کرده اید را وارد نمایید، تیک من ربات نیستم را بزنید و روی جستجو کلیک کنید تا نتیجه را مشاهده نمایید.
نتایج قرعه کشی خودرو
عرضه محصولات در سامانه یکپارچه خودرو تنها محدود به خودروهای قرعه کشی نشده و خودروسازان خصوصی و دولتی مانند مدیران خودرو، کرمان موتور، سایپا و ایرن خودرو محصولات خود را در چارچوب خارج از فرآیند قرعه کشی نیز در این سیستم عرضه می‌کنند. این طرح ها شامل: فروش فوری خودرو، پیش فروش خودرو، مشارکت در تولید و فروش فوق العاده خواهد بود.
طرح های خارج از قرعه کشی سامانه تخصیص خودرو
دقت داشته باشید بعد از انتخاب طرح فروش مورد نظر مستقیما به سایت خودروساز مورد نظر منتقل شده و ادامه فرآیند ثبت نام را در آن‌جا ادامه خواهید داد. تمامی طرح های فروش آزاد خودروسازان در آدرس sale.iranecar.com/public/instant-sale قابل مشاهده است.
در حال حاضر با توجه به بخشنامه های فروش شرکت های خودروسازی، سند خودروها به مدت یک سال در رهن خودروساز است.
به طور کلی ثبت نام سامانه یکپارچه خودرو به صورت ماهانه برگزار خواهد شد.
من اللن باید چند سال منتظر وایسم که بتپنم ثبت نام کنم. چه مسخره بازیه چه کشوریه چیه آخه این
سیستم یکپارچه هم که دیگه مالیدن رفت، دوباره روز از نو روزی از نو
کاش ببینیم دفن شدن مسئولان این دو خودروساز و مسئولین مملکت رو در زباله دان تاریخ خدایاااا خودت کاری بکن مردم گناه دارن سرکار بشن
سلام و عرض ادب
لطفا اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه!
من خوردو در طرح یکپارچه ثبت نام کردم و حواسم نبوده شماره تماس رو اشتباه زدم الان رد زده برام وسیستم. باید چیکار کنم؟ از کجا باید پیگیری کنم؟
سلام من ثبت نام کردم
داخل جزئیات سفارشم زده
عدم احراز یعنی چی ؟
تو جاده هزار توتون پیکان خراب شده ملت تو تونل تا گردنه امام زاده هاشم یک ترافیک این چی جواب داری آقای قالیبافت جمع کنید درست خودرو نیاز اول زندگی هست اما واسی الویت فرسوده های آهنی وانسانی جمع بشه خیلی خوب یک جاده خوب کجاست بگین ۲۰ میلیون ماشین دارین میدین توتهران جا واسی ماشین نیست
من همه چیز رو قبول دارم اما مملکتی که خودرو ازسال ۸۲ تا الان ۲۰ سال کار کرده توایران یارو باز میبره میفروشه یکی باز یکمی دست کشی میکنه ۱۰ اونم داره آقا خودرو که ۲۰ سال کارکرده هم جان ملت وآلودگی ومصرف بنزین سوزاناش مثل لوله ۶ بنزین میخوره الویت فرسوده مملکتی هست که همچنان دولت فقط طرح ۳ فرزندی نمیدونم ملت خل کردی زنی که ۳ فرزند راننده نیست داستان چیه تو جاده به همه ماشین میدین
سلام و تبریک سال جدید
متاسفانه در طرح یکپارچه فروش خودرو وزارت صمت ، کل محدودیت های داشتن پلاک فعال و گواهی نامه و عدم خرید۴۸ماه گذشته و… جهت طرح جوانی جمعیت لحاظ شده .
