به گزارش یک منبع آگاه، اسپیس ایکس امسال به‌واسطه پرتاب موشک و اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در مسیر کسب درآمد حدود 9 میلیارد دلار قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود که درآمد این شرکت در سال 2024 به حدود 15 میلیارد دلار برسد.

این منبع آگاه که تمایل نداشت نامش فاش شود، پیش‌بینی کرده است که خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به‌ویژه طی سال آینده می‌تواند کسب‌وکار اسپیس‌ایکس را رونق تازه‌ای ببخشد. این شرکت در تلاش است تا اینترنت ماهواره‌ای را در مناطق بیشتری از جهان در دسترس کاربران قرار دهد. به گفته این منبع، استارلینک بخش اعظم درآمد اسپیس‌ایکس را به خود اختصاص می‌دهد.

پیش‌بینی درآمد 15 میلیارد دلاری برای اسپیس ایکس به‌لطف فروش خدمات استارلینک

اسپیس‌ایکس، شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک، روزهای طلایی را سپری می‌کند. این شرکت در سال جاری میلادی توانسته است درآمد خوبی برای خود به ثبت برساند. حالا منابع آگاه بازار پیش‌بینی می‌کنند که درآمد این شرکت به‌واسطه خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در سال آینده میلادی از مرز 15 میلیارد دلار عبور کند.

بلومبرگ اوایل سال جاری میلادی، ارزش اسپیس ایکس را حدود 150 میلیارد دلار برآورد کرده بود. برخی منابع آگاه می‌گویند اسپیس ایکس در مسیر ثبت سود بیش از 3 میلیارد دلاری است.

به گزارش این منبع آگاه، استارلینک می‌تواند بیش از 10 میلیارد دلار از کل درآمد اسپیس ایکس را به خود اختصاص دهد. این درحالی است که «ایلان ماسک»، مالک اسپیس ایکس، گفته بود که استارلینک درنهایت به درآمد 30 میلیارد دلار در سال می‌رسد.

«گوئین شات‌ول»، رئیس و مدیر عملیات اسپیس‌ایکس، در اوایل سال جاری اعلام کرده بود که این شرکت درحال‌حاضر توانسته است درآمد خوبی در سه‌ماهه اول سال برای خود به ثبت برساند.

باید دید آیا استارلینک می‌تواند با توسعه پوشش‌دهی خود در نقاط بیشتری از جهان به درآمدهای بالاتری دست پیدا کند یا خیر. باید دید پیش‌بینی‌های مالی در مورد این شرکت به واقعیت خواهد رسید یا مسیر حرکت استارلینک متفاوت خواهد شد.

source

توسط