سم لیک (Sam Lake)، کارگردان خلاق Alan Wake 2، از انگیزه و علاقه‌اش برای خلق یک بازیِ بزرگ و فانتزی با حال هوای تاریک و تم گوتیک حرف می‌زند.

کمتر کسی در دنیای بازی‌های ویدیویی وجود دارد که سم لیک را نشناسد؛ فردی که چهره او یادآور روزهای خوش دوران Max Payne است و طی بیش از دو دهه حضورش در صنعت بازی‌ها، همواره به خلق عناوین با کیفیت ادامه می‌دهد. اخیراً در مصاحبه‌ای با مجله GQ، از او پرسیده شد که دوست دارد چه کار دیگری در زندگی انجام دهد؟ بازی‌ساز کهنه‌کار نیز اینطور جواب داد:

آیا کارِ دیگری انجام خواهم داد؟ بله؛ من هنوز فکر می‌کنم که کاری خواهم کرد. زمانی فرا می‌رسد که من بازنشسته شده‌ام. فقط همین… این موضوع همواره برایم درگیرکننده بوده است.

اما لیک درباره بازی‌ دیگری که دوست دارد بسازد توضیح داد:

[یکی از آن‌ ایده‌ها] یک بازیِ گوتیکِ فانتزی با بودجه‌ای عظیم است که تاکنون هیچ چیزی را از آن استفاده نکرده‌ام…

سم لیک با نام اصلی سمی آنترو جاروی (Sami Antero Järvi)، یکی از اعضای کلیدی استودیو رمدی اینترتینمنت (Remedy Entertainment) به شمار می‌رود که روی فرنچایزهای بزرگی چون Max Payne, Quantum Break, Control و Alan Wake کار کرده است. بنابراین اگر تصمیم به ساخت این بازیِ گویتک و تاریک بگیرد، بعید است که دیگر اعضای رمدی با او مخالفت کنند.

Alan Wake 2 به عنوان آخرین ساخته سم لیک، هم‌اکنون روی پلتفرم‌های پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. در صورت تمایل می‌توانید نقدها و نمرات این بازی را از طریق کلیک روی لینک آبی، مطالعه کنید.

منبع: Video Games Chronicle

source

توسط