از وزارت صمت و ایرانخودرو و سایپا استعلام کردم
سلام ۲۷ اسفند انصراف زدم از سایت الان ۸ فروردینه هنوز پولم مسدوده چرا ازاد نمیکنید
بخدصاحبان خودروفرسوده هم خوانواده دارن به اجبارسوارره ماشین گرازه میشیم ازسرنداری بدبختی چراقای قلیباف سهمیه خودرو فرسوده رابرداشت بایدجوابگوی مابدبختا بشه من با 5نفرسواره خودروفرسودهم تابحال هم ازهیچ خودروسازی ماشین نگرفتیم
بلاخره تکلیف خودروهای فرسوده چی میشه
باسلام مشکل ثبت نام دارم از این جهت که حسلب وکالتی باز کردم و مبلغ هم موجود هست اما وارد که میشم میگه حساب وکالتی ندارید 124 هم که پاسگو نیست .با کی تماس بگیرم ؟
منم دقیقا همبن مشکل دارم 29اردیبهشت تکمبل وجه کردم.. الان کددملی خطا میده چیکار کنم کجا مراجعه کنم.. هم حسابم 100ت داره هم وکالتی شده… فقط تکمیل وجه اخرین روز بود که جمعه افتاذه تقصیر ما چیه با این بدبختی پول جور کردیم…
آدرس کوت‌عبدلله اریا کوی‌شریعتی یک‌خیابان‌۱۰ بعد از فشار قوی
چرا سامانه یکپارچه قسمت ثبت نام باز نمیشه
تیگو7پرو
دولت خودرو سال 90رو جم میکنه پیکان ۶۰ سال پیش هست مقصود تون خالی کردن جیف ملت دیگه همه شناختتون اولویت فرسوده های مملکت سواری از همه چیز خوب پول درآوردین طلاشده ۳ میلیون مملکت جوانان همه رو اسیر کردین حالا به یک دسته میگین بچه بیارن جوجه کشی که نیست
سلام ادمین جان یه برسی میکنید چرا نمیشه وارد سایت شد؟
چقد زمان میبره سامانه یکپارچه ثبت نام تایید کنه. من دو روز ثبت نام کردم میخوام وارد بشم میگه باید پیامک تایید احراز بیاد براتون
از الان سایتش بسته هست چرا باز نمیشه
سلام کسی که اسمش درقرعه کشی درمیادشرایط اقساطی خودروبرایش چطوری است پیش پرداختش ‌اقساطش به چه صورت هست
Gvg
405
انشالله روزی بیاد که‌ نیازی نباشه دیدگاه بنویسم
سیستم یکپارچه هم که دیگه مالیدن رفت، دوباره روز از نو روزی از نو
کاش ببینیم دفن شدن مسئولان این دو خودروساز و مسئولین مملکت رو در زباله دان تاریخ
کودم سایت ثبت کنیم
آیا با ثبت نام تواین خبرنامه هرموقع که وقت ثبت نام باشه به مااطلاع میدن ؟
سلام وقتتون‌بخیر ، بعد از گذشته عمری شرایط فراهم شده میخام خودرو ثبت نام کنم ولی شانس ما ایران‌خودرو ثبت نام نداره، ممکنه بفرمایید اولین شروع ثبت نام دنیا چه ناریخیه؟؟ تو دو خدا مارو گیره دلال ها نندازید
سلام وقتتون بخیر.میشه بگین آخرین مرحله چه تاریخی بوده و چندمین مرحله هست..سوم یا چهارم؟؟تاریخش هم لطف کنید اعلام بفرمایید ممنونم
سلام. ثبت نام آخرین مرحله قرعه کشی در تاریخ 13 مهر 1401 انجام شده و چهارمین مرحله فروش در سال جاری بوده است.
سلام خسته نباشيد ببخشيد من وقتى رمز ورود رو مىدم ميگه اشتباه است ولی من درست میدم چه بايد كرد
سلام. دوست عزیز برای ثبت نام خودرو باید از سایت خودروسازی ها استفاده کنید.
تا زمانی که ما ثبت نام داشته باشیم خودرو هم گرون میشه هم دستمان نمی گیره چرا؟چون میگن چه ملت خوبی هرچه گرونتر صف بیشتر
سلام طرح مادران فرزند دوم بأيد از تاريخ ١٩ ابان ١٤٠٠ به بعد متولد شده باشد جواب ميدادين ممنون ميشدم
سلام. پس از تاریخ 28 آبان 1400.
