رضا میرزایی به لیست استقلال باز می‌گردد یا خیر؟! این سؤالی است که هنوز هم برای این بازیکن حل نشده باقی مانده و هافبک-مهاجم مورد علاقه ریکاردو ساپینتو هنوز به طور قطعی نمی‌داند که نامش در نیم‌فصل دوم به فهرست استقلال اضافه خواهد شد یا خیر؟!

میرزایی فصل پیش یکی از بازیکنان مورد اعتماد ریکاردو ساپینتو بود و توانست در برخی بازی‌های استقلال چهره‌ درخشانی از خود به جا بگذارد. میرزایی اما بعد از مصدومیت از لیست استقلال برای فصل جدید خارج شد و مدیران باشگاه استقلال تصمیم گرفتند نام او را از میان بازیکنانی که قرار است در نیم‌فصل اول برای آبی‌ها به میدان بروند خارج کنند.

در آن مقطع تصمیم درستی از سوی مدیران باشگاه استقلال اتخاذ شد چون میرزایی حالا که استقلال ۱۰ بازی را از لیگ بیست و سوم پشت سر گذاشته، نرم‌دوی را شروع کرده و از یک ماه دیگر آماده ورود به تمرینات تاکتیکی می‌شود و منطقی هم نبود بازیکنی که دست کم ۱۲، ۱۳ بازی نیم‌فصل اول را قطعاً از دست خواهد داد در لیست قرار بگیرد.

وضعیت میرزایی اما در نیم فصل دوم کاملاً متفاوت است و این بازیکن می‌تواند عصای دست نکونام باشد. با توجه به اینکه میرزایی جزو بازیکنان تکنیکی و سریع فوتبال ایران محسوب می‌شود، چنانچه در اوج آمادگی قرار داشته باشد می‌تواند به نکونام هم کمک کند اما حضور میرزایی در نیم‌فصل دوم هنوز صد درصد نشده و با اینکه نکونام اعلام کرده در نیم‌فصل دوم او را می‌خواهد اما هنوز باشگاه استقلال با میرزایی نشست نهایی پیرامون قطعی شدن حضورش در نیم‌فصل دوم را برگزار نکرده است.

میرزایی در پاسخ به این سؤال که چه زمان نشست با مدیران باشگاه استقلال برگزار خواهد شد، گفت: «امروز، فردا قرار است این نشست برگزار شود تا تکلیفم را بدانم. امیدوارم بتوانم در نیم‌فصل دوم هم به استقلال کمک کنم.»

صحبت کوتاه میرزایی نشان‌دهنده عزم و اراده او برای بازگشت به روزهای اوج است. گرچه درخشش میرزایی در استقلال ساپینتو محدود به چند بازی بود اما باید به یاد بیاوریم که میرزایی روزگاری در خط آتش سپاهان بازیکنی مهارنشدنی جلوه می‌کرد و چنانچه در استقلال نیز فرصت کافی در اختیارش قرار بگیرد، قادر است همان نمایش را در ترکیب تیم نکونام نیز به اجرا بگذارد و دست کم تبدیل به یکی از تعویض‌های تأثیرگذار استقلال شود.

چه کسی از لیست بیرون می‌رود؟

میرزایی جزو بازیکنان بزرگسال محسوب می‌شود و چنانچه باشگاه استقلال بخواهد نام او را در فهرست نهایی قرار دهد باید نام یکی از بازیکنان این رده از لیست استقلال کنار گذاشته شود تا میرزایی به جایش در لیست قرار بگیرد. اینکه جواد نکونام برای در اختیار داشتن میرزایی روی نام کدام یک از بازیکنان تیمش خط قرمز خواهد کشید بزودی مشخص خواهد شد و این تصمیم بی‌ارتباط با عملکرد بازیکنان فعلی استقلال نیست و قطعاً آقا جواد کسی را از فهرست حذف خواهد کرد که نتوانسته رضایت فنی او را جلب کند. اما قبل از اینکه سرمربی استقلال بخواهد تصمیمش را درباره بودن یا نبودن بازیکنان فعلی بگیرد، مدیران باشگاه استقلال هستند که باید تکلیف میرزایی را روشن کرده و به او قطعی اعلام کنند که در نیم‌فصل دوم نیز در لیست نهایی قرار خواهد داشت. البته نشستی که میرزایی در باشگاه استقلال برگزار خواهد کرد بیشتر حول توافق بر سر مسائل مالی خواهد بود تا هم این بازیکن بداند حقوقش در باشگاه چه میزان است و هم باشگاه بودجه لازم برای داشتن این بازیکن را تأمین کند.

source

توسط