به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، جنبش حماس شامگاه جمعه با صدور بیانیه‌ای خواستار بسیج عمومی مردم کرانه باختری و قدس اشغالی و سرزمین‌های سال ۴۸ و فلسطینیان خارج برای حمایت از غزه و توقف حملات جنایتکارانه و نسل کشی در غزه شد.

جنبش حماس در بیانیه خود هشدار داد که قطع ارتباطات و خطوط اینترنت از نوار غزه و تشدید بمباران زمینی، دریایی و هوایی محله‌های مسکونی غزه، بیانگر قصد شوم اشغالگران برای ارتکاب قتل عام و جنایات نسل کشی بیشتر به دور از چشم رسانه‌ها است.

این جنبش با صدور بیانیه‌ای رژیم صهیونیستی، واشنگتن و پایتخت‌های کشورهای اروپایی را که از این رژیم حمایت کردند، مسؤول کامل سلسله کشتارهای وحشیانه و تبعات آن عنوان کرد.

جنبش حماس در ادامه از کشورهای عربی، اسلامی و جامعه جهانی خواست که مسؤولیت خود را برعهده گرفته و فوراً برای توقف جنایت‌ها و قتل عام‌ها علیه ملت فلسطین اقدام کنند.

این جنبش از همه ملت فلسطین در سراسر کرانه باختری، قدس اشغالی و اراضی ۴۸ خواست برای حمایت از غزه و توقف تجاوز و جنگ کشتار جمعی بسیج شوند.

کمی پیش رژیم صهیونیستی در حمله هوایی گسترده مناطق مختلف نوار غزه را هدف قرار داد و تمامی خطوط ارتباطی و اینترنت این منطقه را قطع کرد.

source

توسط