چند روز پس از انتشار تصاویر اولیه، اکنون نسخه بروزرسانی شده از دو محصول تاتا به اسامی هری یر و سافاری به صورت کامل معرفی شده­‌اند.

تاتا هری یر از سال 2018 در بازار حضور دارد، درحالی‌که تاتا سافاری به عنوان نسخه بدنه بلند از این مدل، از سال 2021 و در دو نسخه شش یا هفت نفره به فروش می‌­رسد.

هیچ‌کدام از این 2 مدل در پایان سال گذشته حتی در میان 30 مدل پرفروش بازار خودروی هند نیز قرار نداشتند. بنابراین خودروساز هندی تصمیم گرفته است، با اعمال برخی تغییرات، شانس آن‌ها را افزایش دهد.

طراحی تاتا هری یر و سافاری 2023

تغییر در طراحی چراغ‌های جلو، عقب و دیلایت، جلوپنجره، سپرها، طرح جدید رینگ‌ها در ابعاد 17، 18 یا 19 اینچ و چند رنگ جدید، ظاهر این دو محصول را تغییر داده است.

ابعاد بدنه تاتا هری یر در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 4.605، 1.922 و 1.718 متر اعلام شده، که نسبت به مدل قبلی، به ترتیب 7، 28 و 12 میلیمتر افزایش یافته است.

ابعاد بدنه تاتا سافاری در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.668، 1.922، 1.795 و 2.741 متر اعلام شده، که به جز فاصله محوری، در سایر بخش‌ها با افزایش جزئی مواجه شده است.

کابین و امکانات تاتا هری یر و سافاری 2023

در فضای کابین تاتا هری یر یا سافاری با طراحی جدید کنسول میانی، فرمان و نمایشگر مرکزی، با مدل‌های قبلی فاصله دارد. تاتا ضمن استفاده از مواد با کیفیت بهتر، دکمه‌­ای حساس به لمس را برای تهویه درنظر گرفته است.

تاتا هری یر 2023

تاتا هری یر و سافاری در مدل جدید به صفحه نشان‌دهنده دیجیتال، هفت کیسه هوا شامل یک عدد برای زانوی راننده، کروز کنترل تطبیق‌­پذیر، ترمز خودکار با قابلیت شناسایی عابرپیاده و دوچرخه‌سوار و بازشوی برقی در صندوق، مجهز شده­‌اند.

از دیگر امکانات رفاهی این دو خودرو می‌­توان به شارژر بی‌سیم، تهویه صندلی‌های جلو، سقف پانوراما و دوربین 360 درجه اشاره کرد.

تاتا سافاری 2023

مشخصات فنی تاتا هری یر و سافاری 2023

تاتا هری یر و سافاری را می‌­توان با پیشرانه 2 لیتری توربودیزل با 170 اسب­‌بخار قدرت و 350 نیوتن‌متر گشتاور سفارش داد. این پیشرانه توسط استلانتیس طراحی شده است و از طریق گیربکس شش سرعته دستی یا اتوماتیک به محور جلو متصل می­‌شود.

هر دو شاسی بلند براساس پلتفرم OMEGA Arc شکل گرفته­‌اند، که توسط زیرمجموعه بریتانیایی تاتا یعنی لندرور طراحی شده است.

قیمت تاتا هری یر و سافاری 2023

قیمت مدل جدید تاتا هری یر و سافاری فعلا اعلام نشده است، اما مدل فعلی این دو خودرو که در هند به فروش می­‌رسد، به ترتیب تقریبا معادل با 18,250 و 19 هزار دلار آمریکاست.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari