به گزارش خبرنگار مهر، حامد حبیب زاده صبح سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران اظهار کرد: بسیج در تمامی حوزه‌ها فعالیت بسیار جدی و تأثیرگذاری دارد، فعالیت‌های علمی، فرهنگی، پژوهشی، عدالت آموزشی و اجتماعی از جمله دغدغه‌های بسیج برای رشد و شکوفایی کشور است.

وی با اشاره به معیارهای شهادت طلبی در ابعاد مختلف افزود: مسیر شهادت در زمان‌ها و مکان‌های مختلف هموار است به شرط آنکه خودسازی و خداشناسی در افراد پرورش یافته شود.

رییس سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه تمام فعالیت‌های این سازمان به ترویج فرهنگ شهادت متمرکز شده است، گفت: برنامه راهبردی و اساسی این سازمان برگزاری یادواره شهدا است.

حبیب زاده با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جامعه دانش آموزی اضافه کرد: فرهنگ ایثار و شهادت باید در مدارس و کلاس‌های درس مورد واکاوی قرار گیرد.

وی از برگزاری یادواره شهدای دانش آموزی در گیلان خبر داد و افزود: شهید جمشید داداشی از شهدای شاخص گیلان به عنوان الگوی جوانان و نوجوانان است شهیدی که نحوه شهادتش همانند شهید محمدحسین فهمیده بود.

رییس سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اشاره به دستاوردها و توانمندی‌های استان در بخش‌های مختلف بیان کرد: دانش آموزان گیلانی را باید با کاروان راویان پیشرفت همراه کرد تا از دستاوردهای انقلاب اسلامی در گیلان آشنا شوند.

حبیب زاده از برگزاری بازی‌های رایانه‌ای به نام میدان نبرد در گیلان خبر داد و اضافه کرد: این بازی رایانه‌ای در بین دانش آموزان گیلانی در استان برگزار می‌شود.

وی از ویژه برنامه بسیج دانش آموزی گیلان در روز ۱۳ آبان خبر داد و افزود: دانش آموزان هنرمند گیلان فرهنگ ایثار و شهادت را روز ۱۳ آبان در قالب نقاشی به تصویر می کشند.

رییس سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اشاره به حضور اعضای این سازمان در جشنواره علمی بیان کرد: بسیج دانش آموزی گیلان با کسب ۲۰ مدال طلا در المپیاد علمی، به جایگاه دوم کشوری دست یافت.

حبیب زاده از تشکیل هزار گروه جهادی دانش آموزی در گیلان خبر داد و اضافه کرد: گروه‌های جهادی دانش آموزی همزمان با شروع فصل مدرسه و آموزش، اقدام به رنگ آمیزی و فراهم سازی بسترهای مدارس برای استقبال از دانش آموزان اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به طرح پویش همکلاسی مهربان در گیلان افزود: دانش آموزان در این طرح برای همکلاسی‌های بی بضاعت خود لوازم تحریر و مدارس را تهیه می‌کنند.

source

توسط