شرکت رولزرویس نسخه ویژه­‌ای از مدل گوست را با نام بلک بَج (Black Badge) معرفی کرده است. این مدل ویژه با الهام از خورشید گرفتگی یا خسوف طراحی شده و نشانه‌­هایی از این پدیده عجیب آسمانی را به معرض نمایش گذاشته است.

یکی از ویژگی‌های جالب این خودرو را می‌­توان در پوشش داخلی سقف جستجو کرد، جایی که پدیده خورشید گرفتگی به کمک 940 ستاره نورانی بازسازی شده است. به لطف عملکرد متحرک این نقاط نورانی، طولانی­‌ترین پدیده خسوف به مدت 7 دقیقه و 31 ثانیه در برابر دیدگان سرنشینان به نمایش درمی­‌آید.

طیف خاصی از رنگ قهوه‌­ای مسی برای تزئین بدنه این خودروی لوکس به‌کار رفته، درحالی‌که برخی جزئیات بدنه و کالیپرهای ترمز با رنگ نارنجی تزئین شده است.

رولزرویس گوست بلک بج

همین ترکیب رنگی مسی و نارنجی در فضای کابین هم به کار گرفته شده است، تا در کنار رنگ مشکی، نمایی از آسمان در هنگام خسوف را به نمایش بگذارد. بخش اعظم روکش چرم ماندارین صندلی‌ها با رنگ مشکی و دوخت سوزنی، نشان RR روی پشت­ سری­‌ها و جزئیات صندلی‌ها با نارنجی تزئین شده است.

روی داشبورد سمت سرنشین جلو، 1846 ستاره با لیزر حک شده است، درحالی‌که برای نخستین بار در محصولی از رولزرویس، یک الماس نیم قیراط هم در حاشیه ساعت نصب شده، تا نخستین لحظه تابش نور در هنگام پایان خسوف را تداعی کند.

بد نیست بدانید که مهندسان رولزرویس برای اطمینان از ثبات این قطعه الماس در محل نصب، این ساعت را در دمای منفی 30 تا مثبت 90 درجه سلسیوس مورد آزمایش قرار داده‌اند.

رولزرویس گوست بلک بج

روند طراحی این رولزرویس خاص، به آسانی به نتیجه نرسیده، چراکه تیم طراحی از میان سه طرح متفاوت برای سقف و 14 طرح مختلف برای داشبورد این خودرو، به نتیجه نهایی دست یافته است. برای ساخت صفحه نورانی داشبورد هم بیش از صد ساعت زمان نیاز خواهد بود.

یک روکش سفارشی با حروف Private Collection روی آن هم به خریدار تحویل داده می­‌شود.

رولزرویس قصد دارد فقط 25 دستگاه از گوست بلک بَج را تولید کند. این خودرو همزمان با خسوف 14 اکتبر که در بخشی از غرب همپشایر مشاهده می­‌شود، رونمایی خواهد شد.

رولزرویس گوست بلک بج

این نخستین بار نیست که رولزرویس نسبت به اتفاقات آسمان علاقه نشان می‌­دهد. در سال 2021 هم نسخه Tempus از فانتوم معرفی شد، که به ستاره­‌های نوترونی اشاره داشت.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari