شرکت مرسدس با معرفی AMG GT2 Pro، یک خودروی مخصوص پیست را عرضه نموده است، که با توجه به برچسب قیمت 479 هزار یورو (تقریبا 509,545 دلار)، مورد توجه طرفداران ثروتمند این برند قرار خواهد گرفت.

نسخه پرو براساس مدل فعلی مرسدس AMG GT2  شکل گرفته است، با این تفاوت که سامانه Push2Pass را نیز در اختیار دارد. خروجی پیشرانه 4 لیتری V8 این خودرو در حالت استاندارد، 697 اسب‌­بخار اعلام شده است، درحالی‌که به کمک سامانه Push2Pass به صورت لحظه­‌ای می­‌توان به 739 اسب­‌بخار دست پیدا کرد.

ضرایب دنده در سیستم انتقال قدرت شش سرعته این خودرو نیز مورد بهسازی قرار گرفته است.

مرسدس AMG GT2 Pro

علاوه بر کمک­‌فنرهای قابل تنظیم در چهار حالت، تغییراتی در طراحی باله عقب مرسدس AMG GT2 Pro  اعمال شده است، تا آیرودینامیک این خودرو ارتقا یابد. بدنه تمامی نمونه‌های GT2 Pro با خاکستری مات، نقوش آبی و جزئیات فیبرکربن با رنگ روشن تزئین شده است. رینگ‌های 18 اینچی هم با ترکیب رنگی مشابه بدنه تزئین شده است.

در کابین با تریم جدید فیبرکربنی آبی مواجه هستیم. از ویژگی‌های کابین مرسدس AMG GT2 Pro می‌توان به سلول ایمنی کربنی، کمربند ایمنی 5 نقطه‌ای، اطفا حریق، توری ایمنی و دریچه خروج اضطراری از سقف اشاره کرد. امکانات وسیعی هم برای سفارش وسایل جانبی در نظر گرفته شده است. مثلا شرکت پوما البسه راننده‌ها شامل دستکش، کفش و حتی لباس‌ زیر مخصوص مسابقه را ارائه می‌کند. یک کلاه ایمنی ویژه با نشان Mercedes-AMG GT2 Pro هم قابل سفارش خواهد بود.

مرسدس AMG GT2 Pro

وجود سلول ایمنی سرنشین به این معنی است که فرد دومی نیز می‌تواند به همراه راننده در پیست حضور یابد. صندلی اضافه، کلاه تهویه‌دار و سیستم نوشیدنی هم قابل سفارش است. خریداران حتی می‌توانند از راهنمایی‌ رانندگان حرفه‌ای مرسدس AMG برخوردار شوند. اگرچه خودروی موردبحث در حالت عادی نمی‌تواند راهی مسابقات موتور اسپرت شود، اما خریداران امکان اعمال تغییر در آن جهت مسابقه را خواهند داشت. خریداران این خودرو برای شرکت در مسابقات AMG Racing در اولویت قرار می‌گیرند.

ظاهرا مرسدس نسخه نیرومندتر اما جاده‌ای AMG GT  را در دست توسعه دارد. قبلا شاهد معرفی یک کانسپت به نام E پرفورمنس توسط این خودروساز آلمانی بودیم. این خودرو به موتور برقی روی محور عقب و همچنین پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری تویین توربو مجهز شده است و در مجموع بیش از 800 اسب­بخار نیرو در اختیار دارد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari