جدیدترین شرایط عرضه خودروهای وارداتی را در پدال بخوانید:

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

مرحله هفدهم ثبت نام خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه – تیر ۱۴۰۳

به اطلاع کلیه افراد واجد شرایط در ماده ۴ دستورالعمل تنظیم بازار خودرو سواری (مصوبه جلسه ۵۴۳ شورای رقابت) می‌رساند، از روز سه‌شنبه مورخ  ۱۹ /۰۴/ ۱۴۰۳ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز یکشنبه ۲۴ /۰۴/ ۱۴۰۳ می‌توانند ثبت‌نام انجام داده و پنج اولویت از سبد محصولات اعلامی انتخاب نمایند.

متقاضیان محترم باید از تاریخ دوشنبه  ۱۸ /۰۴/ ۱۴۰۳ تا ساعت ۱۲:۰۰ روز شنبه ۲۳ /۰۴/ ۱۴۰۳ یکی از حساب‌های خود را فقط نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه  به نام خودرو وارداتی وکالتی و مبلغ پنج میلیارد ریال مسدود نمایند

آن دسته از متقاضیان محترم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام نموده و در سامانه عرضه خودروی وارداتی اولویت دارند تنها در این عرضه اولویت ایشان حفظ و درصورت عدم انتخاب پنج اولویت از سامانه حذف میگردند و در عرضه های آتی همانند سایر متقاضیان بر اساس شرایط اعلامی باید اقدام نمایند.


مرحله شانزدهم ثبت نام خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه – تیر ۱۴۰۳

بنابر اطلاعیه منتشر شده در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی، شانزدهمین مرحله فروش ۳۱ خودروی جدید سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی از برندهای هاوال، سانگ یانگ، هوندا، لاماری، سوزوکی، جتا، نیسان، فیات، تویوتا، بستیون، هونگچی، ونوسیا و اشکودا برقرار است:

به گزارش پدال، بنابر اطلاعیه منتشر شده در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی متقاضیانی که اسفند سال گذشته ثبت نام اولیه را انجام داده اند و تا به حال طی اولویت بندی‌ها هیچ خودرویی به آن ها تخصیص نیافت و یا افرادی که به طور کلی تا به حال در انتخاب اولویت ها شرکت نکرده اند، می توانند از یکشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ به سایت saleauto.ir مراجعه کرده و از میان خودروهای عرضه شده، سه اولویت را انتخاب کنند.

  • ذکر این نکته ضروری است که این دسته از افراد تنها یک مرحله دیگر فرصت برای خرید دارند، در صورت عدم انتخاب نوبت آن‌ها به طور کامل حذف خواهد شد.

خودروهای قابل فروش با قیمت پایه قطعی

ردیف عرضه کننده برند مدل قیمت قطعی
۱ برساوش Toyota Levin 1800 cc Hybrid 2023 ۱۹.۷۳۶.۴۰۰.۰۰۰
۲ برساوش Toyota Levin 1200 cc 2023 ۲۰.۶۹۴.۴۰۰.۰۰۰
۳ آمیتیس گستر نگاه پیشگام Nissan Sylphy ۱۷.۵۷۸.۴۰۰.۰۰۰
۴ مکث موتور Venucia D60 plus ۱۵.۰۶۲.۰۰۰.۰۰۰
۵ جهان نوین آریا Nissan Sunny ۱۱.۰۷۱.۴۰۰.۰۰۰
۶ پارسیان موتور Fiat r500 ۱۸.۳۳۵.۰۰۰.۰۰۰
۷ بی ام کار Bestune T77 ۱۶.۵۱۶.۰۰۰.۰۰۰
۸ بی ام کار Hongqi H5 ۲۲.۹۱۸.۰۰۰.۰۰۰
۹ پارس ساتر هوشمند Skoda SUPERB A/T 1.4T MODEL2023 ۲۲.۲۴۲.۴۰۰.۰۰۰
۱۰ معین خودرو ایرانیان Toyota Levin 1800 cc Hybrid 2023 ۱۹.۷۳۶.۴۰۰.۰۰۰
۱۱ معین خودرو ایرانیان Toyota Levin 1200 cc 2023 ۲۰.۶۹۴.۴۰۰.۰۰۰
۱۲ ماموت خودرو Jetta VS7 1.4CC ۲۰.۷۶۴.۰۰۰.۰۰۰

خودروهای قابل فروش با قیمت پایه علی الحساب

ردیف عرضه کننده برند مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی (ریال)
۱ بی ام کار SsangYong Korando 2wd ۱۹.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ بی ام کار SsangYong Korando awd ۱۹.۷۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ بی ام کار Haval H6 ۱۸.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۴ آذریورد سال Honda City ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۵ آرین پارس موتور Lamari Ema-HEV ۱۶.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۶ نامی خودرو Nissan Sylphy ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۷ نامی خودرو Nissan Kicks ۱۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۸ آریا کار Toyota Levin 1800 cc Hybrid 2023 ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۹ آریا کار Toyota Corolla 1200 2024 ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۰ معین خودرو ایرانیان Toyota Corolla 1200 2023 ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۱ برساوش Toyota Corolla Cross 2000 cc ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۲ آرین پارس موتور Mitsubishi Outlander M-Line ۱۸.۹۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۳ آرین پارس موتور Mitsubishi Outlander L-Line ۱۸.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۴ آرین پارس موتور Mitsubishi Outlander H-Line ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۵ راساموتور خاور میانه Suzuki Grand Vitara ۱۶.۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۶ راساموتور خاور میانه Suzuki FRONX_ Hybrid ۱۴.۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۷ راساموتور خاور میانه Suzuki Baleno ۱۲.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۸ راساموتور خاور میانه Suzuki Ciaz ۱۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۹ ماموت خودرو Jetta VS5 1.4CC ۱۶.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰

مرحله پانزدهم عرضه خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه – خرداد ۱۴۰۳

بنابر اطلاعیه سامانه یکپارچه، عرضه ۱۰ خودروی وارداتی از برندهای تویوتا، سوزوکی، هوندا، اشکودا و نیسان آغاز شد.

به گزارش پدال، بنابر اطلاعیه منتشر شده در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی صرفا متقاضیانی که اسفند سال گذشته ثبت نام اولیه را انجام داده اند و تا به حال طی اولویت بندی‌ها هیچ خودرویی به آن ها تخصیص نیافت و یا افرادی که به طور کلی تا به حال در انتخاب اولویت ها شرکت نکرده اند، می توانند از دوشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ به سایت saleauto.ir مراجعه کرده و از میان خودروهای عرضه شده، سه اولویت را انتخاب کنند.

 


مرحله سیزدهم عرضه خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه – اردیبهشت ۱۴۰۳

بنابر اطلاعیه سامانه یکپارچه، عرضه ۱۴ خودروی وارداتی از برندهای تویوتا، هیوندای، هوندا، کیا، اشکودا و نیسان آغاز شد.

به گزارش پدال، بنابر اطلاعیه منتشر شده در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی متقاضیانی که اسفند سال گذشته ثبت نام اولیه را انجام داده اند و تا به حال طی اولویت بندی‌ها هیچ خودرویی به آن ها تخصیص نیافت و یا افرادی که به طور کلی تا به حال در انتخاب اولویت ها شرکت نکرده اند، می توانند از دوشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ به سایت saleauto.ir مراجعه کرده و از میان خودروهای عرضه شده، سه اولویت را انتخاب کنند.


مرحله دوازدهم عرضه خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه – اردیبهشت ۱۴۰۳

بنابر اطلاعیه سامانه یکپارچه، عرضه ۵ خودروی وارداتی از برندهای هونگچی، لاماری، هوندا، JMC و نیسان آغاز شد.

