پس از خریداری 49.9 درصد از سهام شرکت پروتون توسط گروه جیلی در سال 2017، سه محصول از این برند چینی با اسامی X70 ،X50 و X90 توسط پروتون عرضه شده است.

پروتون تصمیم گرفته است یک مدل سدان را هم به سبد محصولات خود وارد کند، که البته چیزی نیست جزء نسخه فیس‌لیفت از نسل فعلی جیلی امگرند که خودرویی اقتصادی و موفق به شمار می‌­آید.

طراحی و امکانات پروتون S70

طراحی ظاهری پروتون S70 در نمای جلو و عقب از همتای چینی متمایز شده است.

در فضای کابین پروتون S70 نیز با طرح جدید فرمان و بخش میانی داشبورد مواجه هستیم، ضمن­ این‌که بنا بر قوانین مالزی، فرمان خودرو در سمت راست نصب شده است، اما در سایر بخش‌ها، تفاوتی با همتای چینی دیده نمی‌شود.

مشخصات فنی پروتون S70

جیلی امگرند در اکثر بازارهای صادراتی از جمله روسیه، با پیشرانه 4 سیلندر 1.5 لیتری تنفس طبیعی عرضه می­‌شود، اما پروتون S70 به پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ مجهز شده است، که هرچند از مشخصات فنی آن اطلاعی نداریم، ولی بنابر گمانه‌­زنی رسانه­‌های محلی، این پیشرانه همان نمونه‌­ای است، که در پروتون X50 نصب شده و احتمالا 150 یا 170 اسب‌بخار قدرت در اختیار پروتون S70 قرار می‌­دهد.

برخلاف جیلی امگرند که معمولا با گیربکسCVT یا شش سرعته AT عرضه می‌­شود، پروتون S70 به جعبه‌دنده هفت سرعته دوکلاچه مجهز خواهد شد.

برنامه تولید پروتون S70

فروش پروتون S70 در مالزی در آینده نزدیک آغاز خواهد شد. می‌­توان انتظار داشت که این خودرو به برخی کشورها نیز صادر شود، چراکه پروتون از مدت‌ها قبل در بازار چند کشور از جمله آفریقای جنوبی حضور دارد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

source

توسط autokhabari