wp-header-logo-448.png


کرمان موتور یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌کننده‌های خودرو در طرح فروش یکپارچه اخیر بود که محصولاتش متقاضیان زیادی داشت. البته افزایش قیمت‌ها و گاه تأخیرهای زیاد در تحویل خودرو باعث شد درصد بالایی از متقاضیان از خرید خودرو انصراف بدهند؛ اما بقیه متقاضیان می‌خواهند بدانند خودروی ثبت‌نامی آن‌ها در چه وضعیتی است. اگر شما جزو دسته دوم هستید، با ما تا انتهای مطلب همراه باشید؛ می‌خواهیم نحوه پیگیری وضعیت خودروی ثبت نامی کرمان موتور و روش‌های مختلف آن را بررسی کنیم.
عناوین این مطلب
برای اطلاع از نتایج قرعه‌کشی،‌ به وب‌سایت رسمی سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی مراجعه کنید و با استفاده از کد ملی و رمز عبور وارد سامانه شوید. برای مشاهده نتیجه ثبت‌نام باید به قسمت جزئیات سفارش مراجعه کنید.
 
کرمان موتور برای پیگیری وضعیت خودروی ثبت‌نامی یک وب‌سایت اختصاصی فراهم کرده است. متقاضیان می‌توانند هم به‌صورت اینترنتی و هم به‌صورت حضوری از وضعیت خودروی ثبت‌نامی خود مطلع شوند. در ادامه تمام راه‌های پیگیری خودروی ثبت‌نامی کرمان‌موتور را بررسی کرده‌ایم.
۱. به وب‌سایت رسمی کرمان موتور به آدرس https://kermanmotor.com/ مراجعه کنید.
صفحه اصلی وبسایت کرمان موتور
۲. کمی به پایین صفحه اسکرول کنید تا گزینه «پیگیری وضعیت خودرو» را پیدا کنید.
۳. در این صفحه نیاز است تا طبق تصویر «شماره درخواست یا قرارداد/شماره دعوتنامه» و «کد ملی» خود را وارد و سپس گزینه جستجو را انتخاب کنید.
وبسایت پیگیری وضعیت خودرو ثبت نامی کرمان خودرو
در روش حضوری نیاز است با در دست داشتن مدارک شناسایی و مدارک خرید خودرو، به نمایندگی کرمان موتور (همان نمایندگی‌ای که هنگام خرید خودرو انتخاب کرده بودید)، مراجعه کنید.
یک روش دیگر پیگیری خودروی ثبت‌نامی کرمان‌موتور، تماس تلفنی با اپراتور است. شما می‌توانید شماره‌گیری ۰۲۱۴۲۷۲۴ و ارائه اطلاعاتی که اپراتور از شما می‌خواهد، در ساعات اداری و روزهای غیرتعطیل وضعیت خودروی ثبت‌نامی خود را پیگیری کنید.
بیایید برخی از بخش‌های وب‌سایت کرمان موتور را که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، بررسی کنیم. این بخش‌ها شامل ثبت‌نام برای فروش، طرح‌های فروش و پیگیری وضعیت خودرو می‌شود که پیش‌تر آن را بررسی کردیم.
برای استفاده از برخی خدمات کرمان موتور مانند ثبت‌نام خرید خودرو نیاز است تا در وب‌سایت کرمان موتور ثبت‌نام کنید. برای این کار، گام‌های زیر را طی کنید:
۱. ابتدا وارد وب‌سایت رسمی کرمان موتور به آدرس https://kermanmotor.com/ شوید. کمی به پایین صفحه اسکرول کنید تا بخش فروش اینترنتی را پیدا کنید.
ثبت نام سایت کرمان موتور
۲. با انجام مرحله قبل، وارد صفحه زیر می‌شوید. برای شروع ثبت‌نام، باید گزینه «ثبت‌نام جدید» را انتخاب کنید.

۳. در صفحه جدید، اطلاعات شخصی، شغل، محل سکونت، تحصیلات و دیگر اطلاعات موردنیاز را وارد کنید. اطلاعات را با دقت وارد کنید تا در مراحل بعد دچار مشکل نشوید.

 

۴. درنهایت، شماره شبای ۲۶ رقمی خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که اطلاعاتتان باید با اطلاعاتی که درج کرده‌اید، مطابقت داشته باشد. بعد از وارد کردن شماره شبا روی گام بعدی کلیک کنید.
۵. در ادامه کد فعال‌سازی برایتان ارسال خواهد شد و صفحه جدیدی برایتان باز می‌شود که از شما می‌خواهد کد فعال‌سازی را وارد کنید. کد فعالسازی را وارد و دکمه ثبت را انتخاب کنید تا ثبت‌نام‌تان تکمیل شود.

 
۶. بعد از تکمیل ثبت‌نام، دوباره از صفحه اصلی بخش «فروش اینترنتی» را انتخاب کنید و در مرحله بعد به‌جای «ثبت‌نام جدید» روی «ثبت‌نام کرده‌ام» کلیک کنید.
۷. صفحه‌ای باز می‌شود که از شما می‌خواهد کد ملی و شماره همراه خود را وارد کنید. درصورتی‌که مراحل پیشین را درست انجام داده باشید، وارد صفحه خرید خودرو خواهید شد.

