ایسنا/خوزستان مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک میلیون تن نهاده دامی از طریق بندر امام خمینی (ره) به کشور وارد شده است.

حمید بدوی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ فروند کشتی اقیانوس پیمای حامل نهاده‌های دامی از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده است.

وی افزود: این ۱۵ کشتی حامل بیش از یک میلیون تن نهاده دامی از جمله جو دامی، کنجاله سویا و ذرت دامی بوده‌اند که به منظور تامین نیاز دامداران وارد شده‌اند.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: این محموله‌ها عمدتا از کشورهای بزریل و روسیه سفارش و خریداری و از طریق بندر امام خمینی وارد کشور می‌شوند و پس از تخلیه و بارگیری به نقاط موردنظر حمل می‌شوند.

بدوی با بیان اینکه واردات نهاده‌های دامی به صورت مستمر ادامه دارد، عنوان کرد: قرار است تا اواخر آبان ماه نیز ۴ کشتی دیگر حامل نهاده‌های دامی وارد کشور شود.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان خاطرنشان کرد: امسال بخش مهمی از نهاده‌های دامی توسط شرکت‌های بخش خصوصی در بندر امام و بخش دیگر آن نیز توسط شرکت‌های دولتی به منظور کنترل شرایط و تامین نیاز وارد شده است.

انتهای پیام

source

source

توسط