فیلم باربی در سال ۲۰۲۳ با جنجال‌ها و کمپین‌های بزرگ تبلیغاتی به فروش بسیار چشمگیری دست یافت. این فیلم در راتن تومیتوز توانسته نظر مثبت ۸۸ درصد از منتقدان و ۸۴ درصد از بینندگان را به خود جلب کند. اما فرای اشباع رنگ صورتی و داستان‌سرایی عالی، باربی به کارگردانی گرتا گرویگ نمایشی افراطی از خودروهای جنرال موتورز است. در طول این فیلم حداقل ۵ محصول GM دیده می‌شود که عاشقان حوزه خودرو به راحتی آن‌ها را تشخیص می‌دهند. البته ماشین های فیلم باربی تنها به شرکت جنرال موتورز تعلق ندارند.

شورلت کوروت (C1)

شورلت کوروت (C1)

شورولت کوروت C1 یکی از جذاب‌ترین خودروهای فیلم باربی به حساب می‌آید که به‌طور ویژه برای باربی (با بازی مارگو رابی) ساخته شده است. باربی سوار بر شورولت C1 صورتی ‌رنگ ماجراهای فیلم را پشت سر می‌گذارد.

این ماشین کروکی دو درب، نخستین نسل از ماشین‌های اسپرت کوروت است که در سال ۱۹۵۳ معرفی شد و تولید آن تا سال ۱۹۶۲ ادامه داشت. شورولت کوروت C1 از طرح‌بندی موتور جلو – محور عقب داشت و جالب اینکه فاصله بین دو محور آن به ۲.۶ متر می‌رسید. نسل اول کوروت با موتور ۳.۹ لیتری روانه بازار شده بود و ۱۱۵ اسب بخار قدرت را از طریق گیربکس ۴ سرعته (دستی یا اتوماتیک) به چرخ‌های عقب وارد می‌کرد.

شورولت بلیزر EV SS

شورولت بلیزر EV SS

یکی دیگر از ماشین‌های مطرح و بسیار جدید در فیلم باربی، خودروی برقی شورلت بلیزر EV SS است. با اینکه بلیزر در این فیلم عملکردی فرای واقعیت دارد، ولی در دنیای پشت دوربین یک خودروی قوی و عالی است. موتور بلیزر برقی ۵۵۷ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و شتاب صفر تا صد ۴ ثانیه‌ای را رقم می‌زند. این ماشین تمام برقی روی پلتفرم آلتیوم (Ultium) سوار شده و دارای سه حالت رانندگی دیفرانسیل جلو، دیفرانسیل عقب و دو دیفرانسیل است. در صورت شارژ کامل باتری، شورلت بلیزر EV SS می‌تواند مسافتی حدود ۵۱۴ کیلومتر را طی کند.

جی ام سی هامر EV

جی ام سی هامر EV

یکی دیگر از جذاب‌ترین خودروهای فیلم باربی هامر EV است. کن با بازی رایان گاسلینگ در قسمتی از این فیلم به طور تصادفی با یک هامر سفارشی برخورد می‌کند که بعدها به رنگ صورتی درمی‌آید. پیکاپ برقی هامر در نسخه پایه (2X) دارای دو موتور است که در مجموع، ۵۷۰ اسب بخار قدرت و بیش از ۱۰،۰۰۰ نیوتن.متر گشتاور تولید می‌کند. بازه پیمایشی این ماشین به ۵۰۰ کیلومتر می‌رسد.

اگر از رقم بالای گشتاور شگفت‌زده شدید، بد نیست با مشخصات نسخه‌های 3X و Edition 1 نیز آشنا شوید. نسخه 3X هامر EV دارای سه موتور برقی با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۵،۶۰۰ نیوتن.متر است و در صورت شارژ کامل باتری می‌تواند ۶۱۳ کیلومتر مسافت را طی کند. نسخه Edition 1 نیز با همین مشخصات فنی، قادر به پیمایش ۵۳۰ کیلومتر مسافت است.

شورلت سابربن

شورلت سابربن

در فیلم Barbie تعدادی شاسی بلند شورلت سابربن شروع به تعقیب باربی می‌کنند. ولی چه چیزی باعث شده که سابربن به یک ماشین ایدئال تبدیل شود؟

سابربن یک شاسی‌بلند لوکس سایز بزرگ با ظاهری عبوس و محکم است که در نسخه پایه، از موتور ۵.۳ لیتری ۸ سیلندر استفاده می‌کند. این موتور قادر به تولید ۳۵۵ اسب بخار قدرت و ۵۱۸ نیوتن.متر گشتاور است و قوای محرکه خود را از طریق گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک به چهار چرخ ماشین انتقال می‌دهد. سابربن در ۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و این سرعت را تا ۲۳۲ کیلومتر بر ساعت ادامه می‌دهد.

بنابراین نمی‌توان گفت خودروی لوکس خانوادگی سابربن گزینه چندان خوبی برای تعقیب و گریز باشد، هرچند در نهایت باربی را گرفتار کرد.

فولکس واگن تیپ ۲

فولکس واگن تیپ ۲

فولکس واگن تیپ ۲ با ظاهر صورتی و متفاوت خود، یکی دیگر از جذاب‌ترین خودروهای فیلم باربی است که در دنیای واقعی، بسته به بدنه نام‌هایی همچون ترنسپورتر، کومبی، میکروباس، باس، کمپر و بولی دارد. نسل اول این خودرو در سال ۱۹۵۰ تحت نام فولکس T1 روانه بازار شد، ولی نسل دوم از خودروی کمپانی فولکس واگن که در فیلم باربی ابراز وجود می‌کند، محصول سال‌های ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۹ است. این ماشین در پیشرفته‌ترین مدل به موتور ۲ لیتری مجهز است که قدرت آن تنها به ۷۰ اسب بخار می‌رسد.

کلام آخر

معمولا در فیلم‌های فانتزی توجه چندانی به خودروها نمی‌شود، چراکه با دست‌کاری‌های فراوان تا حد زیادی غیر قابل تشخیص می‌شوند. با این حال جذاب ترین خودروهای فیلم باربی نهایتا به رنگ صورتی و گل‌دار درآمده‌اند و نام و لوگوی آن‌ها به خوبی قابل مشاهده است. شورلت کوروت بدون شک نمادین‌ترین خودرو حاضر در این فیلم به حساب می‌آید که توانسته بیش از ظاهر جذاب و دلنشین باربی، نظر بیننده را به خود جلب کند.

فروش فوری خودرو

نویسنده: تیم تولید محتوا خودرو45

source

توسط