یعنی چی
24 آبان هست یا 28
سایپا که زده 19 آبان
این پاسخ بر اساس بخش نامه ی منتشر شده ایران خودرو در طرح فروش سوم بوده است.
با سلام
بنده در طی شلوغی ثبت‌نام دوره سوم، چند بار اقدام کردم که ثبت نام به دلیل شلوغی انجام نمیشد که در یک مورد نوشت که، کاربر در طرح قرعه‌کشی ثبت‌نام کرده است و امکان ثبت‌نام مجدد ندارد.
ولی کد رهگیری نتونستم بگیرم
آیا من تونستم ثبت.نام کنم یا نه؟
سلام، نتیجه چی شد، برا من هم چنین اتفاقی افتاذ
البته منظورم راهنمایی کردن بود
سلام
می خوام وارد سایت بشم و ثبت نام کنم برای پدرم، که وقتی وارد ثبت نام میشم میگه قبلا اطلاعات ثبت شده( در قرعه کشی قبلی ثبت‌نام کردن ولی برنده نشدن)‌. از گزینه ورود هم بخوام استفاده بکنم رمز عبور قبلی رو فراموش کردن، فراموشی رمز عبور رو که می‌زنیم جهت ارسال پیامک تایید و … هیچ پیامکی نمیاد. ممنون میشم مشکل رو حل کنین تا جا نمونیم
منتظر پاسخ شما هستیم
سلام سامانه در دو روز گذشته اختلال داشت. امروز مجدد تلاش بفرمایید
آقا این سایت از دیروز اصلا بالا نمیاد.
سلام امروز 17 شهریوره و اومدیم یه خودرو ثبت نام کنیم. 2 روزه درگیره سامانه تخصیص خودرو هستیم که خیلی اذیت میکنه. در ورود به من خطای رمز میده، میزنم فراموشی رمز و نهایتا سامانه نمیتونه رمز رو عوض کنه و زنگ میزنم پشتیبانی که اونم همیشه اشغاله. همه کارا اینجوری معیوب و ناقص انجام میشه. واقعا تاسف باره
سلام ما ثبت نام کردیم خداروشکر اسممون هم دراومد ممنون از سایت محترم ایران خودرو
باسلام
سی ویکمین باربودکه باکدملی پسرم وخودم ثبت نام کردیم
ودوباره مایوس شدیم اماسوال من اینه
فروردین۱۴۰۱تقاضای خودرو۳میلیون بود
ازاردیبهشت که وزارت صمت این فرعه کشی روبه عهده گرفت
دردوره اولش۴میلیون و۲۰۰هزارودردوره دوم۶میلیون و۵۰۰متقاضی حائض شرایط ثبت نام کردند
۱_آیاجمعیت ایران درعرض۲ماه دوبرابرشد؟
۲_افرادی که نیازنداشتندالان نیازپیداکردن؟
۳_وزارت صمت عملکردضعیفتری دارد؟
وهزاران سوال دیگر……
آب درهاون بکوبیم ومنتظرمعجزه باشیم
همش دروغ و کلک این دو فرغون سازه وگرنه چه اتفاقی افتاده که تعداد شرکت کننده ها یه دفعه سه میلیون بیشتر شده . واقع از ماست که بر ماست .ثبت نام کنی واسه آشغالهایی که تا دو سال پیش التماس میکردن شرایطی بدن به مردم کسی نمیگرفت .مقایسه کنید با کشورهای دیگه ببینید ما کجای کاریم
جمعیت دو برابر نشد رفیق افرادی گه واسه هر کدام از اعضای خانواده اشون گواهیناهگه گرفتن زیاد شده.حالا ببین یکی دو سال دیگه با این وضعیت گواهینامه دادن چقدر درصد تصادفات میره بالا.شاید ده برابر
دقیقا درسته..برو تو خیابان روانی میشی ابس که راننده ناشی که هیچ …اشی زیاد شده.هرکسی ازننه اش قهر کرده شده راننده تازه همه هم شوماخر..لعنت به این بی فرهنگی ..طرف معنی تابلوها و قوانین حق تقدم و رانندگی رو نمیدونه میاد تو خیابون فقط فحش ونفرین برای خودش میخره و باعث تصادف ومرگ ومیر میشن وهمه اول یه جاده چالوس هم میرن…خخخ
لطفا بفرمایید به فرزندآوران ماشین رایگان اهدا کنند چون قشر زحمتکش جامعه هستند
فرمودیم !! گفتند چشم . اما حساب کتاب دارد.. هر ۸ فرزند دو حلقه لاستیک پراید. به ازایه هر یکعدد بیشتر ۵۰ لیتر بنزین سهمیه ای کارتتون شارژ میشه !!
