در اوایل سال گذشته، اعلام شد که وظیفه ساخت خودروهای سنگین گروه مرسدس بنز به دایملر AG محول شده، شرکتی که با افزایش اعضای سری اکتروس، بر ساخت کامیون‌های برقی متمرکز شده است.

پس از معرفی مدل‌های 300 و 400، اکنون شاهد رونمایی از مرسدس بنز ای اکتروس 600 هستیم، کامیون برقی که بنابر اعلام سازنده، در طول بیشتر از 8 سال طراحی شده و تا ورود به خط تولید هم به یک سال زمان نیاز دارد.

طراحی کابین مرسدس بنز ای اکتروس 600 مشابه با مدل‌های دیزل به نظر می‌رسد، هرچند که به جای آینه وسط از دوربین استفاده شده است.

مرسدس بنز ای اکتروس 600

سیستم انتقال قدرت مرسدس بنز ای اکتروس 600 از گیربکس 4 سرعته و دو موتور برقی روی محور عقب تشکیل شده است، که در مجموع 816 اسب­‌بخار قدرت تولید می­‌کند. از این مقدار، 544 اس­ب‌بخار به صورت دائم در دسترس راننده قرار دارد.

مجموعه باتری این کامیون برقی توسط CATL ساخته شده است و از سه ماژول 207 کیلو وات ساعت تشکیل شده تا ظرفیت کلی آن به 621 کیلووات ساعت برسد. شعاع حرکتی اکتروس 600 با این مجموعه باتری، 500 کیلومتر اعلام شده است، که تقریباً با نیکولا Tre BEV با مجموعه باتری بزرگتر، برابری می‌کند. بنابر اعلام مرسدس بنز، این باتری پس از پیمایش 1.2 میلیون کیلومتر، 80 درصد ظرفیت اولیه خود را حفظ خواهد کرد.

با اتصال به جریان 400 کیلووات، شارژ باتری در مدت 45 دقیقه از 20 به 80 درصد افزایش می‌­یابد. البته با اتصال باتری به جریان 22 کیلووات، نزدیک به 36 ساعت باید انتظار کشید. این کامیون با وزن خالص 44 تن، می­‌تواند 22 تن بار حمل کند.

مرسدس بنز ای اکتروس 600

امکان بازیابی نیروی ترمز، کنترل سرعت بدون فشردن پدال گاز و کروز کنترل هوشمند هماهنگ با مسیریاب، از دیگر ویژگی‌های ای اکتروس 600 به‌شمار می‌آید.

قیمت مرسدس بنز ای اکتروس 600 هنوز اعلام نشده است، ولی می­‌توان انتظار داشت که رقمی در حدود 2 و نیم برابر یک مدل مشابه با پیشرانه دیزل برای آن تعیین شود.

مرسدس بنز ای اکتروس 600 در آلمان تولید خواهد شد. مشتریان اروپایی می‌توانند تا 5 سال یا 600 هزار کیلومتر، این کامیون را به شرکت سازنده بفروشند.

جدیدترین اخبار ماشین سنگین را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari