با توجه به شرایط اقتصادی، در حال حاضر خرید یک خودروی هزینه زیادی در برخواهد داشت. این امر باعث کاهش تقاضا برای خرید خودروی جدید و افزایش استقبال از خرید خودروهای دست دوم و با کیفیت شده است. بنابراین به جای میلیون ها تومان هزینه کردن بیهوده برای خرید یک خودروی جدید، با هزینه های بسیار کمتر می توانید خودروی فعلی خود را در بهترین وضعیت نگه دارید.

برای نگه داشتن طولانی مدت خودروی خود در جاده، علاوه بر کارآیی و ایمنی آن باید به نحوه عملکرد خودرو نیز توجه کرد. تعمیر و نگهداری منظم برای افزایش عمر خودرو ضروری است. رانندگی روزانه باعث استهلاک خودرو می شود.

ای سی خودرو با چهار روش ساده به شما خواهد گفت چگونه می تواند عمر مفید خودروی فعلی خود را افزایش دهد.

گرم کردن خودرو

خودرو نیز همانند یک ورزشکار پیش از مسابقه، به “گرم کردن” نیاز دارد. بنابراین، پیش از شروع روز خود اجازه دهید خودرو چند دقیقه در حالت بیکار بماند. این باعث می شود که قطعات داخلی موتور با آرامی شروع به حرکت و مایعات و روغن ها به درستی جریان پیدا کنند.

افرادی که در مناطق سردسیر زندگی می کنند، بیش از دیگران باید به قضیه “گرم کردن ماشین” توجه کنند.

روغن، مایه حیات خودرو

یکی از مهم‌ ترین اصول در تعمیر و نگهداری موتور خودرو، تعیین محل نشانگر و خواندن سطح روغن است. دفترچه راهنمای خودرو می تواند به شما در این فرآیند کمک کند و همچنین به شما نشان می دهد در صورت لزوم کجا روان کننده اضافه کنید.

داشتن سطح کافی روغن برای افزایش عمر خودرو ضروری است. اما، نوع روغن نیز به همان اندازه اهمیت دارد. روغن مصنوعی یک گزینه جذاب برای استفاده در خودروهایی است که مسافت ها زیادی را پیموده اند. این کار به اتصال با قطعات و کاهش اصطکاک در موتورها، عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است.

بررسی مایعات خودرو

بله، روغن ضروری است. اما اگر دفترچه راهنمای خودرو را مطالعه کنید راه‌ هایی را برای بررسی روغن ترمز، روغن گیربکس و مایع خنک ‌کننده خودرو به شما آموزش می‌ دهد. هرچند ماه یکبار بررسی سطح همه مایعات خودرو، لازم است. این کار به پیدا کردن مشکلات پیش از دیر شدن، کمک می کند.

به یاد داشته باشید، خودروی شما دارای قطعات فلزی زیادی است که به صورت هماهنگ حرکت می کنند. تنها چیزی که از جرقه زدن و خرابی جلوگیری می کند، تمام روان کننده هایی است که آن را صاف و روان می کنند.

توجه به همه جزئیات

حتما به تمام مشکلات کوچکی که ممکن است در طول زمان بیشتر هم شوند، توجه کنید. ممکن است یک لرزش خفیف وجود داشته باشد که هر هفته شدیدتر می شود. اما از آنجایی که فقط یک بار یا برای مدت کوتاهی اتفاق افتاده است، شما به سختی متوجه تغییر می شوید.

برخی از قطعات به گونه ای طراحی شده اند که زمان تعویض خود را به شما نشان خواهند داد. عنوان مثال، زمانی که زمان تعویض لنت های ترمز خودرو فرا می رسد، صدای خراشیدن یا کشیده شده شنیده می شود. علائمی از این قبیل را نادیده نگیرید زیرا ایمنی یکی دیگر از نکات کلیدی برای نگهداری و استفاده طولانی مدت از خودرو است.

هر زمان که احساس کردید برای مراقبت از خودرو خود به آگاهی و تجربه دیگران نیاز دارید، می توانید با کارشناسان ای سی خودرو ارتباط برقرار کنید. ای سی خودرو با ارائه راهنمایی ها و توصیه های ضروری، در نگهداری و افزایش عمر خودرو به شما کمک خواهد کرد.

source

توسط autokhabari