به گزارش پرشین خودرو، کوروش طهوری از مدیران خط تولید G۹، با اعلام خبر اظهار داشت: به زودی فرآیند ورود به بازار پیکاپ G۹ به پایان می‌ رسد و شاهد فروش این خودروی آفرودی در بازار خواهیم بود. پیکاپ G۹ یک خودرو آفرودی با موتور ۲ لیتری توربوشارژ است که توان تولید ۱۹۵ اسب بخار با گشتاور بیش از ۳۶۰ نیوتن متر را دارد و این امکان مانورهای سخت در محیط‌های کوهستانی، کویر و جنگلی را به راننده می‌دهد.

وی در خصوص عرضه این پیکاپ قدرتمند به بازار، تصریح کرد: برنامه تولید خودرو G۹ از ابتدای مهرماه آغاز شده و این برنامه متناسب با حجم تقاضای بازار افزایش خواهد یافت.

خط تولید پیکاپ G9
در همین رابطه علی دهقان‌دار مدیر پروژه تولید G۹، گیربکس این خودرو را از برند ZF و هشت سرعته با قابلیت تعویض الکترونیکی دنده معرفی کرد. این گیربکس به دلیل هوشمندی بالا امکان بالایی برای مانورهای ضروری برای محیط‌های مورد نیاز طبیعت گردان را مهیا می‌کند.

برند ZF از غول‌های جهانی در خودروسازی با فروش حدود ۳۸.۳ میلیارد یورو در سال ۲۰۲۱ توانسته سهم بزرگی از گیربکس در بازار خودرو ایفا کند. این شرکت در سالیان اخیر روند رو به صعودی داشته و به صورت جهشی سهم خود را در بازار افزایش داده به نحوی که در سال ۲۰۱۴ تنها ۱۸.۴ میلیارد دلار فروش داشته است.

خط تولید پیکاپ G9
«خودرو G۹ پیش از ورود به بازار سخت‌ترین آزمون‌های استاندارد را پشت سر می‌گذراند؛ به جرات می‌توان گفت این خودرو تاکنون نمرات بسیار بالایی را از مرکز تست و بررسی کسب کرده است.»

محمدجواد نادعلی مدیر بهبود کیفیت و تولید این پروژه، با تایید آزمون‌های سخت‌گیرانه کیفیت برای این محصول، تمام این سخت‌گیری‌ها با هدف عرضه محصولی باکیفیت برای حرکت در سخت‌ترین شرایط محیطی است.

از نظر طراحی و آپشن های داخلی این خودرو دارای دوربین ۳۶۰ درجه، دوربین ثبت وقایع و سنسور برخورد از جلو است. همچنین دیگر امکانات شاخص پیکاپ G۹ مواردی مثل رادار خطی، صندلی های برقی جلو، گرم‌کن صندلی های جلو، شارژر گوشی همراه، ترمز پارک برقی و اتوهلد، سنسور نور و باران، و نورپردازی کابین اشاره کرد.

خط تولید پیکاپ G9
source

توسط