ویژگی جدید اپلیکیشن Waze در صورت نیاز به رانندگان هشدار می‌دهد که به بخش حادثه‌خیز مسیر نزدیک می‌شوند. بااین‌حال، اگر در مسیری باشید که مرتباً در آن تردد می‌کنید، این هشدارها کمتر نشان داده می‌شوند؛ گوگل، مالک مسیریاب ویز، گفته است که محدودیت در نمایش اعلان‌ها برای به حداقل رساندن حواس‌پرتی رانندگان درنظر گرفته شده است.

براساس گزارش گوگل، این هشدارها با هوش مصنوعی ایجاد می‌شوند. هوش مصنوعی ویژگی‌های جاده‌ای مانند میزان ترافیک، سطح ارتفاع جاده یا بزرگراه بودن مسیر را تجزیه‌وتحلیل می‌کند، سپس در صورت لزوم، به راننده هشدار حادثه یا تصادف می‌دهد.

هشدار تصادفات احتمالی در برنامه ویز

ویژگی جدید اپلیکیشن Waze: هشدار تصادفات احتمالی

گوگل می‌گوید هشدارهای تصادفات از امروز به برنامه مسیریاب Waze در اندروید و iOS راه پیدا می‌کند. در این به‌روزرسانی جدید هنگامی که درحال رانندگی هستید، قبل از آنکه به جاده‌ای بپیچید که در آن امکان تصادف است، ویز یک هشدار به شما نشان می‌دهد.

Waze با تجزیه‌وتحلیل هوش مصنوعی، گزارش‌های کاربران و داده‌های ترافیکی، همراه با اطلاعات دیگر مانند آزادراه یا خیابان بودن مسیر و همچنین با بررسی ویژگی‌های فیزیکی مانند ارتفاع و پیچ‌های خیابان، تعیین می‌کند که مسیرتان ایمن یا خطرناک است. البته در جاده‌هایی که معمولاً در آن‌ها تردد دارید چنین هشداری به شما نمایش داده نمی‌شود چون در آن صورت این اعلان‌ها بیشتر باعث حواس‌پرتی شما می‌شود و دیگر مزیت مفیدی نخواهد بود.

اپلیکیشن Waze و گوگل مپس اطلاعات مشابهی به کاربران می‌دهند، اما گوگل مپس ویژگی‌هایی دارد که ویز از آن‌ها برخوردار نیست. بسیاری از مردم Waze را به‌دلیل گزارش ترافیک‌های لحظه‌ای و ویژگی‌های علامت‌گذاری آن ترجیح می‌دهند. حالا خوشحالیم که می‌بینیم گوگل به این برنامه اجازه داده است که هویت خود را حفظ کند.

source

توسط