دوباره یاد اوری بفرمایید
شبا زیاد زحمت کشیدن لابد
چه زحمتی؟؟؟؟؟؟
همون که فرزند آوری کردی زحمت میخواد دیگه پس چرا اینقد احترام میزارن بخاطر زحمت زیاد شماس قدر دانی میکنن فکر کنم برای چهار قلو یه پراید رایگان در نظر گرفتن البته پرااااااداااااا
سلام کی ثبت نام جدید شروع میشه؟؟
سلام وعرض ادب
مدت زمانی یک ماهه برای ثبت نام خیلی زیاده
حده اقل هفته ای یکبار جهت ثبت نام زمان خوبی است
یا برای طرح فرزنداوری بهتراست ایران‌خودرو بدون قرعه کشی خودرو رو عرضه کنه
بدا به حال فرزندی که انگیزه تولیدش نیاز اولیه بشر باشد
داداش خودرو نیاز اولیس ؟؟
احتمالا درسای ابتدایی تو هنوز خوب یاد نگرفتی
که خودرو رو جزو نیاز اولیه میبینی
البته شما مقصر نیستید جامعه ایران اونقدر رفاه زده شده که همه میخوان در سطح ۱جامعه گذران زندگی کنن چیزی که هیچ جای دنیا وجود نداره
سلام از کدوم دوران پرت شدی تو قرن بیست و یک ؟؟ قرن پنجم یا ششم هجری قمری یا قبلترش ؟؟ شما یا معنی رفاه را نمیدانی یا سطح یک جامعه ! یا هنوز بهت نگفتن نیاز اولیه و ثانویه و … یک متغیر در زمانه !! یا مثل مردم کره شمالی که در فیلم آلیور تویست. جهان توسعه یافته را بهشون نشان دادند! همه جهانو تماشا کردی !!! ضمنا اون جایی که گفتی. بغل دست هیچ کجایه جهان! اونجا دهه شصت یا هفتاد میلادی خودرو شد مثل مسواک .هر یک نفر میتونه یکی داشته باشه البته در سن مخصوص… بیشتر »
آقای دندونپزشک زیاد حرص نخور، فردی که بچه دوست داره و از پس تربیت و تامین نیازهاش برمیاد از این لطف خدا بهره مند میشه. اگه قراره با مشکلات اقتصادی قید لذت داشتن بچه رو بزنیم ایران که هیچ، کل دنیا بیخیال فرزندآوری میشن. پول به تنهایی لازمه ی تربیت بچه نیست، بنده خدا بچه ی دوم رو داره میخواد از امتیازی که براش در نظر گرفتند استفاده کنه، دیگه انقدر فلسفه و تاریخ و پزشکی نیاز نبود، همینطور گیاه شناسی
هرچی میکشیم از بی سوادایی مثل شماست تمام
خوب آره پول خودشون رو میبینن انگیزه‌اش زیاد خدا قوت بده به یک دسته بیارن راحت باشن ۴ آوردن خونه هم میدن
همراه مکانیک، همراه مطمئن شما در فرآیند خرید و فروش خودرو‌ست. این مجموعه با تجریه‌ی هزاران همراهی در خرید و با ارائه‌ی خدمات همه جانبه‌ی خودرویی، در مسیر خلق بهترین تجربه‌ی ممکن از خرید و فروش، کنار شماست.
با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک، یک دستیار متخصص خودرویی داشته باشید و از خدمات متنوع این شرکت بهره‌مند شوید.

source
تولید محتوا

توسط autokhabari