معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: با توجه به اظهارات مسوولان وقت و سابق استقلال و برخی مستندات از آنها شکایت کردیم.

حسین دوام بامداد سه‌شنبه در گفت‌وگوی تلفنی با یک برنامه تلویزیونی در مورد شکایت باشگاه پرسپولیس از استقلال گفت: با توجه به مستنداتی که در اختیار داشتیم و همچنین صحبت‌های مسوولان آن باشگاه در تاریخ ۲۶ مهر این شکایت را ثبت کردیم. مستندات هم موجود است و این شکایت هم به دلیل ثبت قرارداد بازیکن بیش از سقف قرارداد و قانون ابلاغی ثبت شد.

وی افزود: سقف قرارداد تیم‌های لیگ برتر بین ۳۰۰ میلیارد و حداکثر ۳۲۵ میلیارد بود. استقلال که مجوز حرفه‌ای نگرفته و آنها ادعا دارند مجوز ملی گرفتند، باید سقف را ۳۱۰ میلیارد لحاظ می‌کردند اما مبالغی که از طریق مدیرعامل آنها اعلام شده ۳۲۲ میلیارد عنوان شده است. همچنین نمی‌دانم سمت آقای خانی در استقلال چیست اما او اعلام کرده ۵۲۰ میلیارد تعهد مالی داریم. او حرف‌هایی زد که در حیطه وظایفش نیست. اصطلاحی که به کار برده به او ربطی ندارد. در خانواده برخی اوقات اتفاقاتی رخ می‌دهد. سرمربی ما قابل احترام است. باید شرایط به نحوی سوق دهد که جامعه رو به آرامش برود.

معاون حقوقی پرسپولیس تاکید کرد: همچنین اظهارات حجت کریمی مدیرعامل وقت استقلال هم بخشی از مستنداتمان بود.

وی گفت: سازمان لیگ مستندات ما را بررسی می‌کند و به کمیته انضباطی ارجاع می‌دهد. همه باشگاه‌ها بدنه فوتبال کشور هستیم و نباید شرایط متشنج شود. من مجبورم نام ببرم. یک بازیکن فصل قبل قراردادش ۱۲ میلیارد بوده است اما قرارداد او ۱۶۰ میلیون شده است. یعنی وقتی ۱۰ درصد مطالبات را پرداخت می‌کنند ۱۶ میلیون به سعید مهری پرداخت می‌شود؟ یعنی یک مربی استقلال که قراردادش ۵۰ میلیون ثبت شده ۵ میلیون حقوق می‌گیرد؟ هواداران تیم‌ها تیزبین و دقیق هستند و متوجه می‌شوند. با شعور مردم نمی‌شود بازی کرد.این نکات قابل تامل است.

او گفت: ما هوادارانمان را نخریدیم بلکه آنها را ساختیم. از طریق بازی خوب و ارائه فوتبال زیبا، این هوادار باید ارامش داشته باشد.

دوام در مورد اینکه استقلالی‌ها قصد دارند در نیم فصل قرارداد بازیکنی مانند سعید مهری را اصلاح کنند گفت: این اتفاق معقولانه نیست. هدف از این دستورالعمل شفافیت و رفتار جوانمردانه مالی است. آیا این بازی با ارقام و اعلام اعداد غیر واقعی جوانمردانه است؟ دستگاه‌های نظارتی اشراف دارند.

وی در مورد کسر یک امتیاز از پرسپولیس گفت: احترام ارکان قضایی باید حفظ شود. ضمن احترام به چ تشکیلات قضایی، آن یک امتیاز با توجه به کسر ۴ امتیاز از استقلال از ما کسر شد. بحث اجاره دادن وسیله نقلیه گولسیانی و مالیاتی که عنوان شده تفسیری بود که به آن مقید بودم و به کمیته استیناف ارجاع دادیم.مالیات به عهده خودش است. به خاطر هزینه اسنپ دادن و آب و برق بازیکن، کسر امتیاز درست نیست. جریمه نقدی هم عادلانه و منتظر رای استیناف هستیم.

source

توسط