در این بخش شما می‌توانید طرح‌های فروش کرمان موتور در سامانه یکپارچه را مشاهده کنید. برای ورود به بخش طرح‌های فروش،‌ گام‌های زیر را طی کنید.
۱. ابتدا از قسمت سربرگ اصلی وب‌سایت، گزینه فروش را انتخاب کنید.
سربرگ اصلی سایت کرمان موتور
۲. در صفحه جدید،‌ خدمات فروش کرمان موتور را مشاهده می‌کنید که با انتخاب طرح‌های فروش می‌توانید خودروهای قابل‌خرید کرمان موتور در سامانه یکپارچه را مشاهده کنید. (می‌توانید مستقیما از طریق این لینک وارد صفحه طرح‌های فروش شوید.)
صفحه فروش کرمان موتور
بخش وضعیت پرداخت یکی دیگر از بخش‌های خدمات فروش است که بعد از ورود به قسمت فروش، از قسمت سربرگ اصلی سایت می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

در این بخش شما قادر خواهید بود تا درخواست واگذاری مجدد، درخواست شناسه قبض و پرداخت برای تسویه اصل و درخواست شناسه قبض و پرداخت برای تسویه جریمه را انتخاب کنید.

بخش صدای مشتری یکی از قسمت‌های مهم وب‌سایت کرمان‌موتور است که در آن کاربران می‌توانند با قسمت‌های فروش، خدمات پس‌ازفروش و نمایندگی ارتباط برقرار کنند و مسائلی مانند انصراف از خرید، خسارت دیرکرد، تعمیرات، قطعات، گارانتی و … را پیگیری کنند. برای دسترسی به این بخش ابتدا در صفحه اصلی کمی به پایین بروید تا بخش «صدای مشتری» را پیدا کنید. (می‌توانید روی این لینک کلیک کنید تا مستقیما به صفحه صدای مشتری وارد شوید.)
بعد از ورود به این بخش می‌توانید موضوع و بخش موردنظر را انتخاب کنید و در قسمت مشخصات پیام بعد از وارد کردن اطلاعات موردنیاز، پیام خود را به واحد مربوطه بفرستید.

با وجود وعده‌های خودروسازان مبنی‌بر تحویل خودرو در سریع‌ترین زمان ممکن، بسیاری از متقاضیان به‌دلیل به‌تعویق افتادن تحویل خودرو به سال بعد توسط خودروسازان، از خرید خودرو انصراف داده‌اند. از طرفی آن دسته از افرادی که قرار بود خودروی خود را در مدت ۲ تا ۳ ماه دریافت کنند هم هنوز پاسخ مناسبی از برخی خودروسازان دریافت نکرده‌اند.
طبق ابلاغیه جدید سازمان حمایت، چنانچه درباره میزان قیمت، صادرنشدن دعوتنامه تکمیل وجه یا امتناع از عرضه خودرو شکایت دارید، به اداره صمت استان محل سکونت خود مراجعه و شکایت خود را ثبت کنید.
اگر از نمایندگی شکایتی دارید، با مراجعه به واحد CRM شرکت کرمان موتور از طریق مراجعه به صفحه صدای مشتری، مراجعه حضوری یا تماس با شماره تلفن ۴۲۷۲۴ امکان ثبت شکایت دارید.
طبق قانون حمایت از مصرف‌کننده، خودروساز و مراجع مربوطه موظف هستند طی ۳۰ روز به شکایات رسیدگی کنند.
 
خیر برای اطلاع از نتایج، باید از کد ملی و رمز عبوری که در زمان ثبت‌نام در سامانه یکپارچه انتخاب کرده‌اید، استفاده کنید.
راحت‌ترین روش پیگیری، استفاده از وبسایت رسمی کرمان موتور است که در این مقاله به آن پرداختیم، این روش در هر زمان و مکانی قابل استفاده است.
کرمان موتور دلیل تأخیر در تحویل خودروهایش را نبود خودرو در کارخانه، کمبود قطعات، کندی روند واردات و نوسانات ارز اعلام کرده است.
چگونه خودرو را از پارکینگ ترخیص کنیم؟ (لیست مدارک + مراحل)
چطور خودرو را در سامانه یکپارچه تغییر دهیم؟
تصادف ساختگی چطور تشخیص داده می‌شود و چه مجازاتی دارد؟
بهترین بیمه شخص ثالث را با توجه به چه معیاری انتخاب کنیم؟
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مقالات پربازدید
شرایط اسقاط خودروهای فرسوده و مراحل آن در سال ۱۴۰۲ + اخبار مرتبط
مدارک، مراحل و شرایط تعویض پلاک خودرو در سال ۱۴۰۲
مدارک لازم برای تمدید گواهینامه رانندگی، مراحل و هزینه آن
علل استارت نخوردن ماشین و نحوه برطرف‌ کردن آن
۱۱ دلیل روشن شدن چراغ چک خودرو که باید بررسی شود
انواع صدای ماشین و ۱۲ مشکلی که می‌تواند دردسرساز شود
علت جا نرفتن دنده خودرو و یا سخت جا رفتن آن چیست؟
علت ریپ زدن ماشین در شرایط مختلف چیست؟
شرایط گرفتن معاینه فنی خودرو و مدارک لازم در سال ۱۴۰۲
نکات نوشتن قولنامه ماشین به همراه نمونه قولنامه
جدیدترین مقالات
علت باد گرم کولر ماشین + ترفندهای نگهداری و استفاده از کولر خودرو
کارشناسی فیدلیتی
کارشناسی رانا
همه‌چیز درباره ردیاب خودرو؛ از انواع تا بهترین مکان‌های نصب ردیاب ماشین
کارشناسی چانگان

source
تولید محتوا

توسط autokhabari