به گزارش پرشین خودرو، سند توافقات کمیته مشترک ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای ایران و افغانستان در مراسمی با حضور مدیران عالی رتبه دو کشور در تهران به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این سند همکاری در سفر اخیر هیأت عالیرتبه اقتصادی ۳۰ نفره حکومت سرپرستی افغانستان به رهبری «ملأ عبدالغنی برادر» معاون اقتصادی نخست ‌وزیر حکومت این کشور به ایران، به امضا رسید.

طی ۴ بند از سند مذکور بر استفاده از ظرفیت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران برای ساماندهی تردد وسایل نقلیه شخصی و تجاری بین ایران و افغانستان با استفاده از مدارک معتبر بین المللی از جمله کارنه دوپاساژ صادره توسط این کانون و ایجاد وحدت رویه تسهیل تشریفات ورود و خروج وسایل نقلیه، تأکید شده است.

در این جلسه آمادگی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برای برگزاری کارگاه های آموزشی صدور و استفاده از مدارک بین المللی رانندگی و خودرو و ایجاد زیرساخت ‌های لازم از جمله تولید و ارسال پلاک ترانزیت و سایر مدارک بین المللی اعلام شد.

طرف افغانستانی نیز آمادگی خود را برای فراهم سازی زمینه های لازم جهت تردد وسایل نقلیه شخصی و تجاری ایرانی از خاک افغانستان به سایر کشورهای آسیای میانه را اعلام کرد.
                     
در این جلسه ۵ سند همکاری اقتصادی و تجاری بویژه سند توافقات اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور به همراه صورتجلسه کمیته مشترک ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای (ذیل کمیسیون مشترک) توسط مقامات عالیرتبه ایران و افغانستان به امضا رسید.

source

توسط