به گزارش پدال، بنابر اطلاعیه منتشر شده در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی متقاضیانی که اسفند سال گذشته ثبت نام اولیه را انجام داده اند و تا به حال طی اولویت بندی‌ها هیچ خودرویی به آن ها تخصیص نیافت و یا افرادی که به طور کلی تا به حال در انتخاب اولویت ها شرکت نکرده اند، می توانند از یکشنبه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ به سایت saleauto.ir مراجعه کرده و از میان خودروهای عرضه شده، سه اولویت را انتخاب کنند.

بروزرسانی:

در بروزرسانی سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی مشخص شد مدل H5 هونگچی به اشتباه درج شده و خودروی مدنظر در سامانه، هونگچی برقی EQM5 است. اضافه بر این خودروی جک جی سون برقی نیز به لیست خودروهای برقی سامانه افزوده شده است.


مرحله یازدهم عرضه خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه – اسفند ۱۴۰۲

بنابر اطلاعیه سامانه یکپارچه، عرضه ۹ خودروی وارداتی از برندهای سوزوکی، فیات، لاماری، هوندا، دانگ فنگ و نیسان آغاز شد.

به گزارش پدال، بنابر اطلاعیه منتشر شده در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی متقاضیانی که اسفند سال گذشته ثبت نام اولیه را انجام داده اند و تا به حال طی اولویت بندی‌ها هیچ خودرویی به آن ها تخصیص نیافت و یا افرادی که به طور کلی تا به حال در انتخاب اولویت ها شرکت نکرده اند، می توانند از سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ به سایت saleauto.ir مراجعه کرده و از میان خودروهای عرضه شده، سه اولویت را انتخاب کنند.

خودروهای عرضه شده با قیمت پایه قطعی

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی
۱ پارسیان موتور مانلی Fiat فیات ۵۰۰ ۱۸.۳۳۵.۰۰۰.۰۰۰
۲ راسا موتور خاورمیانه Suzuki سوزوکی سیاز ۱۱.۵۵۲.۰۰۰.۰۰۰
۳ راسا موتور خاورمیانه Suzuki سوزوکی بالنو ۱۲.۴۷۸.۰۰۰.۰۰۰
۴ جهان نوین NISSAN نیسان سانی ۱۱.۰۷۱.۴۰۰.۰۰۰
۵ آرین پارس موتور Lamari لاماری هیبریدی HEV 2023 ۱۵.۴۳۴.۰۰۰.۰۰۰
۶ معین خودرو ایرانیان Honda هوندا وزل ۲۰۲۳ ۱۷.۳۲۸.۰۰۰.۰۰۰
۷ ایران خودرو Dongfeng شاین مکس ۱۲.۸۶۹.۰۰۰.۰۰۰

قیمت مندرج در جدول بالا، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره‌گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و… به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد.

خودروهای عرضه شده با قیمت علی الحساب

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی
۱ راسا موتور خاورمیانه Suzuki جیمنی ۵ درب ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ راسا موتور خاورمیانه Suzuki فرانکس ۱۲.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰

قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند.

قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می‌گردد. ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم اعلامی و مصوب توسط شورای رقابت خواهد بود. قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.

کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد. آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مرحله قبل، اولویت اول خودروی انتخابی ایشان لحاظ شده است، امکان تغییر سفارش را ندارند. ولی آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که اولویتهای بعدی انتخابی ایشان لحاظ شده است و هنوز دعوت نامه ای از شرکت‌ها دریافت نکرده‌ و تمایل به انتخاب یکی از خودروهای فوق را دارند، می‌توانند در این مرحله با مدنظر قراردادن موارد ذیل نسبت به لغو سفارش خود و انتخاب خودروی جدید بر اساس فهرست فوق اقدام نمایند.

میانگین امتیازات ۴ از ۵

از مجموع ۲۱۶ رای

source

توسط autokhabari