هرچند نیسان سیلفی – Sylphy – نخستین بار در ژاپن رونمایی شد، اما عرضه این خودرو در وطنش مدت زیادی طول نکشید. با این حال نام سیلفی همچنان زنده است، چراکه این سدان ژاپنی در چین هم تولید می­‌شود. اما خوشبختانه در پاییز 1402 نخستین محموله وارداتی نیسان سیلفی نیز به کشورمان رسیده است؛ واردکننده این سدان جذاب، شرکت نامی خودرو پیشرو بوده اما زمان و قیمت عرضه این ژاپنی، هنوز نامعلوم است.

طراحی نیسان سیلفی 2023

کاهش آمار فروش نیسان سیلفی از 500 به 409 هزار دستگاه در سال 2022، اتحاد دانگ‌فنگ نیسان را به فکر بروزرسانی این خودرو انداخته است، که طراحی جدید چراغ‌ها و سپر جلو و همچنین جزئیات متفاوت جلوپنجره را به همراه آورده است. البته جزئیات دو نسخه e-Power و استاندارد نیز با یکدیگر تفاوت دارد. طرح جدید رینگ‌ها، اضافه شدن رنگ‌های بیشتر به مجموعه فعلی و امکان سفارش رنگ مشکی برای سقف را هم نباید از قلم انداخت.

نیسان سیلفی 2023

تغییر در طراحی سپر جلو، طول بدنه را با 11 میلی‌متر افزایش به 4.652 متر رسانده است.

کابین و امکانات نیسان سیلفی 2023

طراحی داشبورد و کیفیت قطعات مورد بازنگری قرار گرفته و نوارهای LED هم در پوشش داخلی درها نصب شده است. برخلاف مدل قبلی، دو نسخه هیبرید و استاندارد از طراحی یکسان فضای کابین بهره‌­مند هستند.

نیسان سیلفی 2023

هر دو نسخه به نمایشگر 12.3 اینچی لمسی با رابط کاربری جدید مجهز شده است و شیشه برقی عقب هم به صورت استاندارد عرضه می­‌شود.

مشخصات فنی نیسان سیلفی 2023

مشخصات فنی نیسان سیلفی تغییری نداشته و در مدل پایه، همچنان شاهد نصب پیشرانه 1.6 لیتری تنفس طبیعی با 135 اسب­‌بخار قدرت و 159 نیوتن‌متر گشتاور هستیم، که به گیربکس CVT متصل می‌شود.

نیسان سیلفی e-Power به سامانه هیبرید مجهز شده است، که یک موتور برقی با 136 اسب­‌بخار قدرت و 300 نیوتن‌متر گشتاور روی محور جلو و یک پیشرانه درون‌سوز 1.2 لیتری در نقش مولد برق را شامل می­‌شود.

حداکثر سرعت نیسان سیلفی در دو نسخه عادی و هیبرید به ترتیب 186 و 165 کیلومتر برساعت اعلام شده است.

قیمت نیسان سیلفی 2023

فروش نیسان سیلفی جدید در سه ماهه نخست 2023 آغاز خواهد شد. مدل فعلی در چین با قیمت پایه 17,500 و 20,500 دلار برای نسخه­‌های عادی و هیبرید به فروش می‌­رسد، اما از قیمت مدل جدید اطلاعی در دسترس نیست.

شرایط فروش نیسان سیلفی

برای اطلاع از قیمت نیسان سیلفی وارداتی و همچنین نحوه فروش نیسان سیلفی و پیش فروش نیسان سیلفی، مقاله شرایط فروش نامی خودرو را مطالعه کنید.

source

توسط autokhabari